Phrynohyas resinifictrix

Aké druhy žiab či mlokov chováme? Skúsenosti s nimi...

Moderátor: štefan

Re: terárium

Poslaťod tarzanm » Str Júl 16, 2008 11:08 am

Števo ,to by ešte šlo sieťku príkriť do dvoch tretín niečim,trebars celofanom.Čo mi tam vadí je pozadie, mám taký pocit že je opieskovane a to tam ostať nemôže. Rosničky by si poškodili prýsavne vankúšiky na nožičkách. :?
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Re: terárium

Poslaťod rikiraki » Str Júl 16, 2008 5:12 pm

podla mna by pre vecsiu skupinku tychto zabiek bolo lepsie to tera dole to 45 x 45 x 60 cm
Obrázok užívateľa
rikiraki
 
Príspevky: 71
Registrovaný: Str Apr 23, 2008 1:43 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod igi_998 » Štv Nov 19, 2009 5:35 pm

Ahojte ja som si zaobstaral male zabky Phrynohyas resinifictrix 7 kuskov su krasne, len sa mi stala ta ista vec, ze zabky mali v terariu malu vlhkost a 2 zabky mi uhynuli. Jedna hned na zaciatku, ale ona bola taky slaby kus, tak som to neriesil (tiez som bol upozorneny, ze do dospelosti sa bezne dozije iba polovica kusov). Lenze predvcerom som v terariu nasiel mrtvu zabku prilepenu na skle s jednou zadnou nohou. A nechcelo sa mi verit, ze sa tam proste prilepila a ako chcela odskocit tak si musela vyklbit nohu a nasledne na zranenie uhynula. Tak by som Vas chcel poprosit o radu ci sa neda niecim to sklo osetrit, aby sa na neho uz zabky nemohli prilepit alebo mi bude musiet stacit iba vydatne rosenie.

dakujem
igi_998
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Uto Okt 13, 2009 7:37 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod tarzanm » Štv Nov 19, 2009 7:09 pm

Ahoj, tak s tým vlhkom, menšie vetranie a viac krát do dňa porosiť ,vyžšia vlhkosť. S prilepením to spôsobila mala vlhkosť.
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod štefan » Štv Nov 19, 2009 10:03 pm

igi_998 píše:...Lenze predvcerom som v terariu nasiel mrtvu zabku prilepenu na skle s jednou zadnou nohou. A nechcelo sa mi verit, ze sa tam proste prilepila a ako chcela odskocit tak si musela vyklbit nohu a nasledne na zranenie uhynula...


Tomu som ani ja povodne nechcel verit, az kym sa to nestalo aj dalsej zabke. Na nahody sice aspon trosku verim, ale nie az natolko, aby mi nebolo jasne, ze cosi sa tu nedeje.
V mojom chove po tom, co som zacal vlhcit ovela viac nez kedykolvek predtym sa u dalsich zostavsich jedincov objavilo tzv "balonove ochorenie", pri ktorom sa zabka nafukla ale vodou, nemohla sa pohybovat a napokon za podozrivo kratky cas uhynula. Takto mi odisiel cely chov...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod igi_998 » Sob Nov 21, 2009 12:49 pm

Dakujem za radu, priskrtim vetranie na terariu a zajtra don vratim zabky, pre istotu som ich dal do karanteny a cele terarium som poriadne vycistil. Tak vdaka este raz.
igi_998
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Uto Okt 13, 2009 7:37 pm
Bydlisko: Michalovce

Poslaťod tarzanm » Sob Nov 21, 2009 3:21 pm

Držime palce... :wink:
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Predchádzajúci

Späť na Obojživelníky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron