Phelsuma madagaskarská

Od malých až po veľké...Chovateľské skúsenosti s nimi

Moderátor: štefan

Phelsuma madagaskarská

Poslaťod rado88 » Pon Nov 07, 2016 12:54 pm

Zdravím. Pred rokom a 3 mesiacmi som si zadovážil gekona PM. Všetko bolo v pohode pekne narástla , žiaden problém som nemal. Všade kde som čítal nejaké info o tomto plaze, som sa dočítal ze by mali žiť v pároch. Tak teda som začal zisťovať aké pohlavie mam ja doma. Zistil som ze mam samičku, tak som jej zohnal samčeka približne podobného veku. Lenže problém je ze už ich mam spolu viac nez 3 týždne a samček na samičku stále útočí. Zo začiatku to boli len také ako keby odreniny ale teraz posledne 3 dni z nej trhá až tu vrúbkovanú kožu z jednej strany natrhol a z druhej odtrhol kus asi pol centi x centimeter. zdá sa mi to byť už trochu príliš moc ze tak útočí. Dočítal som sa že zo začiatku môže útočiť samček ale nechápem ani tomu že v jeden okamih som ich nachytal ako boli pri sebe a samička samčekovi olizovala oko a boli v pohode obaja a potom o hodinu neskor on akoby dostal nejaký skrat a z ničoho nič zaútočí. A tiež vraj co som sa dočítal tak samička má sem tam dostať aby poslúchala, ale aby ju trhal to sa mi neľúbi :( prikladám aj foto ako jej ublížil.

ďakujem za rady.
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
rado88
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Nov 07, 2016 11:33 am

Re: Phelsuma madagaskarská

Poslaťod štefan » Uto Nov 08, 2016 6:26 pm

Na fotke by mala byť samička? No akosi sa mi to nezdá. Správne sa určilo pohlavie?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Phelsuma madagaskarská

Poslaťod rado88 » Str Nov 09, 2016 7:28 am

No to neviem či sa správne určilo pohlavie, odfotil som ju odspodu a v zoodome mi povedali že je to samička. veril som im vzhľadom k tomu že som nevedel co presne mám pozerať. prikladám foto ´´samičky´´ hádam to neni samec :?
rado88
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Nov 07, 2016 11:33 am

Re: Phelsuma madagaskarská

Poslaťod rado88 » Str Nov 09, 2016 7:28 am

este obrazok blizsie
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
rado88
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pon Nov 07, 2016 11:33 am


Späť na Jašteričky a jaštery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron