TRAPELUS MUTABILIS ( WUSTENAGUME ´´ MUTABILIS´´)

Od malých až po veľké...Chovateľské skúsenosti s nimi

Moderátor: štefan

Poslaťod tana » Ned Okt 19, 2008 9:36 pm

Saša píše:Děkuju :)


Není zač :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Uto Okt 28, 2008 10:28 pm

Tak Mufík už je zase vzhůru :) . Ráno jsem ho našel, jak se urputně dobývá ze svého zimoviště ven. Poněkud pohublý, ale dokonale čilý. Po uvyknutí na vyšší teplotu jsem ho nastěhoval do jeho terka a nevěřil svým očím, s jakým nadšením se ho obě pogony přihrnuly uvítat :D .
Dost mile mě překvapilo, že údaje některých autorů o sklonech Pogona vitticeps utlačovat menší jedince, se tu jednoduše nekonaly. Právě naopak - Rudolf Mufovi dokonce okamžitě uvolnil i vyhřívací místo, které po dobu jeho nepřítomnosti využíval sám. Přitom při pohledu na ty dva není absolutně žádných pochybností, kdože je teď tím silnějším :)
Ještě mě tak napadá... tyhle ještěrky mají evidentně hodně dobrou paměť, vzhledem k tomu, že se i po měsíc trvajícím odloučení okamžitě poznaly...
Naposledy upravil Saša dňa Štv Okt 30, 2008 4:26 pm, celkovo upravené 2
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod tana » Sob Nov 08, 2008 10:23 pm

Ano mají vynikající paměť, ale to všechny zvířátka.
Když se knim člověk či jiný druh - zvíře chová tak se pak i on takto chová k němu.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Uto Nov 11, 2008 10:31 pm

Tak tu mám ještě fór: Muf (Trapelus savignyi), který je momentálně poloviční od Rudolfa (Pogona vitticeps), šéfuje toho času celému terku, a dokonce i Rudolf mu naprosto běžně uhýbá z cesty. Pověsti o agresivitě vousatek vůči jiným, menším ještěrkám, dost možná nejsou zase až tak pravdivé... :D
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod tana » Str Nov 12, 2008 3:53 pm

Né všemu se dá věřit. Uvidíme časem a jak naší miláčci dorostou do věku páření. Ale já osobně so myslím, že to bude v pořádku a taky jsou od mala spolu a jsou na sebe zvyklí a dovedou se i tolerovat :wink: Řekla bych, že by se i lidi od nich mohli učit tuto vlastnost - snášenlivost :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Uto Nov 18, 2008 10:31 pm

U Mufíka už mám na 100% jisto. Vážně je to sameček. Jeho hemipenisy jsou pod ocáskem jasně vyrýsované a od předvčerejška navíc běhá co chvíli po terku s hrdélkem nafouklým jak anolis a kebulkou u toho mává, jak "mánička" na Kabátech...
Tak. A tím mi nastal další problém - kde mu sehnat (rychle) nějakou fešnou zdravou paní Mufovou :cry: :wink:
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod tana » Str Nov 19, 2008 9:44 pm

:lol: tak zajdi do hračkářství nebo zoo :wink: popřípadě ..... :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Štv Nov 20, 2008 7:40 pm

:lol: ... ale ono je to vážně už dost akutní :wink: :D . Ony mu hormony tečou pomalu i ušima a tak se třeba dnes dokonce pokusil os....... Rudolfa :lol: ... čímž kausa "David versus Goliáš" získala zbrusu nový, zcela netušený rozměr :lol: (chudinka Rudolf, nestíhal prchat a nafukovat krk...) :D 8)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod Saša » Štv Nov 20, 2008 7:48 pm

... a Agátka se prozřetelně zahrabala pod topný kámen a celý den z pod něj nevystrčila nos, takže měla klid. Chytrá holka :D
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod tana » Uto Nov 25, 2008 8:06 pm

Vím co to je :wink:
Kdyby jsi jel do Ostravy tak já mám samičku,ale je zima a to by jsi musel ho mít v termo láhev, aby se udržela teplota. Nic jiného mě nenapadá.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Uto Nov 25, 2008 10:18 pm

Tano, prosím Tě, mohla bys mi tu samičku nějak podržet? Toho času sice nemám ánunk, kdy bych pro ni mohl, vlastně přes celou republiku, zajet (obzvlášť, když se nám zrovna dnes, po čtyři hodiny a dvacet minut trvajícím trápení mé nádherné bohyně, narodilo děťátko, holčička... jmenuje se Gabriela, má 49 cm a 3 350 gramů a je to to nejúchvatnější stvořeníčko pod sluncem :D ), takže asi (určitě) nebudu mít pár měsíců čas, náladu a ani prachy na nic jiného, než-li na mé princezny... když k tomu připočteme panující roční obd., které celkem vylučuje i zaslání zvířátka kurýrem (nehledě na mou osobní nedůvěru k dopravcům, týká-li se to živoucích tvorů... u pavouka ještě budiž, ti vydrží dost, ale u ještěrky... :?: )
Konec konců, Mufín už druhý den dal pogonám pokoj. Jenom je prostě v situaci pejska, co načichl háravou fenu a naskakuje na paničku, pána, polštář, křečka (třeba), anebo cokoliv... chuďátko malé... Vzhledem k jejich (r. Trapelus) relativní dlouhověkosti, je, myslím, prodleva plus minus třeba rok, ještě docela snesitelná :roll: :)
Naposledy upravil Saša dňa Uto Nov 25, 2008 10:30 pm, celkovo upravené 1
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod Saša » Uto Nov 25, 2008 10:28 pm

... ehm :? ... kdyby to vypadalo, že mé příspěvky nejsou tak úplně "učesané", nedivte se. Comp, z něhož zrovna píšu, se nachází v hospodě, kde s kumpány a kamarády právě pijem na zdraví a krásu mojí sladké Gabriely :wink: :D ... hi hi... ehm... :lol:
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod miro293 » Uto Nov 25, 2008 10:43 pm

Sasa, sice agamy nechovam, ale pridam sa aspon takto. Blahozelam k narodeniu dcerky, zelam vela zdravicka jej aj jej mame a nech rastie do krasy, mudrosti a sikovnosti :-) ;-)
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod tana » Str Nov 26, 2008 3:32 pm

Obrovské gratulace TI - vám všem přeje celá redakce.
Asi jsme to špatně napsala, nebo jsi to ty špatně pochopil. Já Ti nabízela, že by si tvůj klučina mohl užít u mé samičky :wink: Já jí neprodám a zatím nejsou. Což i mě mrzí. Uvidím co doveze známý a pokud bude mít tak Ti jí koupím a nechám jí u sebe až do doby kdy Ty budeš mít čas si pro ní dojet.. Možná do té doby se objeví.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Pia Nov 28, 2008 10:23 pm

Děkuju Vám oběma za přání mé nádherné Gabrielce :)
Tano, k těm ještěrkám, Tys to napsala dobře, akorát já nebyl v tu chvíli (z důvodu výše zmíněných) zrovna střízliv :lol: , abych to hned pochopil. Ještě mě ale napadá - Muf je Trapelus savignyi, zatímco Ty máš, co vím, T. mutabilis. Je sice možnost, že máme oba ve skutečnosti tentýž druh (konec konců, málokdo je od sebe rozpozná a "obchodní" praktiky leckterých prodejců jsou známy víc než dost)... Chci se jen ujistit, abychom náhodou "neudělali botu". Ty máš i samičku "mého" druhu?
Každopádně, já bych Mufíka taky nedal ani za nic. V tom se Ti ani malinkato nedivím :D
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

PredchádzajúciĎalší

Späť na Jašteričky a jaštery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron