TRAPELUS MUTABILIS ( WUSTENAGUME ´´ MUTABILIS´´)

Od malých až po veľké...Chovateľské skúsenosti s nimi

Moderátor: štefan

Poslaťod Saša » Pia Jún 12, 2009 11:58 pm

Nevadí. Zítra jede pan Moravec (za komančů odpovědný vedoucí a dnes majitel nejstaršího zveráče ve Varech, mj. právě od něho mám čukvalu) na burzu a pokud tam trapelusky budou k mání, tak jsme domluveni, že mi samičku koupí :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Trapelus mutabilis

Poslaťod Lucie Vaňková » Pon Jún 22, 2009 8:06 am

Hlásim se mezi vás! Před týdnem jsem zcela neplánovaně získala pár trapelusek a jsou naprosto úžasné! :D Jsou sice z odchytu, ale vypadají zdravě a spokojeně, tak snad jim to vydrží. Sameček je trošku nedůvěřivý, ale holcička je naprosto neodolatelná. Přijde sama na ruku, loudí o jídlo, prostě jako by lidi znala odjakživa. Pečlivě pročítám tohle fórum a musím poděkovat za tu spoustu užitečných informací, co tu je. Mám ale dotaz: Máte někdo zkušenosti s jejich odchovem? Připadá mi, že samička je jaksi v očekávání radostné události. Ráda bych jí připravila co nejlepší podmínky, aby měla správné místo pro nakladení vajíček a nenapadlo ji třeba zadržet snůšku.
Lucias
Lucie Vaňková
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia Jún 19, 2009 10:34 am
Bydlisko: Praha

Poslaťod Saša » Štv Jún 25, 2009 7:31 pm

To Ti gratuluju :) . Já mám zatím stále jenom Mufa, takže si o odchovech nechávám jen zdát, tady je ale link na výborné stránky o jejich chovu: http://www.trapelus.de a tady ještě článek se základními údaji, co jsem sesmolil pro začínající chovatele: http://terarka.net/jesteri/clanek/7
Snad Ti to bude k užitku :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod Lucie Vaňková » Ned Jún 28, 2009 4:59 pm

Sašo, díky, pročetla jsem, co se dalo a budu se tím řídit. :) Ti naši dva šikulkové zatím vypadají spokojeně, tak snad jim je dobře. Pokud máš zájem, tak od toho člověka, od kterého je mám já, by se asi samička sehnat dala. Ale jak už jsem psala, jsou z odchytu. Ten pán je z Prahy, můžu ti poslat kontakt.
Lucie Vaňková
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia Jún 19, 2009 10:34 am
Bydlisko: Praha

Poslaťod Saša » Pon Jún 29, 2009 9:51 pm

Díky, to by bylo fajn :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod Lucie Vaňková » Uto Jún 30, 2009 8:31 am

Takže e-mail na něho je cejsa@seznam.cz. Jmenuje se Císař, telefon má 724887746, tak to zkus. Měl jich docela dost.
Mě tedy ti naši dva chytrolínci absolutně dostali tím, jak rychle se s námi spřátelili. Když jsem pro ně přijela, byla to vyděšená divoká zvířátka, panikařící při jakémkoli pokusu o odchyt. Doma prolezli terárko, zcela bez zábran zbaštili několik cvrčků, pampeliškové listy si vzali z ruky a od té doby jsou absolutně nebojácní, na ruku přijdou sami a oprskle žebrají o jídlo :D Akorát chodí všude spolu, takže dcera jim dala přezdívku vagónky :)
Lucias
Lucie Vaňková
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia Jún 19, 2009 10:34 am
Bydlisko: Praha

Poslaťod Saša » Uto Jún 30, 2009 9:59 pm

Jo jo, tyhle ještěrky jsou ohromně společenské, rychle se ochočí, milují fyzický kontakt a k tomu jsou zvědavé jak opičky. Přesně to vidím i na Mufovi a umím si představit tu radost, až dostane samičku.

Děkuju Ti za ten kontakt, snad už to tentokrát vyjde :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod tana » Uto Júl 07, 2009 5:17 pm

Tak to Ti gratuluji. Jenom pro jistotu je raději odčervi, protože z odchytu jsou vždy začervené a hlavně je sleduj. Měla jsem několik desítek kusů a přece několik znich se dožilo třeba i rok a pak zničeho nic umřeli. Bohužel dovozy jsou :evil: a i když člověk ví co a jak tak bohužel příroda je mocnější a zvířátka prožívají hodně stresů nežli se knám dostanou.
Držím Ti palečky ať přežijí.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Lucie Vaňková » Štv Júl 09, 2009 10:09 am

Zatím jsem je nechala v klidu, aby si u nás zvykli a měli pocit, že jsou doma. Už si našli každý své oblíbené místo, cpou se hmyzem i zeleninou. Holčička se už dokonce jednou svlékla. Pokud v tomhle prapodivném létě zrovna svítí sluníčko, beru je i ven, moc rádi se vyhřívají a bezvadně loví. S odčervením ještě tak týden počkám, i to je pro jejich organismus zátěž. Pak vyrazíme k veterináři, MUDr. Hnízdo se specializuje přímo na plazy a mám to k němu asi 5 minut. A díky za podporu! :)
Lucias
Lucie Vaňková
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pia Jún 19, 2009 10:34 am
Bydlisko: Praha

Predchádzajúci

Späť na Jašteričky a jaštery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron