On + ona

Od malých až po veľké...Chovateľské skúsenosti s nimi

Moderátor: štefan

On + ona

Poslaťod Nek » Str Sep 10, 2008 1:29 pm

Nikde som nenasiel, ako je to s chovom agam vo dvojiciach... Konkretne, ci je mozne k dospelemu samcovi casom dat mladu samicku cca 20-25cm. Nemoze dojst k tomu, ze ju zabije :?: Ci ich radsej spolu od malicka zvykat na seba :?:

...mam dost velke terarium (1600l) a zvazujem, ci by sa tam nemohli chovat aj 2 agamky...
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod woody » Str Sep 10, 2008 6:14 pm

agamy vodne? alebo kocicinske ale bradata?
Obrázok užívateľa
woody
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Str Aug 27, 2008 5:53 pm

Poslaťod tana » Str Sep 10, 2008 8:19 pm

To máš těžko. Klidně se můžou snášet i nemusí. Uveď který druh.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Nek » Str Sep 10, 2008 11:27 pm

Sorry, to som dako pozabudol napisat :roll: Jedna sa o agamy kocincinske (vodne)...
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod tana » Štv Sep 11, 2008 11:13 pm

Pokud není moc veliký věkový rozdíl tak to nevy,ale počítej stím, že se bude chtít pářit. Takže by bylo vhodné mít několik samic a tam můžou být věkové rozdíly. Ideální je 1 samec a 2-3 samice,ale můžeš jich mít i více. Samosebou musíš jím vytvořit podmínky a velikost teráriaa.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod tozi » Pia Sep 12, 2008 7:46 am

Kľudne môžeš mať párik.Terárium potrebuješ tak 150×110×100.Ale pridávanie mladej samičky k dospelému samcovi neriskuj. :?
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod Nek » Pia Sep 12, 2008 8:15 am

Terarium myslim vcelku vyhovuje, 160x110x90... Len neviem, ako to bude financne narocne na potravu a chov, keby som mal 2-3 agamky... :?
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod tozi » Pia Sep 12, 2008 8:36 am

3 by som určite do takého tera ako máš nedával. Postačí párik u tohto druhu nemusíš mať toľko samíc pre samca.A finančne to bude náročné dosť.Sú to hmyzožravci,takže buď si zriadiš vlastný chov švábov alebo si nájdeš dodávateľa cvrčkov (čo je dosť ťažké).Avšak tieto agamy jedia aj rastlinnú potravu (ale netvorí to veľkú časť ich jedálnička). :D


PS: vieš aké podmienky potrebujú mať v teráriu?
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod Nek » Pia Sep 12, 2008 8:40 am

No dufam ze viem :P :lol: Som si kupil knihu od Forejta o chove agam kocincinskych. Mam ju uz precitanu, dost vela info mam aj z netu, len kde-tu mam dake diery... Preto sa radsej pytam...

Ako je to s chovom cvrckov alebo inych hmyzov? Mam doma 2 starsie akvaria, ktore som rozmyslal v buducnosti pouzit na chov dakeho hmyzu... A ohladom zophobasov, ako sa chovaju tie?
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod tozi » Pia Sep 12, 2008 8:49 am

Nek píše:No dufam ze viem :P :lol: Som si kupil knihu od Forejta o chove agam kocincinskych. Mam ju uz precitanu, dost vela info mam aj z netu, len kde-tu mam dake diery... Preto sa radsej pytam...

Ako je to s chovom cvrckov alebo inych hmyzov? Mam doma 2 starsie akvaria, ktore som rozmyslal v buducnosti pouzit na chov dakeho hmyzu... A ohladom zophobasov, ako sa chovaju tie?


Chov cvrčkov
http://www.lizards.cz/chov_cvrcku.htm

Chov švábov
http://www.lizards.cz/chov_svabu.htm

Chov zophobas
http://www.arachnomania.cz/Clanky/Zofobas%20morio.php

google je proste poklad :wink: ,ale odporúčam skôr šváby.Ľahko sa chovajú a výborne množia (napr. blaptica dubia).
Naposledy upravil tozi dňa Pia Sep 12, 2008 8:50 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod Nek » Pia Sep 12, 2008 8:50 am

:shock: thx
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod Nek » Pon Sep 15, 2008 3:28 pm

K chovu tych svabov, nieje problem s ich unikom?? :lol: Lebo ked som tak uvazoval, tak ak by mi NAHODOU nejaky ten svabik usiel, nemoze sa stat, ze sa mi v dome okotia a potom sa ich uz nezbavim??
Tato myslienka ma od ich chovu dost odradza...
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod tozi » Pon Sep 15, 2008 3:47 pm

Nek píše:K chovu tych svabov, nieje problem s ich unikom?? :lol: Lebo ked som tak uvazoval, tak ak by mi NAHODOU nejaky ten svabik usiel, nemoze sa stat, ze sa mi v dome okotia a potom sa ich uz nezbavim??
Tato myslienka ma od ich chovu dost odradza...


Pozeráš veľa amerických filmov :lol: :lol: :lol: .
Napr. B.dubia ti nemá ako újsť,nedokáže liezť po stene.A aj keby tak kde ti nájde potravu a dosť tepla na množenie.treba si uvedomiť že väčšina švábov u nás chovaných pochádza z trópov a subtrópov (pokiaľ viem). :wink:
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod miro293 » Pon Sep 15, 2008 8:26 pm

Nek píše:K chovu tych svabov, nieje problem s ich unikom?? :lol: Lebo ked som tak uvazoval, tak ak by mi NAHODOU nejaky ten svabik usiel, nemoze sa stat, ze sa mi v dome okotia a potom sa ich uz nezbavim??
Tato myslienka ma od ich chovu dost odradza...

Tak ako pisal Tozi, potrebuju vacsiu teplotu, aby sa mohli mnozit. Co sa tyka nechceneho uniku, chovnu si samozrejme zabezpecis. Ja mam na ne napriklad kybel od farby, ktoremu som do vrchnaka vyrezal asi 15cm velky otvor a ten prelepil sietkou na hmyz.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod tana » Uto Sep 16, 2008 7:42 pm

I budie dokážou lést po určitých materiálech tak pozor :!:
Nejlepší je nad okraj cca 2-3 cm nanést jakým koliv krémem a nemají šanci, a to platí pro všechny druhy švábů. A pozor na nymfy.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Ďalší

Späť na Jašteričky a jaštery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron