Ako sa vola...???

Od malých až po veľké...Chovateľské skúsenosti s nimi

Moderátor: štefan

Poslaťod Nek » Pia Sep 19, 2008 8:11 am

Podobne podmienky ako pre agamu kocincinsku :) T.j., tropicke akvaterarium s 50l bazenom a vyssou vlhkostou...

A ten plaz Tiliqua ma dako neoslovil, nieje moj typ... :lol:
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod štefan » Pia Sep 19, 2008 8:16 am

Za pokus to stalo :wink: . mne sa tieto mohutne scinky pacia a isteho casu som ich choval.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Nek » Pia Sep 19, 2008 8:23 am

Skor nieco agamovite... :) Lebo sice som sa rozhodol chovat agamu vodnu, ale tak zase vzdy sa to da este zmenit, pokial je cas... Len musim najst nieco, co je tomu co sa tyka chovu pribuzne... Dakeho jastera, ktory sa rad clapka vo vode a je bylinozravec, resp. vsezravec... :roll:
Physignathus cocincinus (3+1)
W+W+W + .
Obrázok užívateľa
Nek
 
Príspevky: 96
Registrovaný: Štv Aug 14, 2008 10:32 am
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod cerlu » Sob Sep 20, 2008 6:22 am

Nek píše:No veru, najprv treba poriadne nastudovat... Ja som si kupil pred par tyzdnami knihu Agama kocincinska od J. Forejta a som ju precital skoro na jeden sup :lol: Vsetko v pohode, len zvazujem, ci nebude trochu problem s chovom agamy vodnej, kedze je hmyzozravec... Existuje daky iny druh jasterov, ktore by mali cca do 1m, vyzadovali podobne zivotne podmienky ako agama vodna a boli bylinozravci? :lol: ...sa len tak pohravam s myslienkou, ze ci nechovat radsej bylinozravca.. :roll:


ak to myslíš s tými podmienkami ?!?! máš problém vo vašom okolí zohnať živú stravu? tak si chovaj sám :D , ale neviem o žiadnom jašterovy do 1m, ktorý by bol iba bylinožravý...
cerlu
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 5:28 am
Bydlisko: BA

Poslaťod cerlu » Sob Sep 20, 2008 6:34 am

tana píše:Holt lidi jsou .. :cry: někteří.
Tak to jsem ráda, že máš nějaké zkušenosti s chovem, ale i tak si to pořádně promysli a taky si uvědom, že je to nebezpečný druh a podmínky a velikost terária a hlavně sklo :!: Mám doma cca 2,5 letého lega a mám ho od miminka. Taky jsme se zamilovala do lega když jsem jej poprvé viděla, ale prvně jsem si všechno nastudovala zdali vůbec budu schopná se o něj postarat. Dožívají se hodně vysokého věku. :wink: Nároky na všechno stojí docela dosta hlavně v zimě a to nepočítám to ostatní.


no ja mám o týchto dvoch druhoch naštudované myslím že dosť, čítam a ukladám si skoro všetko čo sa zjaví o týchto plazoch :lol: ja mám aj trochu inú predstavu o terárku pre plaza ako sklenená búda, v ktorej je zatvorený... plánujem spraviť jednu miestnosť v byte ako obrovské terárium kde by sa mohol pohybovať voľne, už si začínam kresliť projekty ale toto všetko môžem začať realizovať až keď tú miestnosť budem mať voľnú a to tak skoro nebude... takže do vtedy budem mať všetko prepracované... :lol:
cerlu
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 5:28 am
Bydlisko: BA

Predchádzajúci

Späť na Jašteričky a jaštery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron