spolocenske terarium

Od malých až po veľké...Chovateľské skúsenosti s nimi

Moderátor: štefan

spolocenske terarium

Poslaťod Hoffi » Uto Máj 12, 2009 9:26 am

ma niekto skusenosti s niecim takym ako je spolocenske terarium?....alebo aspon vie niekto ktore druhy sa mozu kombinovat v jednom terariu? nemusi sa jednat len o plazy. mozu to byt aj obojzivelniky a hmyz....samozrejme ze korytnacky a obojzivelniky spolu moc nejdu.....ale nejaka kombinacia by sa urcite nasla......
vopred dakujem za radu aj typ :)
Obrázok užívateľa
Hoffi
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Ned Feb 03, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Saša » Sob Máj 23, 2009 9:07 pm

Pokud budeš mít dostatečně velké terko, dají se kombinovat zvířata (neagresivních druhů) podobného vzrůstu a stejných nároků na životní prostředí. Optimálně ještě taková, která si nárokují odlišná místa, takže si vzájemně nekonkurují. Třeba nějaký šplhavý druh vedle pozemního. Takhle jsem viděl ve společném (ovšem obrovském) terku trnorepy spolu s gekony a želvou. Jeden známý kdysi i choval nějaké žabičky (co to ale bylo za druh nevím) se skupinkou Anolis sagrei a neměl s tím problémy, některé druhy hadů si taky vzájemně nevadí. Menší druhy leguánů se prý taky dobře snáší, třeba leguánci obojkoví s čukvalami (info z druhé ruky) a mě se třeba osvědčilo chovat u agamky r. Trapelus malé agamy vousaté. To ale byla spíš znouzectnost, kdy měly menšímu (velice společenskému) zvířátku suplovat chybějící společníky jeho druhu. Jakmile ale příliš odrostly, musel jsem je oddělit. Malým zvířatům totiž v uzavřeném prostoru hrozí neustále ze strany velkých poranění, i když je třeba nezpůsobí úmyslně.
Takže, některé druhy se společně chovat dají, obecně je ale lepší vytvořit spíš terária pro jeden každý zvlášť :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary


Späť na Jašteričky a jaštery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron