Agama

Od malých až po veľké...Chovateľské skúsenosti s nimi

Moderátor: štefan

Agama

Poslaťod JOHNY333 » Štv Okt 29, 2009 9:53 pm

Dobrý deň
chcel by som sa Vás spýtať či sú nejaké agamy ktoré sa dajú kŕmiť prevažne bylinnou stravou a len v malom množstve hmyzom alebo či sú iné také živočíchy takých rozmerov a ktoré potrebujú priblizne take iste velke terarium .
dakujem
JOHNY333
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pia Okt 23, 2009 12:22 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Ned Nov 01, 2009 10:10 pm

Tak to Tě asi zklamu,a le u nás co jsou druhy tak takové nejsou a ani moc v přírodě. Rostlinná strava je pro ně jenom doplňková nikoliv hlavní.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Ned Nov 01, 2009 10:42 pm

Z agam trnorepi r. Uromastyx, nebo leguáni r. Sauromalus. Nevím, co z toho se shání hůř, u obého ale počítej tak s 5 000 za mládě a dlouhou čekací lhůtou. Ale vyplatí se to :wink:
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

...

Poslaťod JOHNY333 » Pon Nov 02, 2009 8:04 pm

a mohli by ste mi dat nejaky odkaz na stranku popripade napisat ake podmienky pre chov potrebuju agami???
a po kolko idu priblizne v nasich obchodoch a u chovatelov???
JOHNY333
 
Príspevky: 17
Registrovaný: Pia Okt 23, 2009 12:22 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Uto Nov 03, 2009 12:06 am

Zadej si do goole a tam nejdeš více.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Re: ...

Poslaťod tozi » Uto Nov 03, 2009 8:10 am

Agamy je dosť všeobecné,upresni si akú agamu chceš. Pochádzajú z rôznych oblastí preto potrebujú aj rôzne podmienky.

Na obchody ani nepozeraj. (váčšinou zvieratá v zlom stave) U chovateľov sú ceny rôzne a dosť záleží aj na veľkosti agamky.

Tu máš jeden inzerát na pogona vitticeps:
http://www.ifauna.sk/inzercia?page=show ... 6&catid=14

Ale to je tiež riadna drzosť predávať takých prckov vyliahnutých. Ešte to ani z vajíčka poriadne nevyšlo a už je inzerát.
Každopádne stačí si počkať kým trošičku podrastú.

Chov pogona vitticeps v rýchlosti, čo ma teraz napadlo.
terárko,substrát (piesok riečny),UVB zdroj svetla (najčastejšie sa používajú repti glo 10 ale sú už na trhu aj lepšie zdroje),zdroj tepla (žiarovka,topný kameň) teplota pod zdrojom od 35 do 45-50, vitamíny (roboran+plastin).

Ak máš nejaké otázky tak sa pýtaj.


edit: ak si začiatočník tak na vyššie spomenutých uromastyx a iguana iguana zabudni (teda predpokladám že Saša myslel iguana iguana) :wink:
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod Saša » Pia Nov 13, 2009 4:58 am

Ahoj tozi, myslel jsem Sauromalus obesus ze Sonorské pouště. Jsou velcí zhruba jako vousatka, celkem nenároční a výhradně býložraví. V našich chovech je jich ale hrozně málo, nanejvíš několik desítek kusů. Pár chovatelů je už ale rozmnožilo takže když má člověk štěstí, sežene i je :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod tana » Pia Nov 13, 2009 4:38 pm

To máš pravdu, ale jejich cena je neskutečně předražená, a jsou hodně náchylné na změny-bohužel.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Pia Nov 13, 2009 9:21 pm

Myslím, že je jen otázkou času, než se v chovech dostatečně namnoží. Jejich cena potom jistě klesne, podobně jako se to stalo dříve u vousatek, kterým se způsobem života docela podobají. Pokud člověk nezanedbá určité jejich základní požadavky, jsou to celkem nenáročná dlouhověká zvířata, která se rychle ochočí a dost možná se výhledově mohou pro svou povahu stát i populárnějšími, než zmíněné agamy :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod tana » Pon Nov 16, 2009 5:56 pm

To máš svatou pravdu, ale stejně to bude na moc hodně dlouhou dobu.
I já věčně kupují impotry mutabilek a pod. ale bohužel jsou tak v otřesném stavu, že je těžko udržím na životě a to vůbec nepočítám Kč co mě to stojí :cry: je to k pláči, ale bohužel je to tvrdá realita.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Štv Nov 19, 2009 8:48 pm

A to Ti dávám za pravdu. Už pomalu rok chovám samečka Sauromalus obesus z nezbytí ve společném terku s vousatkami, které jsou o něco větší, silnější a průbojnější než on (i když na stranu druhou respektují jeho zjevně vyšší inteligenci a mají ho tendenci napodobovat). Leguán čukvala je vitticepskám obecnými nároky asi nejbližším tvorem, který hlavně nesnáší samotu...Můj je dvouapůlletý sameček, kterému se začínají "zapalovat lejtka"... a samička/y je/jsou tč. v nedohlednu...
Jsou problémy jsou....
Naposledy upravil Saša dňa Sob Dec 19, 2009 6:36 pm, celkovo upravené 2
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod peterveter » Pia Nov 20, 2009 8:43 am

Tak máš veľku príležitost na kupu samičky NZ09 , na ifaune je aktuálny inzerát na 1,2 :wink:
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod tana » Sob Nov 21, 2009 7:44 pm

To mi povídej můj lego (iguana iguana) bude mít za chvíli 4 roky-přez 1,5m a +- 4kg (dávnější vážení), a to co provádí jak píšeš: zapalují lejtka tak to stojí fakt za to! Klidně i mi na ruku nebo nohu :lol: je mu to jedno kde - chlap :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Ned Dec 06, 2009 11:00 pm

peterveter píše:Tak máš veľku príležitost na kupu samičky NZ09 , na ifaune je aktuálny inzerát na 1,2 :wink:

Dík za info, mrknu na to :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod Saša » Sob Dec 19, 2009 6:43 pm

Tak už je samička doma :D . Sice ne od chovatele, co psal peterveter, ten prodává jenom celou chovnou skupinu (což je sice rozumný přístup, jenže bych pro ně neměl dost prostoru). Ozval se mi ale další, který měl samičku navíc. Ta sice ještě musí kus povyrůst, je ale fakt nádherná :)
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Ďalší

Späť na Jašteričky a jaštery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron