Bylinožravý plaz

Od malých až po veľké...Chovateľské skúsenosti s nimi

Moderátor: štefan

Bylinožravý plaz

Poslaťod zaza03 » Pia Sep 03, 2010 2:41 pm

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, že ktorý plaz je, okrem leguána zeleného, bylinožravec, resp. či taký vôbec je :oops:
Resp. ktorý plaz je v zajatí ochotný jesť, namiesto kŕmneho hmyzu, mačacie konzervy, mäso alebo granulky....Vopred ďakujem za odpovede :wink:
zaza03
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Sep 03, 2010 2:31 pm
Bydlisko: Nitra

Poslaťod peterveter » Pia Sep 03, 2010 5:59 pm

medzi bylinožravce patria napr. jašteri rodu Sauromalus , Uromastyx
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod zaza03 » Pia Sep 03, 2010 7:15 pm

Dakujem za odpoved, velmi som sa potesila, ze su vobec take plazy, ale ako vidim su.....asi som slabo ,,googovala,, :D
Tieto plazy rodu sauromalus alebo uromastyx sa daju aj bezne zohnat na burzach? Alebo treba len od chovatelov zhanat....a tych zatial velmi nie je ako tak pozeram po nete... :?
zaza03
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Sep 03, 2010 2:31 pm
Bydlisko: Nitra

Poslaťod štefan » Sob Sep 04, 2010 10:37 am

U nas v Leviciach maju v Levexe (Dituria, centrum mesta) na predaj Uromastyx sp. (nezapamätal som si druh a nebudem tu trepat, ked neviem), ale obcas sa daju najst odchovy aj na Slovensku, no najskor v Čechách. Rod Sauromalus sa tiez da obcas ziskat :D
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod zaza03 » Ned Sep 05, 2010 6:41 pm

U nas v nr ich zatial nemaju, ale rozhodla som sa nakoniec pre suchozemsku korytnacku :lol: Troska od veci vyber oproti uromastyxom, ale korytnacka je viac dostupnejsia, nemusim kade-tade zhanat, a moze byt v terarku s chameleonom, tym mi odpadne povinost robit new terarko.... ale dakujem vam za odpovede :wink:
zaza03
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Sep 03, 2010 2:31 pm
Bydlisko: Nitra


Späť na Jašteričky a jaštery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron