E. macularius

Od malých až po veľké...Chovateľské skúsenosti s nimi

Moderátor: štefan

Poslaťod peterveter » Sob Dec 15, 2007 2:51 pm

Moje najkrajšie mládatá z odchovu 2007 :SHTCT baldy
Obrázok ,
MackSnow
Obrázok ,
MackSnow 100%hetero TremperAlbino
Obrázok,
Ghost
Obrázok

Všetko samičky ponechané do chovu .
Naposledy upravil peterveter dňa Pia Jan 04, 2008 6:56 pm, celkovo upravené 1
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod tozi » Sob Dec 15, 2007 3:23 pm

peterveter
:shock:

možno otázka mimo diskusiu ale nemáš náhodou aj blazzing blizzard? :D
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod peterveter » Sob Dec 15, 2007 3:50 pm

Nie , len Blizzard . Blazing Blizzard si možeš odchovat aj sám , je to tak na 3 generácie odchovov :wink: Pri gekončíkoch sa to dá stihnut najrychlejšie zo všetkych plazov , tj. za 3 roky .
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod tozi » Sob Dec 15, 2007 9:47 pm

peterveter píše:Nie , len Blizzard . Blazing Blizzard si možeš odchovat aj sám , je to tak na 3 generácie odchovov :wink: Pri gekončíkoch sa to dá stihnut najrychlejšie zo všetkych plazov , tj. za 3 roky .


Tak to nieje dlho,a aké formy by som mal mať aby mi vyšli potom blazin? :roll:

Teda môžeš mi poslať nejaký postup ktoré farby z ktorými treba pomiešať?
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod peterveter » Sob Dec 15, 2007 10:09 pm

Treba spárit Albina s Blizzardom = mládatá klasického sfarbenia 100%hetero na Albino aj Blizzard , dalej takto vzniknuté mládatá ( lepšie z 2 línií) a tam budu vznikat : klasik , klasik 100%heteroAlbino/Blizzard ,Blizard 100%hetAlbino, Albino100%hetBlizzard . V dalšej generácii spojíš Blizzard100%hetAlbino x Albino100%Blizzard a budeš sa modlit aby vznikol Blazing Blizzard , šanca je 1:4 :D
Naposledy upravil peterveter dňa Štv Feb 12, 2009 8:38 pm, celkovo upravené 1
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Nove teraria

Poslaťod agama » Str Apr 09, 2008 5:45 pm

Napriek mojej menšej zlomenine prstu na ruke, som dokončil terarko. Zatial iba jedno aby e.macularius už boli vo väčšom :arrow:
http://img.enter4u.eu/IMGP200780aa.jpg
http://img.enter4u.eu/IMGP201134ac.jpg
Obrázok užívateľa
agama
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned Apr 01, 2007 9:22 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod JJurci » Sob Máj 24, 2008 8:51 am

mám také menšie problémy pri chove

1.keď kŕmim moje gekončíky 1,1 tak chodia na toho istého červa a keď ho jeden z nich zje, tak druhý hneď začne hrýzť.


2. po kŕmení sú také aktívne, že keď uvidí jeden druhého sa hýbať tak mu útočí na chvost

inak nie sú žiadne problémy dokonca spávajú krížom jeden cez druhého.

Otázka: myslel som si že môj samček má len cca. 7 mesiacov(je aj dosť malý) ale vo štvrtok som ho videl sa páriť. mohlo to byť len hranie???
Obrázok
Obrázok užívateľa
JJurci
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Pon Nov 19, 2007 2:25 pm
Bydlisko: Hviezdna 7/27

Poslaťod tana » Ned Máj 25, 2008 4:40 pm

To je zcela normální jev jak v 1. tak 2 takže se bát nemusíš. Sameček je vždy dominantní jak samička. Jenom Ti doporučím pořiť si ještě jednu nebo dvě další samičky,protože jak uvádíš, že jsi je viděl pářit tak Ti tu jednu samičku strchá, a to vede až k jejímu úhynu. Takže nemusíš mít strach :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod JJurci » Uto Máj 27, 2008 9:30 am

tana píše:To je zcela normální jev jak v 1. tak 2 takže se bát nemusíš. Sameček je vždy dominantní jak samička. Jenom Ti doporučím pořiť si ještě jednu nebo dvě další samičky,protože jak uvádíš, že jsi je viděl pářit tak Ti tu jednu samičku strchá, a to vede až k jejímu úhynu. Takže nemusíš mít strach :wink:


ak dobre viem tak párenie končí v máji a tak sa chcem spýtať či ich musím oddeliť ešte túto sezónu. ďalšiu samičku si kúpiť nemôžem lebo to by bolo na mojich rodičov už veľa.

PS: mám len 12 rokov. dúfam že ma po tejto vete neprestanete brať vážne.
Obrázok
Obrázok užívateľa
JJurci
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Pon Nov 19, 2007 2:25 pm
Bydlisko: Hviezdna 7/27

Poslaťod laci » Uto Máj 27, 2008 9:38 am

JJurci píše:PS: mám len 12 rokov. dúfam že ma po tejto vete neprestanete brať vážne.

Prečo :?: naopak , teda aspoň ja :!: :wink: :)
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tana » Uto Máj 27, 2008 6:53 pm

No tak to dej mamce přečíst a třeba to pochopí :wink:
Co se týká páření tak to, že v květnu končí páření nemusí být na 100%. Podmínky v terku a pod. + kondice a páření muže být i jindy :wink:
To,že máš 12 roků na tom nezáleží,pro mě je důležité, když někdo napíše : nevím,pomozte a pod. Nemám ráda chytrolíny :?
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod JJurci » Štv Máj 29, 2008 6:28 pm

tana píše:No tak to dej mamce přečíst a třeba to pochopí :wink:
Co se týká páření tak to, že v květnu končí páření nemusí být na 100%. Podmínky v terku a pod. + kondice a páření muže být i jindy :wink:
To,že máš 12 roků na tom nezáleží,pro mě je důležité, když někdo napíše : nevím,pomozte a pod. Nemám ráda chytrolíny :?


a nemôžu sa samice pobiť??? Koľko párení môže byť nebezpečných??? a ako mám teda kŕmiť tie moje gekony??? pri každom kŕmení sa bojím že sa pobijú...to mi mama radšej radí predať samčeka :( ale on už ku mne prirástol :(
Obrázok užívateľa
JJurci
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Pon Nov 19, 2007 2:25 pm
Bydlisko: Hviezdna 7/27

Poslaťod tozi » Štv Máj 29, 2008 6:56 pm

JJurci píše:
tana píše:No tak to dej mamce přečíst a třeba to pochopí :wink:
Co se týká páření tak to, že v květnu končí páření nemusí být na 100%. Podmínky v terku a pod. + kondice a páření muže být i jindy :wink:
To,že máš 12 roků na tom nezáleží,pro mě je důležité, když někdo napíše : nevím,pomozte a pod. Nemám ráda chytrolíny :?


a nemôžu sa samice pobiť??? Koľko párení môže byť nebezpečných??? a ako mám teda kŕmiť tie moje gekony??? pri každom kŕmení sa bojím že sa pobijú...to mi mama radšej radí predať samčeka :( ale on už ku mne prirástol :(

krmenie:
alebo ich krm oddelene alebo každému hoď potravu do iného roha terárka podľa toho ktorý je kam otočený :idea:
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod tana » Štv Máj 29, 2008 6:57 pm

Můžou,ale z mé zkušenosti Ti říkám,že si zvykli na sebe velice dobře.
Páření neovlivníš pokud jsou všichni u sebe a vykladení není zas tak problematické pokud dáš např. kybl se substrátem a do kýble uděláš díru.
Samička se pak v klidu vyklade a není rušena-má své soukromí :wink:
Neboj se když krmíš,že se pobijí. Dávej jedné a hnetka druhé,nebo to dej do velké misky a samy si tam zajdou :wink: Stejně cvrčky hodíš do terka a to už ty neovlivníš-samy si zaloví. Pokud už ho máš nějakou dobu doma tak je docela drastické ho dávat pryč - pro oba ( stres)
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

re:

Poslaťod JJurci » Sob Máj 31, 2008 7:48 pm

povedala si že samček samičku strhá. bude sa to na nej nejak prejavovať:?:
zatiaľ je úplne aktívna. dokonca aktívnejšia než samček.
Obrázok
Obrázok užívateľa
JJurci
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Pon Nov 19, 2007 2:25 pm
Bydlisko: Hviezdna 7/27

PredchádzajúciĎalší

Späť na Jašteričky a jaštery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron