E. macularius

Od malých až po veľké...Chovateľské skúsenosti s nimi

Moderátor: štefan

E. macularius

Poslaťod Breaxer » Pon Júl 23, 2007 12:35 pm

Prosim vas ako sa povie ciernobielej farebnej forme u tochto gekoncika :?:
Obrázok užívateľa
Breaxer
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon Jún 11, 2007 5:28 pm
Bydlisko: Košice

Poslaťod peterveter » Pon Júl 23, 2007 1:04 pm

čisto čiernobiela forma sa nazyva Mack Super Snow ,ak je na podklade náznak žltej tak je to Mack Snow .
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod Breaxer » Pon Júl 23, 2007 1:20 pm

dik za skoru odpoved tu v kosiciach ich maju za 7OO sk
ako sa pohybuju ceny od chovatelov :?:
asi to budu Mack Super Snow, skoda, ze mi rodicia nedovolia ich kupit :cry:
Obrázok užívateľa
Breaxer
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon Jún 11, 2007 5:28 pm
Bydlisko: Košice

Poslaťod Fantastic » Pon Júl 23, 2007 4:18 pm

niesu to nahodou len obycajne gekonciky lebo napr. Petersveter predava mack snow za 5500sk
Obrázok užívateľa
Fantastic
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Pon Jún 18, 2007 3:36 pm
Bydlisko: Gelnica

Poslaťod Breaxer » Pon Júl 23, 2007 5:18 pm

Su ciernobiele, ale su to len drobnucke mladatka a schovavaju sa
ale o jednom viem urcite, ze je ciernobiely
Obrázok užívateľa
Breaxer
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon Jún 11, 2007 5:28 pm
Bydlisko: Košice

Poslaťod peterveter » Pon Júl 23, 2007 6:16 pm

Tak asi ta sklamem,ale určite sa v obchode nenachádzaju MackSnow a ani Mack Super Snow a už vobec nie za 700sk :!: Mack Super Snow mám jediny na Slovensku a aj v čR,z importu z USA.A mimochodom cena za mladého gekončíka klasického sfarbenia sa od chovatela začína na 350Sk za kus :wink:
Naposledy upravil peterveter dňa Pon Júl 23, 2007 7:12 pm, celkovo upravené 1
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod peterveter » Pon Júl 23, 2007 7:13 pm

OK štefan ,vymazal som to a pošlem mu to cez sukromnu správu :wink:
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod štefan » Pon Júl 23, 2007 7:32 pm

Vidim, ze si ma predbehol :wink:
Prave som chcel svoj prispevok vyhodit, pretoze som nemal dobry pocit z neho sam. Dal sa totiž pochopiť všelijako a to som nechcel.
Ten odkaz prvý si mohol nechať, ved to nie je komerčná stránka, len ten druhý akosi nešiel a ten už bol i tak riadne komerčne zaťažený.
Nič...každopádne, tu si v istých koľajničkách a pravidlách robme čo inde nám nedovolia, ale prosím každého, ak má niekoho v inej chovatelskej stranke a chce sem dat ne nich odkaz, nech pre nás tiež vybaví výmenu liniek i bannerov.
Dajme o sebe vedieť, aby nás tu bolo viac :roll:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Breaxer » Uto Júl 24, 2007 10:18 am

Ja som teda riadne teľa :lol: , pisem o tom do coho sa nevyznám. Takže :


Ospravedlnujem sa za chybnu informaciu asi to budu len obcajne gekonciky
Obrázok užívateľa
Breaxer
 
Príspevky: 16
Registrovaný: Pon Jún 11, 2007 5:28 pm
Bydlisko: Košice

Poslaťod štefan » Uto Júl 24, 2007 11:24 am

Nič si z toho nerob, nikto učený z neba nespadol a občas sa stane, že chybujeme. Nikto nie je predsa dokonalý a v tomto teple duplom nie :wink: Nech sa darí 8)
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod štefan » Str Okt 24, 2007 8:05 am

Ahojte,
rád by som sa poinformoval u vás, chovateľov gekončíkov, ako to je u nich s potravou.
Kamarát si na poslednej jesennej Vivaristike v Lv od kohosi kúpil pre svojho synčeka mláďatko gekončíka nočného. Nenapísal si ale ani meno predajcu, ale ani to, čím ho on predtým vôbec kŕmil. Denne ma referuje o tom, čo ich gekončík nočný je ochotný ako potravu prijať a udivuje ma, že okrem medu na tyčinke, ktorým jašterovi potrie tlamku a mlieka nie je nič iné ochotný jašter prijať. Skúšal mu dať aj múčne červy, ale tak tie som mu poradil podať iba čerstvo zvlečené, keď už nimi chce skúsiť kŕmiť, alebo aj rybárom tak dobre známe /ďobky/, no úspech to u maličkého gekončíka nevyvolalo.
Včera som mu teda priniesol pár švábov Phoetalia pallida, ktoré sú i pre jeho mäkké a Blaptica dubia. Snáď mi dnes zavolá, že ich konečne prijal.
Rád by som sa vás kolegovia spýtal, čo by ste nám poradili ešte skúsiť gekončíkovi ponúknuť, akú metodiku kŕmenia zvoliť, aby sa mláďatko rozožralo.
Uvažujem už aj nad tým, že by sme ho umiestnili na kŕmenie do maličkej nádobky a tam mu dali potravu.

Ide o to, že ja som pri svojich gekončíkoch doteraz nemal takéto zlé skúsenosti, vždy bez problémov začali prijímať predkladanú potravu.
Každopadne vďaka za každú radu :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Swablik » Str Okt 24, 2007 11:59 am

cauko..ja sice nemam gekoncika ale mal som u jedneho svojho jastera podobny problem..skus mu dat potravu do nejakej misky z ktorej neutecie a tak aby tam dostal a nechaj mu ju celu noc..popripade chvilu vydrz lebo mojim trvalo asi tyzden kym zacaliaspon nieco prijmat a potom sa jeden rozoral a druhy strajkuje doteraz ale ked mu dam do misky tak to zozerie ked niesom v miestnosti.. :)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod štefan » Str Okt 24, 2007 3:27 pm

To som uz poradil kamosovi, ale podla jeho slov to nezabralo. Gekoncik uplne ignoroval pohybujucu i mrtvu, pinzetou podavanu potravu. On ho kupil 13.10.a odvtedy jaster bol ochotny prijat len med a pit mlieko, co je pre jastera (hlavne mlieko) dost nezvycajne.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Str Okt 24, 2007 10:39 pm

Já mám gekončíky,ale taky jsem se nesetkala s tím,že by nechtěli přijímat potravu.Jinak hladovka je dobrý kuchař a myslím si,že ještě to bude chtít čas nežli si zvykne.Já jsem si dokonce koupila samičku cca 1měs. starou a ta za dva dny už začala baštit sama.To,že gekončíci mají rádi sladké to je normální.Můj Marti miluje zase med a lesní směs sirupu-to smíchám vždy cca 1 díl sirupu,medu a 2-2,5 vody.A to je hnetka zblajznuté.Jestli je jeho gekončím maličký tak by bylo vhodné mu dát maličké cvrčky-třeba je dává veliké a on se jich bojí-kdo ví?A má vhodné podmínky v teráriu?Jinak k té stravě zkus mu dát zavíječe voskové to gekončíci milují a měkké ovoce a hlavně rozmanitost hmyzu,však se chytí na něco,neboj :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Swablik » Štv Okt 25, 2007 12:16 am

ak ti este mozem poradit tak ja mam u mojho velky problem s tym ze neviem upriamit pozornost na potravu lebo stale pozera na mna a sleduje co robim kedze sa ma boji a potravu si nevsima..len co si vsak vsimne dazdovku/cvrcka hned po nom chnapne..

nevedel som cos tym ale teraz mam na neho trik..maju tu vlastnost ze s kazdym okom inde pozeraju a na mna ma upriamene stale len jedno tak mu pred to druhe kladiem potravu (samozrejme v patricnej vzdialenosti :D ) a to ho potom skor zaujme.. :lol: takze musis hocico skusat on sa skor ci neskor "chyti" :wink:
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Ďalší

Späť na Jašteričky a jaštery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron