Cosymbotus platyurus

Od malých až po veľké...Chovateľské skúsenosti s nimi

Moderátor: štefan

Cosymbotus platyurus

Poslaťod Fantastic » Pia Aug 10, 2007 11:05 am

za par dni sa stanem majitelom tohto gekona,tak yb som sa chcel co najviac o nom dozvediet, v podstate nieco uz viem a viem ze je to nenarocny druh ale aj tak by som chcel vediet viac
chova ho tu niekto?
Obrázok užívateľa
Fantastic
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Pon Jún 18, 2007 3:36 pm
Bydlisko: Gelnica

Re: Cosymbotus platyurus

Poslaťod štefan » Pia Aug 10, 2007 11:58 am

Má ho v chove tozi, skús sa na neho obrátiť. jedného práve teraz aj predáva.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Fantastic » Pia Aug 10, 2007 3:18 pm

ved s tozim ho planujem vymenit :D
Obrázok užívateľa
Fantastic
 
Príspevky: 45
Registrovaný: Pon Jún 18, 2007 3:36 pm
Bydlisko: Gelnica

Poslaťod štefan » Pia Aug 10, 2007 4:39 pm

OK, to som ja ale nemohol vediet, i ked s tozim som denne :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tozi » Sob Aug 11, 2007 1:30 pm

Výskyt: Čína, Srí Lanka, severná India, Nepal, juhovýchodná Ázia (Thajsko, Malajzia), indoaustralská oblasť - Papua Nová Guinea, Filipíny.
Takže jeho prostredie je prevažne prales.


Nejaké info: Takže je to nočný gekon, má rád úkryty ako je kôra zo stromov.Treba tam mať aj dosť konárov a nejakú umelú rastlinu jednak to dobre vyzerá a na druhej strane má o čosi väčší pocit bezpečia,keďže sa má kďe ukryť. Odporúča sa ako substrát lignocel ,ja používam rašelinu+piesok 1/1.Je dobré mu tam nahádzať pár kamienkov alebo jeden väčší. Terárium by malo mať rozmery 30x30x45.Najlepšie je chovať skupinku jedného samca a aspoň 3 samičky ,menší počet samičiek ale nieje problém.Ale dávaj pozor na ďalšieho samčeka v teráriu,sú voči sebe veľmi agresívny.Treba mať v teráriu nízku nádobu z vodou a rosiť denne.Najlepšie trocha ráno a trocha večer.Teploty od 28-30 °C z nočným poklesom na 20-22 °C.Vlhkosť vzduchu 60-70% (jas som mal 80-90).Je to veľmi prispôsobivý gekon a preto aj veľmi vhodný pre začiatočníka.Nemá problém si zvyknúť na hocijaký tip terária.Pri manipulácií si treba dávať väčší pozor,je rýchly a dokáže preplachtiť na jeho veľkosť veľké vzdialenosti.Plachtiť mu umožňuje kožný lem ktorý ma na oboch stranách tela.Bol som svedkom ako preplachtil asi 3 metre.Pričom chvostom korigoval smer letu.Ako potrava môže slúžiť fakt hocičo od múch cez motýľe po šváby,cvrčky atď. Ja som hadzal zakuklené kostné červy do terária a keď sa z nich vykľuli muchy tak ich z radosťou požieral.Nezaškodí ani lúčny koník. :D

Ak máš ešte nejaké otázky kľudne sa pýtaj. 8)
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod jany » Ned Jan 24, 2010 12:16 am

akeho veku sa dozivaju?
jany
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pia Jan 22, 2010 5:51 pm

Poslaťod tana » Štv Jan 28, 2010 9:25 pm

+- 12 let
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Jašteričky a jaštery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron