phelsuma madagaskariensis grandis

Od malých až po veľké...Chovateľské skúsenosti s nimi

Moderátor: štefan

phelsuma madagaskariensis grandis

Poslaťod Terrko » Pia Okt 19, 2007 4:35 pm

Piste sem vsetko co viete o chove tejto felzumy.Ake UV pouzivate? Cim krmite a v jakych davkach? Ake vytaminy?- tak dajak.za odpovede vopred dakujem.
Obrázok užívateľa
Terrko
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Pia Okt 19, 2007 4:25 pm

Poslaťod Swablik » Pia Okt 19, 2007 5:34 pm

ja som nasiel toto:

Název: Phelsuma madagascariensis grandis

Původ: Madagaskar

Popis: Gekon s denní aktivitou, dorůstá velikosti 20 - 28cm. Velikost terária: (švh) 40 x 60 x 50cm. Jako substrát je vhodný lignocel nebo rašelina s pískem v poměru 1:1. Terárium vybavíme bromélií bambusem a vhodnými větvemi na šplhání. Teplota přes den 28 stupňů, noční pokles 20 - 22 stupňů. Rosíme 1x denně. Zvířata přijímají vodu z kapek na stěnách a rostlinách. Dožívají se kolem 15 let.

Rozmnožování: Samice klade vždy 2 vejce. Inkubace trvá 50 - 75 dní v závislosti na teplotě. Pohlavní dospělost je v 1 roce.

Potrava: Cvrčci, smýkaný hmyz a občas tvaroh s medem. Přes léto podáváme květy z ovocných stromů, ze kterých rády vylízávají nektar. Mláďata krmíme denně a dospělé každý druhý den.

zdroj: http://www.terarko.com/Popis%20zv%ED%F8at.htm

ja osobne ich nemam ale mam podobne jastery (stromove pralesne) a krmim ich cvrckami a obcas dazdovkami..(ked sa mi xe ich vykopavat zo zeme) ale ide zima tak si asi zalozim chovnu stanicku dazdoviek.. :)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod Riko » Pon Dec 22, 2008 9:37 pm

Zdravím všetkých! Smile Potreboval bi som radu!Mám malú felzumku má hádam 7cm!Mám ju v tera 22x30X40 dšv na dne má lignocel,bambusy,Yuccu!Momentálne mám problém zohnať drobné cvrčky,k dispozícii mám len zavíjače voskové!Možem jej podávať aj tie?Stále sa zdržiava pri vrchu tera!S pinzety žrať nechce!Myslíte že si tie voskáče pozbiera aj zo zeme?Asi je zbytočné dávať tie voskáče do neakej nádobky keď aj tak vylezú,však?
Vďaka!
Riko
 
Príspevky: 25
Registrovaný: Sob Okt 04, 2008 12:04 pm

Poslaťod tana » Štv Dec 25, 2008 7:27 pm

Proč máš lignocel :evil: ? Odstraň - plíseň a pod. a nahrať písek+čistá rašelina 1:1. Ano můžeš ho krmit, a taky moučnými červy-vlastně jakými koliv, ale malé velikosti a né s tvrdou kůži na to pozor.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Jašteričky a jaštery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron