Denne a nocne v jednom terarku?

Od malých až po veľké...Chovateľské skúsenosti s nimi

Moderátor: štefan

Myslite si ze je mozne chovat denne a nocne jastery v jednom terarku?

ANO, mal som ich tak a fungovalo to
1
5%
Podla mna ano
5
26%
Neviem treba skusit :)
6
32%
Podla mna nie
7
37%
NIE, mal som tak a nefungoavlo to
0
Nehlasovalo
 
Celkom hlasov : 19

Denne a nocne v jednom terarku?

Poslaťod Swablik » Pon Okt 22, 2007 3:21 pm

Caute..chcel by som pocut vas nazor na to ci by sa nevyrusovali denne(napr. agamy) a nocne (napr. gekony) jastery v jednom terarku..samozrejme ze terarko by bolo dost velke pre vsetkych..podmienky pre vsetkych vhodne a dostatok ukrytov..miest na spanie..

pripadne piste co vsetko by muselo obsahovat aby bolo toto spolunazivanie bezproblemove..alebo aj druhy, ktore by sa podla vas znasali takto..skusenosti su len plus.. :)

PS: viem ze sa nepatri miesat druhy a mnoho chovatelelov je striktne proti tomu..ale v prirode to predsa funguje..a ja som nazoru, ze za urcitych podmienok..(ak maju dostatocne teritorium a moznost sa skryt) mozu sa aj jasterky v terarku spolu znasat a zvyknut si na seba..
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Re: Denne a nocne v jednom terarku?

Poslaťod tozi » Pon Okt 22, 2007 3:29 pm

Podľa mňa je mať v jednom tera aj nočné aj denné v pohode.Keďže majú iný režim.

Ale to záleží od druhov ktoré tam dáš a povahe daných jedincov.

A samozrejme musíš rátať z nejakými stratami na životoch :lol: .Lebo boje budú určite.
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod Swablik » Pon Okt 22, 2007 3:40 pm

no ja uz som sa informoval..u jedneho chovatela..xel som k mojim Acanthosaurom Ptychozoona kuhli..a odpoved bola takato:

"Dobrý den,

Tyto gekony stále chovám a odchovávám. Ale nedoporučil bych je
kombinovat se zmíněnými gamami. Ptychozooni se někdy pohybují přes den a
mávají při tom ocasem a mohli by být napadeni.

Hezký večer"

takze z toho mi vypliva ze jediny problem je vybrat spravne druhy.. :)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod tozi » Pon Okt 22, 2007 3:42 pm

Swablik píše:
takze z toho mi vypliva ze jediny problem je vybrat spravne druhy.. :)


Presne tak :wink:.Žiaľ tieto tvoje agamy som nechoval takže ani neviem aký druh by bol k nim vhodný.

Ale mám otázočku,prečo chceš mať toľko jašterov v jednom tera?
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod ToPaS » Pon Okt 22, 2007 3:50 pm

JJ spravny vyber je dolezity ale najst druhy ktorym budu vyhovovat rovnake podmienky(velkost tera,vlhkost,teplota a pod...) nebude lahke. V kazdom pripade zaujimava tema. :wink:
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod Swablik » Pon Okt 22, 2007 3:57 pm

preco nie? ja mam hned 2 kandidatov k mojim.. :)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod tana » Pon Okt 22, 2007 8:38 pm

Taky bych je nedávala k sobe-viz co je už napsané.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Swablik » Pon Okt 22, 2007 10:33 pm

tana ale najst druhy s rovnakymi podmienkami nieje az taky velky problem..aj ked dostupnost u nas nieje velka ale u vas je omnoho vecsia.. :)

problem je hlavne to (podla man) aby mali vhodne ukrity kde im nebudu ty druhy lozit pokym budu spat..aby sa navzajom nevyrusovali aj ked je jasne ze sa sprvu budu vyrusovat no ja osobne verim ze priroda to dokaze tak zariadit a oni sa po istom case "dohodnu" tak ze sa nebudu vyrusovat..napr. si najdu miesto na spanie a ten druhy druh bude vediet ze tam ty spia a nepojde tam..problem vidim hlavne v tom ake podmienky by malo ti miesto na spanie slnat..

PS: ten kto hlasoval ze ich uz mal tak a fungovalo to..mohol by si napisat nieco blizsie o tom? ake terko? ake druhy? a ako to prebiehalo? prosim..
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod tana » Uto Okt 23, 2007 7:42 pm

Jasně chápu jak to myslíš a držím-me Ti palečky ať při volbě máš štěstí.Jinak vím moc dobře jak je to u vás na SK.Popisuješ i podmínky den-noc,doufám,že to mějak sladíš a dej vědět jak pokračuješ.A hlavně jak se pak budou noví obyvatelé v teráriu snášet.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Swablik » Uto Okt 23, 2007 8:00 pm

nj..ale najprv by som xel pocut aj nieco k tomu od skusenejsich ludi a hlavne nejake realne skusenosti..takze nebojte sa..napiste svoje skusenosti.. :)
Obrázok
Acanthosaura Armata, Acanthosaura Capra, Gonocephalus Grandis †,
Trachemys scripta, Betta splendens, 11x Jazierkove ryby, Pes.. :P

http://acanthosaura.blog.pravda.sk/ <- o jašteroch rodu Acanthosaura
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

Poslaťod Shark-CZ » Štv Nov 13, 2008 1:34 pm

AHOJ
:twisted: pokud zvolím vhodný druh "ještěrek" tak nevidím problém
:twisted: jde o to aby se vzájemně nerušily
Obrázok užívateľa
Shark-CZ
 
Príspevky: 104
Registrovaný: Pia Jan 05, 2007 3:56 pm
Bydlisko: CHRUDIM - Czech Republic

Poslaťod mato92 » Sob Nov 15, 2008 11:29 am

V jednom chovprodukte istu dobu mali mladu agamu ktora bola v jednom malom terarku s gekoncikmi...bola tam celkom dlho a aj ked som videl ze stupila na gekoncika, ten ju ignoroval. Problem by bol asi v dospelosti lebo agamy su vacsie ako gekoncici, ale takto to fungovalo.
Obrázok užívateľa
mato92
 
Príspevky: 30
Registrovaný: Pon Jún 16, 2008 10:02 pm
Bydlisko: Banska Bystrica

Poslaťod tana » Ned Nov 16, 2008 2:33 pm

Bohužel ve zverimexech to tak řeší, protože kokikrát nemají místo a tak to cpou kde se dá. Takže si některé druhy musí zvyknou -nedobrovolně :evil:
Gekončíci jsou sice hodně trpěliví např. noční. Ti v tomto celkem vynikají,ale nedovedu si představit takového subadulta- adilt geko gekko --ta to by asi dopadlo moc zle. Co se týká agam tak ty jsou jak už jsme se několikrát zmiňovala velice přívětivé, mazlivé a hodně snášenlivé.
Takže pokud by někdo chtěl mít několik druhů ve společném teráriu tak ať SI DOBŘE ROZMYSLÍ JAKÉ DRUHA A STÁŘÍ a zdali to má smysl je takto stresovat.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Saša » Ned Jan 04, 2009 9:42 pm

Osazení zverimexových terek bych taky moc neřešil. Nepočítá se tam s nijak dlouhým pobytem těch zvířat, a nezřídka ani znalosti prodejců nejsou nic moc...
V dostatečně velké a náležitě vybavené nádrži lze ovšem chovat pohromadě více druhů snadno, pokud ta zvířata mají dílem stejné potřeby co do teploty, vlhkosti a tak, a zároveň si nekonkurují ve věcech jiných (a nejsou si navzájem potravou). Už jsem viděl i kombinaci páru Uromastyx acanthinurus s harémovou skupinkou Tarentola mauretanica a želvičkou Testudo hermanni. Ovšem šlo o terko dlouhé tři metry, skoro dva vysoké a cca osumdesát čísel široké. Takže kolos...
Protože kamarád vyhrožuje, že mě brzy obšťastní bandou malých gekončíků nočních (a já nemám nafukovací byt :lol:), nejspíš prubnu společný chov se zhruba stejně velkými (denními) agamkami rodu Trapelus. V nádrži téměř metr a půl dlouhé, by to snad mohlo být bez problémů... zda to bude fungovat, dám vědět, jakmile k tomuto dojde :wink: :D
Saša
 
Príspevky: 317
Registrovaný: Str Aug 06, 2008 7:59 pm
Bydlisko: Karlovy Vary

Poslaťod tana » Str Jan 07, 2009 10:59 pm

V žádném případě nedoporučuji mutabilisky s gekončíky v jednom společném terku. Mutabilky jsou velice citlivé a hodně stresové a stačí cokoliv jiného v terku a hnetka se stresují+ i velikost. Je mnoho důvodu proč já osobně říkám nééé - chovám několik druhů.
Pokud chceš gekončíky + gekončíky noční tak to ano,ale pozor na velikost a stáří. Já mám už cca 1,5 roku ve společném terárku toto: eublepharis maculas 1.1 + gekko ulikouskii 1.1 + geko cosymbotus platyurus 1.1 + gecko gekko 1.1 a mohu říci, že je klid a mír. Však klici jak byli u mě viděli na vlastní oči. Jinak pokud chceš chovat agamky tak se snesou tyto i já je takto mám ve společné terárku : trapelus mutabilis 1.2 + pogona stellio atricollis 1.1 + aculeata 1.1 + od miminka tam byla pogona vitticeps red 0.0.1. Takže tě možná inspiruji,ale dávej pozor na výběry a chování ve společném terku, né vždy se to takto může tolerovat mezi sebou.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Ďalší

Späť na Jašteričky a jaštery

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron