ANTARESIA CHILDRENI

Či už malé, alebo obrovské...

Moderátor: štefan

ANTARESIA CHILDRENI

Poslaťod štefan » Ned Apr 27, 2008 5:27 pm

Včera do môjho chovu pribudla doslova malá raritka v podobe dvojročného samčeka Antaresia childreni. To, že mám z neho obrovskú radosť, snáď ani nemusím písať.
Samček pochádza z chovu p. Beneša /ČR/, ktorý ho získal ako mláďatko od p. Mendla, ale ušla mu samička a tak dal samčeka do predaja.
Ide o kľudného jedinca /90 cm/ s nevýraznou škvrnitosťou. Na prvý pohľad pripomína skôr veľkú Boaedon fuliginosus, než krajtičku resp. pytónčeka.
Umiestnil som ho do ubikácie 70x40x30 cm s množstvom úkrytov, konárov, samorastom, umelou rastlinkou s vyššou vlhkosťou a zdá sa, že mu táto veľkosť úplne postačuje.
Uvidíme, či bude loviť malé myšky, pretože ako mi napísal pôvodný chovateľ, nie je to veľký žrút a loví myšky raz za 10-14 dní.
Snažím sa k nemu získať samičku či vytvoriť 2 páriky, ale jediný chovateľ množiaci tento druh v Čechách svoj posledný odchov predal pred mesiacom, o čom som sa dozvedel až dnes. Jeho samička je gravidná a tak v lete by mali byť maličké Antaresie, čo by bolo vynikajúce :wink: .

Ak by ste vedeli o jedincoch v ponuke, prosím, dajte mi vedieť.
Za ochotu vopred srdečne DÍKY :!:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: ANTARESIA CHILDRENI

Poslaťod štefan » Uto Máj 06, 2008 7:52 pm

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Všetky fotky loviacej Antaresia childreni: Štefan Čambal
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Bic0 » Štv Dec 04, 2008 12:29 pm

Ahoj Stefan, ziskal si teda tu samicku? Zda sa mi ze sme sa o tom uz rozpravali ale nepamatam si na 100%.

P.S.: pytam sa preto lebo mi kamarat vravel ze ich videl vo Viedni za 120eur kus, ale ja som tam videl len maculosy.
Bic0
 

Poslaťod štefan » Štv Dec 04, 2008 1:21 pm

Ahoj Bico,
nie, nemam k tomuto samcekovi samicku. Tie co sa objavili v CR boli vysoko nad unosnou cenou. 120 euro je tak este rozchoditelna polozka. Vies o nejakych samickach? Mas na mysli A.maculosa?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Bic0 » Štv Dec 04, 2008 1:28 pm

Ano, myslim A maculosa. Tie som tam videl urcite, este som si spomenul na teba ze mas childreni. Childreni som tam ale nezazrel, dokonca ani v inzercii na rakuskych strankach ktore poznam som nic nenasiel. V akom terariu ho chovas? Pokial viem ide o pomerne maleho hada a ja budem mat mozno volne terarium s plochou cca 50x50cm.
Bic0
 


Späť na Hady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron