Eryx colubrinus loveridgei

Či už malé, alebo obrovské...

Moderátor: štefan

Eryx colubrinus loveridgei

Poslaťod štefan » Pia Aug 22, 2008 5:15 pm

V nedelu som od dlhorocneho kamarata ziskal nadherny mladucky parik tohto piesočníka. Sú to zatial len dve tenke šnúročky, ktoré sa okamžite po umiestnení do púštneho terária s vysokou vrstvou piesku a drobného štrku doplneného o odrezanú tehlu s otvormi a umelou rastlinkou /i miskou s vodou/ doslova utopili v piesku.
Terárium síce vyzerá ako bez života, ale sú tam obaja. A obaja už aj ulovili maličké holíčatká myšiek, i keď pôvodný majiteľ bol presvedčený, že im potrvá, kým sa rozožerú u mňa.
Neskôr skúsim pridať fotky :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Pon Aug 25, 2008 7:38 pm

Gratuluji a dej fotky ať se pochomám - me i my :wink:
To, že Ti už baští je dobrá známka.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod štefan » Uto Aug 26, 2008 6:48 am

Ich prvú fotku nájdete na titulke časopisu Vivarista - Foto dňa. Ak by to tam nebolo, tak skúste archív Foto dňa.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Str Aug 27, 2008 6:13 pm

Paráda :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod peterveter » Pon Aug 17, 2009 7:17 pm

Pekné a zauímavé hady,tak pridám foto môjho 2r. páru :wink:
Obrázok
Naposledy upravil peterveter dňa Ned Aug 30, 2009 7:26 pm, celkovo upravené 1
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod štefan » Str Aug 19, 2009 11:39 am

Na novinach by som ich ja nechoval /viem, ze tak vedene mnohe chovy su/, ale mne to vobec nevadi, ze terarium je prazdne a len v noci ich vidno vonku, alebo, ako vcera - pri prijme potravy i cez den.
Skor je na skodu veci ich nedostupnost /samozrejme, ze aj dalsich zastupcov rodu/ alebo trosku vyssia cena /okrem E. colubrinus/.
Bol by som rad, ak by sa ozval dalsi chovatel Eryxov zo SR.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod peterveter » Str Aug 19, 2009 8:34 pm

Jasne ,ani ja by som ich nechoval na novinách.Treba im aspon trocha napodobnit prirodzené prostredie a dopriat im aby sa mohly zaryt do substrátu .
Z malych druhov veľhadov chovám ešte Charina (Lichanura) trivirgata saslowi ,
Obrázok
Naposledy upravil peterveter dňa Ned Aug 30, 2009 7:27 pm, celkovo upravené 3
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod štefan » Pia Aug 21, 2009 11:21 am

Peto, dostal som pred nedavnom ponuku na asi 7-8 druhov Eryxov a aj Lichanury. Ceny su na hlavu, ale clovek si nepomoze - na SK sa nechova z nich mnoho druhov.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod peterveter » Pia Aug 21, 2009 3:24 pm

U Lichanura sa tym cenám ani veľmi nečudujem,odchovov v EU je ako šafránu a vrhy su málopočetné (v priemere 4-6ks),to nie je ako u B.c.i a pod.Tak že dopyt prevyšuje ponuku .
Eryxi mávaju sice viac mládat,ale najrozšírenejšie su len E.c.loveridgei .
Ceny a dostupnost inych druhov to je už iná vec.
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod mendel » Uto Nov 03, 2009 9:05 am

Štefan, tie eryxy ma zaujali, veď to už musia byť veľkí hadíci. Akí veľkí by mali narásť ? Nedali by sa chovať na mastomyšiach ?
Obrázok užívateľa
mendel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 11, 2009 10:47 pm

Poslaťod štefan » Uto Nov 03, 2009 11:59 am

Ten moj parik podrastol, v sucasnosti nech maju 35-40 cm. Ja som ich doniesol skutocne velmi male. Mastomysi by este nezvladli. Davam im holicatka mysiek a maju co s nimi robit, aby ich dostali do seba. Samicka, ak sa do nich pusti, stiahne na posedenie aj 8 holicat, samcek samozrejme menej.
Naposledy upravil štefan dňa Uto Nov 03, 2009 7:54 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod mendel » Uto Nov 03, 2009 3:26 pm

Jednoročný had 35-40 cm a žerie ešte len holíčatá ? To nechápem... veď dospelý by mal byť v dvoch rokoch, stihne dovtedy vyrásť? Ale nie nato som sa pýtala, čo žerie teraz. Chcela som vedieť či aj v dospelosti ho stačí kŕmiť myšami, či nebude potrebovať nejakých potkanov alebo dokonca zajacov :roll:. Aký veľký by mal teoreticky vyrásť 8)
P.S. A prečo odpovedáš Petovi, keď príspevok som ti poslala JA :?: :?: :?:
Obrázok užívateľa
mendel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 11, 2009 10:47 pm

Poslaťod štefan » Uto Nov 03, 2009 8:03 pm

Sorry, opravene. Nevsimol som si, ze kto mi kladol otazku, mal som za to, ze Peto.

No ak by si dobre poznala celu celad, ktora sa kedysi zdruzovala pod rodom Eryx, vedela by si si na svoju otazku odpoved. Podla tvojej vety, citujem "Chcela som vedieť či aj v dospelosti ho stačí kŕmiť myšami, či nebude potrebovať nejakých potkanov alebo dokonca zajacov.." usudzujem, ze o Eryxoch toho vela nevies. Bez urazky.
Ide o maly az stredny rod hadov, ktore sa zivia predovsetkym holicatami a az ked su skutocne adultne, prijmu /a aj to nie vsetci zastupcovia rodu/ mysku. Teda ziadne potkany ci dokonca zajace...
"Eryx" colubrinus v adultnej velkosti meria 70 cm (samcek este menej), cize s tymi zajacmi by si asi neporadil a potkanov jedine tak mladych...Velkost u mnou chovaneho parika som uviedol len pribliznu, pretoze som ich skutocne nemeral. Podla literatury by pri narodeni mali merat cca. 20 cm, ale tie moje nemali ani tolko. Hrubka ich tela bola asi ako telo tuzky. Preto tie holicata.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod mendel » Uto Nov 03, 2009 10:55 pm

Naozaj o nich nič neviem... Prečo je taký atraktívny hadík tak málo rozšírený u nás. Je v tom náročnosť chovu alebo ich cena ?
Obrázok užívateľa
mendel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 11, 2009 10:47 pm

Poslaťod štefan » Str Nov 04, 2009 8:56 am

Problemom u tohto rodu je ich skryty sposob zivota - terarium vo vacsine pripadov vyzera ako bez zivota, kedze hadiky su zahrabane v piesku. Na povrchu ich mozno zazriet iba obcas. (Osobne mi to vsak nevadi). Neviem kolko teraristov ich na Slovensku chova, ale velke cislo to isto nebude. Ziskanie hoc aj tohto relativne bezneho druhu je dost problematicke (teraz pisem o Slovensku) a ani v CR sa neponuka vela prislusnikov rodu - okrem tohto druhu sa niekedy objavi druh E. conicus - svojim sfarbenim a aj spravanim napodobnuje jedovate hady a navyse sa lahko vyprovokuje a utoci okolo seba, navyse jeho cena je mierne vyssia (od 2500 Kc vyssie).
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Ďalší

Späť na Hady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron