elaphe guttata - užovka červená

Či už malé, alebo obrovské...

Moderátor: štefan

elaphe guttata - užovka červená

Poslaťod tendk » Štv Okt 09, 2008 1:13 pm

zdravim chovatelov, ma niekto skusenost (najlespie s dobrym koncom :) ) s utekom hada? zial neopatrnostou mi utiekol z terarka a teraz neviem akym sposobom ho najst resp. nejako nalakat. ma 1 mesiac len ...Vdaka za rady...[/b]
tendk
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon Apr 21, 2008 12:57 pm

Poslaťod tana » Štv Okt 09, 2008 9:34 pm

:lol: i mě se toto stalo, ale našli jsme jej :wink:
Nejlépe je hledat kde je teplo a tma-přítmí. Holt budeš muset prohledat celý byt. Můžeš taky nechat otervřené terárium a vše nechat zaplé a doufat, že se tam vrátí - i toto je možné, ale toto Ti nikdo nezaručí. Držím palečky.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Brckavy » Uto Nov 04, 2008 10:06 pm

jedna znama ho mala pod vankusom......skus tam
Brckavy
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Štv Sep 13, 2007 9:44 pm

Poslaťod ToPaS » Pia Dec 19, 2008 1:39 pm

E. guttata calyptratus pri love :lol:

Obrázok
:lol: uz len cvrcek tam chyba :D
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod tana » Pia Dec 19, 2008 4:03 pm

:lol: toho by se tak nažrala :lol:
Krásný kusanec :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Lasiodora » Str Mar 18, 2009 8:54 am

mne sa raz stalo ale uz veeeelmi davno ze som tiez nechtiac nedovrel tera vtedy som aj ja mal este uzovecky a jedna mi zdthla a viete kde som ju nasiel heeh v klietke pri mysiach na opacnej strane izby mysi roztrasene na hornom rebricku a uzovecka si vysmiata kruzila dole hehe.. tak som ju nasiel hned
Obrázok užívateľa
Lasiodora
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Ned Jan 18, 2009 12:02 pm
Bydlisko: Čadca

Poslaťod drymarchon » Str Mar 18, 2009 2:06 pm

mne zdrhla užovka jediný raz, a to tiež vlastne nie celkom mne, ale mojej mame, ktorá mala terárko na starosti, kým som bola 2 dni preč. neprivrela sklá a keď som prišla hada nikde, našli sme ho náhodou cca za 15 minút ako sa veselo plazí pod mojim oknom :D
Obrázok užívateľa
drymarchon
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Štv Júl 17, 2008 1:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky, SR

Poslaťod Lasiodora » Pia Mar 20, 2009 9:50 am

to su take tie stastne konce hehe...ale ja som sa zlakol vtedy ako pes hehe ved co keby tie mysiska mi moju uzovecku dokusali ale nastastie nic sa nestalo
Obrázok užívateľa
Lasiodora
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Ned Jan 18, 2009 12:02 pm
Bydlisko: Čadca

choroba?

Poslaťod Klerik » Ned Jún 07, 2009 6:37 am

nazdar ...mam doma asi tak 8 rocneho samca E.g.g. ... uz viac ako mesiac nechce zrat ...odmieta uplne vsetko (mysi, male aj velke, potkana, skrecka ...) normalne by som to nerozoberal, lebo sa to stalo aj v minulosti a po par dnoch zas zral normalne ,,,,ALE ...na poslednej 4tine tela som mu nasiel nieco ako edem (2x) z vonku je koza a supiny v pohode, ale akoby napuchnute a pri dotyku vodnate vo vnutri ,,,,hadovi dotyk na tomto mieste neprekaza a nema ziadne dalsie priznaky choroby viditelne z vonku (ciste oci, jazyk vyplazuje ako obvykle a pohybuje sa normalne,,,,) ....este by som dodal, ze neposledy ked ho isiel krmit brat (nebol som doma) had si pri utoku na mys vraj vyklbil celust, takze mys hned pustil ,,,celust sa mu opat vratila potom do poriadku ,,,,....prosim o radu ..
Obrázok užívateľa
Klerik
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned Máj 10, 2009 8:53 am

Poslaťod ToPaS » Ned Jún 07, 2009 1:43 pm

klerik ak mozes tak sme hod foto urcite to pomoze pri rieseni toho problemu
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Poslaťod Klerik » Ned Jún 07, 2009 2:34 pm

skusal som to odfotit ale na fotke to skoro nevidno ....ja sam som to zbadal az pri pohlade zblizka ....
Obrázok užívateľa
Klerik
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned Máj 10, 2009 8:53 am

Poslaťod tana » Pia Jún 12, 2009 4:28 pm

V každém případě je nemocný a měl by si ho vzít k veterináři.
Bohužel neuvádíš toho moc aby se dalo určit co mu je - to co zde uvádíš tak mi připadá jako mykóza či ektoparazité, ale bohužel jak už jsem psala neuvádíš přesně chování a pod. a ani fotka zde není. takže těžko radit. Jediné co Ti doporučim je veterina.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Hady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron