Thamnophis sirtalis

Či už malé, alebo obrovské...

Moderátor: štefan

Thamnophis sirtalis

Poslaťod drymarchon » Uto Feb 03, 2009 8:07 pm

Chováte niekto tohoto hada?

toto sú moje parietalisky

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
drymarchon
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Štv Júl 17, 2008 1:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky, SR

Re: Thamnophis sirtalis

Poslaťod štefan » Uto Feb 03, 2009 11:53 pm

Tieto krasavice uz nemam v chove, ale ich pribuzne Nerodie ano :wink: .
Cim krmis svojich chovancov?
Viem, ze rybkami atd., mna len zaujima co im vsetko podavas a ci si skusil aj inu mozno neobvyklu potravu v podobe napr. susenych rybiek atd.
Naposledy upravil štefan dňa Str Feb 04, 2009 9:49 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Lasiodora » Str Feb 04, 2009 9:01 am

su fakt krasne :wink:
Obrázok užívateľa
Lasiodora
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Ned Jan 18, 2009 12:02 pm
Bydlisko: Čadca

Poslaťod drymarchon » Str Feb 04, 2009 4:05 pm

ďakujem

okrem rybiek a rybieho mäsa kŕmim hlavne dážďovkami, skúšala som podávať aj holíčatá a kúsky kur. masa ale hady to odmietali. holíčata som aj skúsila naparfémovať rybým pachom, ale nepomohlo. sušené rybky som neskúšala. :P
Obrázok užívateľa
drymarchon
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Štv Júl 17, 2008 1:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky, SR

Poslaťod štefan » Str Feb 04, 2009 5:42 pm

Moje Nerodie odmietaju rybie masko, dazdovky som iba raz skusil, ale bez uspechu a jedna z parika prijme aj susene rybky namocene do teplej vody. Druha bude radsej hladovat. Tvrdohlavka.... :? , ale holicata ani naparfemovane neprijali ani za svet aj ked predajca z BA mi svatosvate tvrdil, ze beru vsetko. Zrejme ma zamerne oklamal, len aby ich predal... :? :roll: .

Preto ma zaujimalo co im ty podavas za potravu.

Mozes popisat ako ich chovas? Kludne to pridaj do nasho Atlasu :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod drymarchon » Str Feb 04, 2009 5:53 pm

ja som mala minulý rok problémy so samcom kt. mi 2 mesiace nechcel žrať, bol fakt vychudnutý, úplná tkanička. nezaberali žiadne varianty. nakoniec som sa rozhodla pre násilné nakŕmenie a zabralo to. teraz mi žerie už poriadne.

zaujímavosťou je že nevyužívajú úkryty. som im tam dávala rôzne kvetináče a krabičky, ale nejak sa im to asi nepáčilo, čo bolo pre mňa dosť prekvapujúce (keďže u guttat je to presný opak).

mala by som mať pár, ale akosi si nie som istá akú metódu na určenie pohlavia mám použiť, nenašla som o tom nič bližšie. teda rada si v tomto nechám poradiť.
Obrázok užívateľa
drymarchon
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Štv Júl 17, 2008 1:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky, SR

Poslaťod štefan » Štv Feb 05, 2009 7:33 am

Dnes som im opatovne skusil predlozit ako potravu dazdovky, ktore som na nocnej v praci nazbieral. Som velmi zvedavy, ci ich prijmu...
Moje Nerodie obcas vyuzivaju ukryt, ale vascinou sa slnia na koreni alebo su v miske s vodou. No len co sa v okoli teraria pohne, okamzite trielia do bezpecia.
Skus sa pozriet na chvostik: samcek by mal mat pomer dlzky od kloaky po samotny koniec chvostika napadne dlhsi nez samicka.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod drymarchon » Pia Mar 06, 2009 11:07 pm

pridávam jedno nové video z kŕmenia :D

http://www.youtube.com/watch?v=maxhV9eifP4
Obrázok užívateľa
drymarchon
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Štv Júl 17, 2008 1:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky, SR

Poslaťod štefan » Sob Mar 07, 2009 5:12 pm

Super :D
Ak som dobre pochopil, ty oddelujes pri krmeni uzovky, ze?
Skusil som toto instruktazne video pustit aj mojim Nerodiam, ale kaslali na to a dazdovky vobec neprijali.... :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod drymarchon » Sob Mar 07, 2009 6:08 pm

hej hej oddeľujem. oni sú zvyknuté brať krmivo z ruky a skúšala som kŕmiť tak, že boli spolu, ale stále sa snažili vziať tej druhej čo si uchytila, mršky jedny. do vody im to pustím zbytočne, nenájdu to, nechajú tak. ale chcem skúsiť im dať krmivo na nejakú misku, dám tam toho viac a uvidím čo z toho... ako kŕmiš ty?
a ešte sa chcem spýtať ohľadom párenia, neviem či mám tento rok niečo čakať, podľa mňa ešte nie sú také veľké, ale majú 2 roky, tak neviem. a inak zimuješ ich spolu, alebo zvlášť? pýtam sa, bo zohnať nejaké info o rybožravkách dá zabrať :)

:D
Obrázok užívateľa
drymarchon
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Štv Júl 17, 2008 1:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky, SR

Poslaťod štefan » Pon Mar 09, 2009 7:13 am

Skrmujem podla toho o aku potravu ide: zabky vpustam volne do teraria, ale aj do bazeniku s vodou, no z nej radi vyskocia a tak ich Nerodie lovia kde sa len da. Rybky samozrejme do bazeniku. Dazdovky som skusil aj na sus i do vody, ale bez vysledku. To iste aj s masom...

Minimalne ich skus pripustit a uvidis, ako sa budu spravat, no aj podla mna si treba trosku este pockat.
Podla slov predajcu, od ktoreho som ich ziskal, ich on nezimoval a nerobim to ani ja, len cez zimu im nesvietim a drzim v mierne chladnom rohu miestnosti. Nezda sa, ze by protestovali...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod drymarchon » Pon Mar 09, 2009 8:16 am

ja som zimovala, ale som urobila asi blbosť že som zimovala oddelene, neviem. hady to úplne v poho prežili. podľa slov chovateľa je u parietalisiek zimovanie nevyhnutné kvôli rozmnožovaniu, ale potrebujú nižšie teploty ako iné poddruhy. ešte sa mi ale zdajú krpaté, hoci samica poriadne žere a strašne rýchlo mohutnie. toto je foto samice pred rokom keď som ju doniesla v tej plastovej krabičke čo sa predávajú holíčatá a pod.

Obrázok


a tu sú nejaké nové fotky (samec na 1 a 3 a samica na 2 fotke)


Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
drymarchon
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Štv Júl 17, 2008 1:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky, SR

Poslaťod drymarchon » Pia Mar 13, 2009 10:20 pm

predvčerom som mojim tkaničkám skúsila dať dážďovky do misky do terária a stále chceli potravu vziať tej druhej, tak zostanem radšej pri tom oddelenom kŕmení.
Obrázok užívateľa
drymarchon
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Štv Júl 17, 2008 1:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky, SR

Poslaťod tana » Str Mar 18, 2009 7:09 am

Děláš dobře.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod drymarchon » Str Mar 18, 2009 2:03 pm

ale na druhej strane závidím chovateľom, kt. dajú do terárka misku s kúskami rýb a hady si ich postupne berú. to ja nielenže musím oddeliť, ale ešte ich aj kŕmim z ruky, lebo by mi polovicu nenašli... (mám odskúšané):roll:
no ale navadí, aspoň mám o to väčšiu radosť :)
Obrázok užívateľa
drymarchon
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Štv Júl 17, 2008 1:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky, SR

Ďalší

Späť na Hady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron