Cryptelytrops (Trimeresurus) albolabris

Či už malé, alebo obrovské...

Moderátor: štefan

Cryptelytrops (Trimeresurus) albolabris

Poslaťod Lasiodora » Uto Mar 24, 2009 2:02 pm

zdravim chova niekto tieto krasavce.....ja si teraz zhanam mladatko ale sa mi akosi nedari zohnat hehe...
Obrázok užívateľa
Lasiodora
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Ned Jan 18, 2009 12:02 pm
Bydlisko: Čadca

Poslaťod asianpitviper » Str Apr 01, 2009 8:38 pm

Zdravím,chovám pár asi 10 mesačný.Albolabris už nepatrí do r.Trimeresurus,ale Clyptelytrops(rod Timeresurus prešiel tax.zmenami a podla fyzických znakov,ale aj modernými určovacími metodami bol rozdelený na druhy: Trimeresurus, Cryptelytrops, Parias, Popeia, Viridovipera, Himalayophis, Peltopelor atd.-ale to len tak bokom).
Takže k chovu:chovám ich v plast.boxoch(asi 30x20x20v),každý večer rosím,boxy su z jednej tret.položené na výhr.kábly ,kt. udržuje dennú teplotu asi 27st. v noci 22st.
Največší kamen úrazu je stravovanie.Ja som nemal problém ,kedže som kúpil rozkrmené jedince vo velkosti cca 20cm.Pred 3 rokmi som však mal troch (asi 15cm a z tých nežral ani jeden).Musel som tlačit myšou nožkou,žádny strach ide to dobre-stačí zasunút trochu do krčku a zavesit naspet na konár a oni už si to potom večšinou spracujú.Další ich vývoj nepoznám-musel som sa ich z prac.dovodov vzdat.V prírode konzumujú juvenily žabky,ale to je zbytočne nákladné v chove a ked sa chytia,tak je to v pohode.Takže predkladat malinké holatká aj mesiac kým sa nechytia a až potom tlačit-nemusí to byt však úplné tlačenie-viz vyššie.A potom pravidelne tlačit kým sa nechytia.
K agresivite:pohodáci-hlavne 0,1 1,0 už sú divočejší,ale netreba sa bát.
Ešte jedna vec:každý ide najprv do albolabrisov-je to pochopitelné :nízka cena a je najznámejší a najrozšírenejší štrkáčovec.Existuje však lepšia varianta:Viridovipera vogeli-dobre a rady žerú od narodenia,kludnejšia povaha(záleží aj od jedinca),cena okolo 50eur-treba však pozriet Ceskú inzerciu.Pestrejšie sfarbenie.
Už ma nič také nenapadá,majte sa...
Nechováme plazy,plazy chovajú nás!
Obrázok užívateľa
asianpitviper
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Str Apr 01, 2009 8:05 pm
Bydlisko: Buková

Poslaťod Lasiodora » Pia Apr 03, 2009 7:49 am

dakujem za niektore rady ale to ze nepatri do r. Trimeresurus ale do Cryptelytrops viem len sa pouziva aj to T. niekedy a som to tak zastarane napisal hehe... pardon. :D ......podla mna su to krasne hadiky a to ze nechcu zrat viem ale som pocul ze nemaju problem s pipovitymi zabkami ani od mala to bude asi tym ze obojzivelnikmi sa zivia od mala vo volnej prirode ale ze ked su uz vetsie tak v poho prejdu aj na holata...tak neviem aj to treba skusit len ked neviem si tohoto krasavca zohnat chcel by som mladatko a nech pisem inzeratov kolko chcem tak nic hehe... :( :( :(
Obrázok užívateľa
Lasiodora
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Ned Jan 18, 2009 12:02 pm
Bydlisko: Čadca

Poslaťod Lasiodora » Pia Apr 03, 2009 9:26 am

admin co menil nazov temy to neni Clyptelitrops ale cRyptelitrops tam je R a nie L. hehehehe...asianpitviper to napisal tiez zle..ale nic v zlom... :D :D
Obrázok užívateľa
Lasiodora
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Ned Jan 18, 2009 12:02 pm
Bydlisko: Čadca

Poslaťod štefan » Pia Apr 03, 2009 1:43 pm

Lasiodora píše:admin co menil nazov temy to neni Clyptelitrops ale cRyptelitrops tam je R a nie L. hehehehe...asianpitviper to napisal tiez zle..ale nic v zlom... :D :D


Ked uz, tak Cryptelytrops a nie Cryptelitrops :D , len je zaujimave, ze Valenta vo svojej praci z roku 2008 tento druh stale zaraďuje do povodneho rodu Trimeresurus.

Ale uz je to opravene... :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Lasiodora » Pia Apr 03, 2009 2:27 pm

jej hups samozrejme ze tvrde Y som to pisal narychlo bo som sa ponahlal a mi to akosi uslo hehe...pardon :D :D :D
Obrázok užívateľa
Lasiodora
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Ned Jan 18, 2009 12:02 pm
Bydlisko: Čadca

Poslaťod asianpitviper » Pon Apr 06, 2009 5:08 pm

Zdravím,
len je zaujimave, ze Valenta vo svojej praci z roku 2008 tento druh stale zaraďuje do povodneho rodu Trimeresurus.

Spomínanú (velmi užitočnú) publikáciu mám doma.Treba nalistovat str.:304.
Citujem:Trimeresurus albolabris chřestýšovec zelený(běloretý)(SV Indie,J.Čína,Hainan,Thajsko,Vietnam,Hongkong,Malajský poloostrov),řazen i do nově ustanoveného rodu Cryptelytrops...
Nechováme plazy,plazy chovajú nás!
Obrázok užívateľa
asianpitviper
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Str Apr 01, 2009 8:05 pm
Bydlisko: Buková

Poslaťod štefan » Uto Apr 07, 2009 5:07 am

Vychadzal som z nazvu fotky tohto krasavca zverejneneho v prilohovej casti danej publikacii. Tam je stale Trimeresurus, aj ked v texte je uvedene to, co uvadzas aj ty. :D
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Lasiodora » Str Apr 08, 2009 7:39 pm

ale ved podla mna je jedno ako ho tu nazveme ved vieme o co ide no nie....
Obrázok užívateľa
Lasiodora
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Ned Jan 18, 2009 12:02 pm
Bydlisko: Čadca

Poslaťod štefan » Štv Apr 09, 2009 6:04 am

Nielen nam to moze byt jedno, ako ho nazveme, ale aj samotnemu hadikovi :D
My vieme vo co go, on i tak nebude...
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Lasiodora » Štv Apr 09, 2009 8:05 pm

presne presne a nemusime sa zbytocne hadat ale uz by sme mohli pisat aj nieco k teme hehehehe
Obrázok užívateľa
Lasiodora
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Ned Jan 18, 2009 12:02 pm
Bydlisko: Čadca


Späť na Hady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron