Python molurus bivittatus-nezravost

Či už malé, alebo obrovské...

Moderátor: štefan

Python molurus bivittatus-nezravost

Poslaťod homer1752 » Štv Jún 11, 2009 3:08 pm

Dobrý den, mám problém s pytonom tmavym albinom, kupil som ho na akvatera Trnava (31.5). Chovatel, od ktoreho ho mam, mi povedal, ze je rozkrmena a ze zrala v pondelok, tak som jej nasledujuci pondelok kupil mys, ale pyton na nu najprv reagoval tak, ze na nu sycal a nafukoval sa. Dostal som radu, ze ju mam nechat tyzden v klude a potom jej dat mys,,tak som tyzden cakal a nasledujuci pondelok som jej dal dalsiu mys, ktora bola este mensia ako predosla, ale stale si ju nevsimal, ale uz prestal sycat a nafukovat sa. Zdalo sa mi akoby chvilkami o nu javil zaujem, ale potom sa otocil prec. Pyton ma cca 70 cm a dva mesiace. Za rady dakujem.
homer1752
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Štv Jún 11, 2009 2:58 pm

Poslaťod tana » Pia Jún 12, 2009 3:45 pm

Zdali se jedná o python molurus bivittatus dh albinogranit ( mám ve svém chovu) tak co zde popisuješ je zlé. Tento druh škrtiče je známý svým apetitem a to znamená, že baští bezedně. Také je známo, že mladí jedinci jsou nevyzpitatelní svou povahou. Nevím v jakých podmínkách byl chovám a jaké má u tebe. Je zapotřebí prostorné terárium. UVB, spot a topný kámen. Také se podávají vit.+min a skladba potravy musí -měla by být pestrá a přiměřeně veliká. To nafukování není moc dobrá známka + ještě nežraní a pije? Podle mě je zdravotně ve špatném stavu a raději bych ho vrátila. Protože pokud Ti nebaští tak to nesvědčí o dobrém zdeavotním stavu.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Hady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron