Python regius

Či už malé, alebo obrovské...

Moderátor: štefan

Python regius

Poslaťod štefan » Pia Okt 30, 2009 6:22 pm

Ahojte,
viem, ze u nas chova niekolko teraristov Python regius. Zaujimalo by ma, v ako zariadenych terariach ich chovate. Kludne ich tu popiste alebo vlozte foto ci link.
Zvazujem prerobit svoje teraria, kedze hadiky podrastli. Skutocne im staci ukryt, miska s vodou a hrubsi konar? Akeho ste vy nazoru?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

python

Poslaťod asianpitviper » Ned Nov 01, 2009 5:09 pm

ahoj,bohužial P.regius nechovám,ale myslím,že to čo si vymenoval im postačí v pohode/vlastne je to asi všetko ,čo potrebujú/.
Asi sa pýtaš ako nadekorovat terárium pre P.regius.Ked sa nebudeme bavit o novinách na dno /čo asi naozaj je ideálny substrát/,tak ja by som dal na dno zmes rašeliny a piesku a na to nasypal suché lístie/nemožem si pomoct,ale toto vyzerá v teráriu velmi pekne/.Potom nejaký placatý šuter a nad neho žiarovku.Neviem,regiusky asi moc konáre nevyužívajú,skor by som sa v lese poobzeral po nejakom koreni /i ked teraz už je všetko vlhké/.Ako úkryt prehnutý kus kory.Inak čo sa týka dreva z lesa ,tak dnes už používam jedine buk.Inak velmi pekne ,tak exoticky vyzerajú konáre vinnej révy.
Rastliny pre regiusku bude asi problém.Mohla by z nich spravit šalátovú misu.Ale možno by sa dali dat niekde aby na ne nemala dosah.Inak do terárií odporúčam Ficus pumila-fakt dobrá vec.
Co sa týka samotného terária tak by som sa trochu pohral s vetracími otvormi aby sa dali regulovat/ich plocha/,kvoli lahšiemu udržiavaniu ,striedaniu období sucha a daždov.
To je asi tak všetko čo ma napadá.
PS:ešte vlastne možno použit umelé rastliny ,ale skor by som si pri nich priplatil a kúpil velmi reálne vyzerajúce,lebo ked tam natrepete všelijaké šupy ,tak to vyzerá otrasne-vlastná skúsenost.
Nechováme plazy,plazy chovajú nás!
Obrázok užívateľa
asianpitviper
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Str Apr 01, 2009 8:05 pm
Bydlisko: Buková

Re: python

Poslaťod štefan » Ned Nov 01, 2009 7:49 pm

Vdaka za rady .
Ja chovam pariky regiusiek, ale vdaka ich rastu a vahe im uz zjavne nevyhovuje pomerne esteticky, na pohlad pekne zariadene terariu. Zacinaju mi demolovat konare ( hoc aj hrubsie) a tak zacinam uvazovat nad prerabkou nadrzi. Preto ma zaujimalo, v com resp. v ako zariadenom terariu ich chovaju dalsi teraristi.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: python

Poslaťod mendel » Ned Nov 01, 2009 8:45 pm

štefan píše:Ja chovam pariky regiusiek, ale vdaka ich rastu a vahe im uz zjavne nevyhovuje pomerne esteticky, na pohlad pekne zariadene terariu. Zacinaju mi demolovat konare ( hoc aj hrubsie)

Hoď foto... pohľad na párik krásnych hadíkov vždy poteší a zdemolované terarko pobaví :wink: :lol:
Obrázok užívateľa
mendel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 11, 2009 10:47 pm

Re: python

Poslaťod štefan » Pon Nov 02, 2009 2:46 pm

no tak foto zdemolovanych terariek nemam, ale nejaku regiusku sem hodim :wink:

Obrázok
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod mendel » Pon Nov 02, 2009 3:11 pm

Vyzerá, že má pózovanie v krvi :D . Druhý sa nechcel fotiť :wink:
Obrázok užívateľa
mendel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 11, 2009 10:47 pm

Poslaťod štefan » Pon Nov 02, 2009 4:44 pm

Ale nie, chcel som sem dat viacero fotiek, len neviem, preco sa to nepodarilo. Toto je samicka c. 1 (mam niekolko parikov). Dalsie fotky mozno najst aj na Foto dna v nasom casopise Vivarista :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod mendel » Pon Nov 02, 2009 11:59 pm

A to chováš len pythonov :shock:. Čo iné hady sa ti nepáčia ?
Obrázok užívateľa
mendel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 11, 2009 10:47 pm

Poslaťod štefan » Uto Nov 03, 2009 7:23 am

V chove mam nielen regiusky, ale aj mlady parik Eryxov, korytnacky, obojzivelniky, pavuky, skorpiony atd. Tak vies, nejestvuje ziadne zviera ktore by sa mi nepacilo, ale chovat v byte takeho vraskavca ozrutneho by asi neslo. Ani do vane by sa nevosiel...Preto clovek musi pozerat aj na to, kam dane zvieratko umiestni, na jeho potreby a ci sa da u nas ziskat (precitaj si vlakno o mojom sne - hlavcovi. Stale len cakam na spravu, ze zasielka s nimi je v dosahu a zatial nic...).
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod vilo558 » Štv Nov 12, 2009 11:53 am

tiez si myslim,napr. som pocul ze taky pyton mriezkovany ma az 10 metrov
vilo558
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Sep 24, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Trnavsky okres

Poslaťod mendel » Pia Nov 13, 2009 3:31 pm

v domácom chove to nehrozí :)
Obrázok užívateľa
mendel
 
Príspevky: 32
Registrovaný: Ned Okt 11, 2009 10:47 pm

Poslaťod vilo558 » Ned Nov 29, 2009 10:14 pm

a kolko ma v domacom?
vilo558
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Sep 24, 2009 3:09 pm
Bydlisko: Trnavsky okres

Poslaťod Bic0 » Pon Nov 30, 2009 9:06 am

10m pytona este nikto dokazatelne nemal v rukach. Najvacsi odmerany kusok zil v ZOO v Pittsburgu, volali ho Kolos (Colossus) a mal 868cm. V beznej domacnosti zavisi od krmenia, teraria, ... Ale kludne to moze byt 6-7 metrov.
Bic0
 

Poslaťod ToPaS » Ned Jún 13, 2010 8:37 pm

prcek :D
Obrázok
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB


Späť na Hady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron