Python regius (FOTOGALÉRIA)

Či už malé, alebo obrovské...

Moderátor: štefan

Poslaťod Lukasx » Pon Dec 24, 2007 7:10 pm

Bic0 píše:U mojho hada trva cely proces od zakalenia po zvlecenie vacsinou okolo 7-8 dni, ako kedy. Kedze je oedkaleny uz ma oddelenu staru pokozku a som si isty ze sa coskoro zacne zvliekat. Ta koza sa mu mohla odlupit ak o nieco zavadil chvostom - konar, kamen. Verim tomu ze dnes alebo zajtra uz bude zvleceny. Pre istotu ho mozes este jemne porosit aby mal staru kozu pruznu.


No už sa skoro celý zvliekol, ale potrhala sa mu koža, jeden kus je väčší ale inak ju ma dosť potrhanú, dúfam že to nebude nejaká choroba, možno je to aj tým, že sa stále zdržiava v úkryte ktorý je na výhrevnom kameni a tam som meral vlhkosť a je tam len nejakých 40 aj keď všade inde v terárku je od tých 55 do70...
Lukasx
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Dec 01, 2007 3:47 pm

Poslaťod Bic0 » Pon Dec 24, 2007 9:49 pm

A mas ukryt aj na chladnej strane? Inac rovno na kamen by som ho nedaval, lebo ked sa snazi skryt moze dojst k tomu ze sa had prehreje. Tak mu zariad bud ukryty na obidvoch stranach alebo mu nedaj ziadny. Regiusy nie su az take plache, poznam vela ludi ktori u nich nemaju ukryty a je to OK.

P.S.: niekedy im staci dat policku na obe strany kde radi travia vela casu.
Bic0
 

Poslaťod Lukasx » Uto Dec 25, 2007 12:49 pm

Bic0 píše:A mas ukryt aj na chladnej strane? Inac rovno na kamen by som ho nedaval, lebo ked sa snazi skryt moze dojst k tomu ze sa had prehreje. Tak mu zariad bud ukryty na obidvoch stranach alebo mu nedaj ziadny. Regiusy nie su az take plache, poznam vela ludi ktori u nich nemaju ukryty a je to OK.

P.S.: niekedy im staci dat policku na obe strany kde radi travia vela casu.


Má skrýš aj na druhej strane, ale tam moc času netrávi, jedine keď ho vyberiem a dám ho na tú stranu tak tam zalezie ako pod najbližší úkryt, ale po čase sa aj tak presťahuje na ten kameň a na kameni mám termostat, ktorý mám nastavený na 31, tak dúfam že sa neprehreje, niekedy ho aj nájdem medzi sklom a kameňom skrýtého pod konárom... Tu sú aj fotky terárka
http://fotoalbumy.azet.sk/lukasx111/ter ... ef473fe549
, až na to že je to teraz trochu prerobené, všetký samorasty a konáre sú okoľo kameňa, pod lampou je miska s vodou a vedľa nej je nová kôra (chladnejší a vlhkejší úkryt)... Ozaj, dnes aj včera som ho skúšal kŕmiť a nereagoval, myslel som, že po zvlečení bude hladný...
Lukasx
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Dec 01, 2007 3:47 pm

Poslaťod štefan » Uto Dec 25, 2007 4:52 pm

Skus dat konare aj do priestoru, na výšku, ktorý podľa tvojich fotiek je dosť prázdny. Alebo nejaky velky samorast s dutinkou. :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod peterveter » Uto Dec 25, 2007 5:28 pm

Moj skromny názor: to terárko je uplne nevhodne zariadené :!: absencia pozadia,ten had tam nemá žiadne ,,sukromie" .

Za 1: sprav tam neaké pozadie na bočnych a zadnej stene . Nudzovo tam daj aspon neaku tapetu,alebo sklá z vonkajšej strany natry čiernou farbou (latex).
Za 2: tie ,,paličky" čo tam máš su pre regiusku nevhodné . Nie su to stromové hady,ale terestrické .Aj ked niektory chovatelia tvrdia že sa im po konároch šplhaju, su velmi nemotorné a často padaju, nie su skrátka prisposobené na plazenie sa po stromoch.Radšej jej vytvor ukryt z naseba naskladanych kamenov,alebo z korkovej kory a pod. Regiusky nie su zrovna akčné hady a preto najviac času strávia v ukryte ( ak im ho poskytneš ).
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

regius

Poslaťod Lukasx » Ned Jan 20, 2008 1:13 pm

Čaute neviete mi niekto poradiť či sa dá nejako vyriešiť, to že moja regiuska sa už vyše mesiaca nevyšpinila? A je aj dosť nafúknutý. Zajtra idem k veterinárovi, ale ževraj sa to dá vyriešiť tak, že ho na polhodinu dám do teplej vody (35stupňov) a malo by mu to povoliť.
Ozaj a je možné krížiť regiusa (obyč) s pastelovou formou? Blbá otázka, ale fakt neviem...
Lukasx
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Dec 01, 2007 3:47 pm

Re: regius

Poslaťod ToPaS » Ned Jan 20, 2008 1:58 pm

Lukasx píše:Čaute neviete mi niekto poradiť či sa dá nejako vyriešiť, to že moja regiuska sa už vyše mesiaca nevyšpinila? A je aj dosť nafúknutý. Zajtra idem k veterinárovi, ale ževraj sa to dá vyriešiť tak, že ho na polhodinu dám do teplej vody (35stupňov) a malo by mu to povoliť.
Ozaj a je možné krížiť regiusa (obyč) s pastelovou formou? Blbá otázka, ale fakt neviem...


Ta voda by mala pomôcť a to kríženie by malo byt ok (veď je to len farebná forma regiusky) to sa robí bežne aj napr. u guttat.
Obrázok užívateľa
ToPaS
 
Príspevky: 276
Registrovaný: Štv Jan 25, 2007 4:32 pm
Bydlisko: Slovensko- SB

Re: regius

Poslaťod štefan » Ned Apr 27, 2008 5:17 pm

Svoj ročný párik P.regius som umiestnil do velkého 100x50x50 cm terária s poličkami na stene, množstvom úkrytov na oboch stranách terária, konármi i velkou miskou na vodu, ale jasne preferujú spodok nádrže - za dutým kmeňom a na ňom. Úkryt, ktorý preferovala samička ešte v predošlej ubikácii teraz takmer nevyužíva, na poličkách som ich ešte ani raz nevidel. podstatné je, že majú priestor, ktorý môžu využívať podľa svojho rozhodnutia.
Včera k nim pribudol druhý nepríbuzný párik, ktorý má síce za chvíľku rok, ale je veľkosťou oveľa menší. Zrejme nemusí byť "podrazený", tiež je to odchov v ČR, len podľa slov chovateľa neprijímal toľko potravy ako by mal a je po oveľa menších rodičoch, než moj prvý párik.
Ich povahy sú dosť rozdielne. Prvý párik je viac menej kľudný /no ako nehryzavý sa rozhodne nemôže zaradiť/, ale tento nový párik je vskutku agresívny a útočný. Snáď časom vyrastú z toho :lol: .
Každopádne mám z nich veľkú radosť :D
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod turcek » Pon Okt 27, 2008 2:58 pm

nemate niekto na predaj p. regiusky?? viem ze v ceskej republike ich je plno no ja preferujem skor osobny odber z dobrych do dobrych ruk
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod štefan » Pon Okt 27, 2008 5:47 pm

Mozem sa ti po nich popozerat, ale nic neslubujem.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod turcek » Pon Okt 27, 2008 6:40 pm

bol by som vdacny a vas si za vasu dlhorocnu pracu aj skusenosti cenim od vas by som to urcite zobral myslim ze neradite zle :lol:
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Poslaťod štefan » Pon Okt 27, 2008 10:44 pm

Snazime sa tu byt jedna rodina, kde to sice medzi jednotlivymi prislusnikmi obcas aj zaskripe, ale ideme v jednej linni dalej, co je dolezite. Cize netreba ani mne tu vykat, ja si na to pri slusnom jednani nepotrpim :wink: . Snazim sa poradit kazdemu dobre v ramci moznosti, i ked ani ja neviem vsetko.
Ak by som mal ponuku na odchov regiusiek /uz sa vyhybam odchovu na farme, i ked som chcel mat v chove aspon jeden takyto parik na porovnanie ich vlastnosti, etologie atd./, dam vediet a kludne by sme ich mohli zobrat aj spolocne. Ziadny problem :D
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod turcek » Uto Okt 28, 2008 7:39 pm

jasne to je super taketo zmyslanie a suhlasim s tym aj s tymi regiuskami ved pokecame neskor nieco planujem aj z krizencami farebnymi cize urcite este budete o mne pocut :lol: a porozmyslajte o tej burze
miroslav kuna
Obrázok užívateľa
turcek
 
Príspevky: 116
Registrovaný: Ned Okt 26, 2008 5:59 pm
Bydlisko: bratislava

Predchádzajúci

Späť na Hady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron