Chov hadov

Či už malé, alebo obrovské...

Moderátor: štefan

Poslaťod asianpitviper » Uto Apr 07, 2009 2:21 pm

To slovne spojenie "menej pritazlive" v suvislosti s hlavcami som nemyslel z mojho pohladu, ale z pohladu inych ludi.

Zdravím,
ja viem ako si to myslel,len som to zle napísal :lol: .Majte sa...
Nechováme plazy,plazy chovajú nás!
Obrázok užívateľa
asianpitviper
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Str Apr 01, 2009 8:05 pm
Bydlisko: Buková

Poslaťod drymarchon » Uto Apr 07, 2009 6:36 pm

ja by som sa chcela v budúcnosti venovať hlavne chovu drymarchon couperi, ako som už spomínala. myslím že za tých pár rokov by už bolo načase začať aj s inými hadmi, ako bežne chovanými druhmi. ale ako hovorím, vidím to najskôr na rok 2011, pretože dovtedy mám iné finančné záležitosti, ako byt, pes a tak...
čo sa týka užoviek môj detský sen je elaphe dione, no čo som si zisťovala tak i napriek tomu, že sa jedná o elaphe, je ich u nás vraj pomerne ťažké zohnať.
ďalej by som mala v pláne nejaké heterodony a Rhynchophis boulengeri a možno ešte dáke rybožravky, ešte uvidím... ;)
Obrázok užívateľa
drymarchon
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Štv Júl 17, 2008 1:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky, SR

Poslaťod peterveter » Uto Apr 07, 2009 6:51 pm

Ty si normálne moja krvná skupina ,nedáme to dohromady ? :D
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod drymarchon » Pia Apr 10, 2009 4:36 pm

hih, a to som ešte nespomínala aspidites, Botrochilus boa,... :D
Obrázok užívateľa
drymarchon
 
Príspevky: 55
Registrovaný: Štv Júl 17, 2008 1:35 pm
Bydlisko: Nové Zámky, SR

Poslaťod Lasiodora » Sob Apr 11, 2009 9:00 am

kto by to povedal ze laska kvitne aj na forach :D :D :D
Obrázok užívateľa
Lasiodora
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Ned Jan 18, 2009 12:02 pm
Bydlisko: Čadca

Poslaťod peterveter » Str Júl 15, 2009 5:27 pm

Tu je tak mrtvo,že ked sem prídem po 3 mes. tak nič nové :roll:
Trocha to tu oživím :wink:
Lampropeltis ruthveni
Obrázok,
Lampropeltis pyromelana knoblochi
Obrázok
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod štefan » Pia Júl 17, 2009 8:31 am

Peto, uprimne vdaka za ozivenie aj tejto podsekcie fora krasnymi snimkami koraloviek. Ja len pripomeniem, a neplati to len pre podsekciu Hady, ze si sami tvorime obsah nielen nasho fora a je len na nas, co sa tu objavi a ci bude sa diskusia rozvijat a uberat dobrym smerom.
Mnoho ludi sa nielen na mna obracia cez SSky s otazkami, ktore by kludne mohli vlozit do fora. Neviem, preco sa tak nedeje, ale ja rad zodpoviem kazdu otazku, ktora mi sukromnym kanalom pride.
Je "uhorkova sezona", kedy sa takmer nic nedeje a to sa kazdorocne odzrkadli aj na navstevnosti fora a prispevkov v nom. S tym sa neda nic ineho spravit, ako len vyburcovat ludi k pisaniu, kladeniu otazok...Tak podme spolu do toho!
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod peterveter » Pia Júl 31, 2009 3:25 pm

Z dnešného rána , znáška L.t.hondurensis tangerine 7vajec :wink:
Obrázok
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

korálovečky

Poslaťod asianpitviper » Pia Júl 31, 2009 8:08 pm

Zdravím,super,gratulujem!Pri akej teplote ich budete inkubovat?
PS:už sa teším na fotky mládat!
Nechováme plazy,plazy chovajú nás!
Obrázok užívateľa
asianpitviper
 
Príspevky: 15
Registrovaný: Str Apr 01, 2009 8:05 pm
Bydlisko: Buková

Poslaťod peterveter » Pia Júl 31, 2009 8:16 pm

Inkubujem pri teplote 28C .
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

had

Poslaťod Andrej » Pia Aug 07, 2009 6:14 am

chcel by som sa spytat na nejakeho lacneho nejedovateho a maleho hada. Ja mam rad hady rad by som aj nejakeho choval. Ale nato aby som ho mohol chovat musim mat suhlas od rodicov a na ten potrebujem vsetko vediet o danom hadovy napr.: kde ho chovat,ako krmit.......
Andrej
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pia Aug 07, 2009 6:04 am

Poslaťod štefan » Pia Aug 07, 2009 7:30 am

drymarchon píše:ja by som sa chcela v budúcnosti venovať hlavne chovu drymarchon couperi, ako som už spomínala. myslím že za tých pár rokov by už bolo načase začať aj s inými hadmi, ako bežne chovanými druhmi. ale ako hovorím, vidím to najskôr na rok 2011, pretože dovtedy mám iné finančné záležitosti, ako byt, pes a tak...
čo sa týka užoviek môj detský sen je elaphe dione, no čo som si zisťovala tak i napriek tomu, že sa jedná o elaphe, je ich u nás vraj pomerne ťažké zohnať.
ďalej by som mala v pláne nejaké heterodony a Rhynchophis boulengeri a možno ešte dáke rybožravky, ešte uvidím... ;)


V minulosti sa D.couperi dali ziskat. Co som pozeral v starsich inzeratoch, nebolo to az take tazke, ale teraristika a zlozenie druhov v ponukach a chovoch sa dynamicky meni.
E.dione sa predovsetkym v CR daju zohnat, ale je jasne, ze cena za aku som ich videl v 90.rokoch ponukat v chovaku na I.P. Pavlova v Prahe - 450 Kcs je davno prec...
Kedysi ich mali aj v Zoo Bojnice v zakulisi na poschodi. Bol to neskutocne nadherny parik adultov s nezvycajnym kresbovym vzorom.
Heterodon nasicus keyserlingi som mal v chove (2,2) koncom 90.rokov od ceskeho chovatela. Spominam si, ze cesta po ne bola doslova zaviata snehom. Taku kalamitu stretnut nie je kazdorocnym zazitkom. Ale hadiky dosli domov ok. Problem bol, ze napriek vysokej cene (2000 Kc/ks) a prislubu, ze vsetky styri prijimaju potravu, opak bol pravdou. Z najmensieho pariku mi o dva dni padli oba - reklamacii sa predajca postavil chrbtom....Tie vascie jedince - parik som napokon rozkrmil na rybky a to sa stalo samcekovi osudne... V literature spominane namacane susene pelety v tvare rybky povodne urcene pre macky vobec nezabrali, mysie chvostiky ci koncatiny dostat do heterodona je malicky zazrak... Ale jedina samicka co zila dalej v chove mohutnela, rasta, prijimala doslova cokolvek, spravala sa pri zastrasovani ako kobra, sycala ako lokomotiva. Po rokoch chovu a marneho snazenia ju doparovat samcekom sa mi ozval Juro P. z NR, ze on ma samca a tak som mu samicku predal, no peniaze doteraz nielen za nu nevidel...To je uz ale ina stranka chovatelstva.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod peterveter » Sob Aug 08, 2009 4:48 pm

Bothrochilus boa (Bismarck ringed python),
Obrázok
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod Andrej » Sob Aug 15, 2009 10:40 am

Chcel by som sa spytat ci by ste my nepomohli najst nejakeho neagresivneho,lacneho,nejedovateho a aby dorastal max do 65cm a ak by bolo mozne tak aby nebol rybozravy a aby nebol narocny na chov. Ja viem ze je to privela poziadavok ale mama my ineho nedovoly
Andrej
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pia Aug 07, 2009 6:04 am

Poslaťod peterveter » Sob Aug 15, 2009 4:11 pm

K tvojim požiadavkám ma napadá Lampropeltis mexicana .
Naposledy upravil peterveter dňa Štv Apr 15, 2010 7:07 pm, celkovo upravené 1
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron