Opuchnuté viečka

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

Opuchnuté viečka

Poslaťod Hegrid » Pon Júl 14, 2008 5:01 pm

Dobrý deň,
...potreboval by som od Vás radu.
Ide o korytnačku štvorprstú, má opuchnuté viečka, oko je čisté, lesklé bez výtokov, viečka sú len opuchnuté, veterinár sa ktomu nevedel vyjadriť.
Budem veľmi rád za každé Vaše postrehy.

Obrázok
Naposledy upravil Hegrid dňa Pon Júl 14, 2008 7:05 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
Hegrid
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pon Júl 14, 2008 4:58 pm

Poslaťod tana » Pon Júl 14, 2008 6:06 pm

Ahojky na našem foru. Nepochopila jsem : nie moc milým topicom? není to z jiného fóra?
Klidně mi pošli fotku a já jí vložím :wink:
Co se týká podmínek tak nevím jaké máš? Tudíž je to trošku vaření z vody,ale podle toho co tu uvádíš tak to může být klidně i ze spotu ( světla), ale bylo by vhodnější popsat podmínky. to, že má oči bez zánětu tak je dobře. Napiš více i co jí dáváš za vit.+min.+ca.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Hegrid » Uto Júl 15, 2008 5:23 pm

Korytnacka dostala vitamin (A,D) injekcne pod kozu, (predosli aj tento rok),
Korytnacka je odcevena,
Stravu sa jej snazim dat co najpestrejsiu, Nepozorujem na nej ziadne abnormalne spravanie, potravu prijima bez problemov, pohyb je prirodzeny,
trus normalny.
Jedine co ma zatial napada, kde som asi musel urobit chybu je:

1.Prievan. Korytnacka nebola pocas teplych dni len v terariu, to moze byt jedna pricina.Pripadne liecenie co by pomohlo tym opuchnutym ociam, ale asi nie je bezpodmienecne sa do buducna vyvarovat prievanu.
2. Druha vec co mi napadla su mozno nie uplne splnene podmienky zimovania, ale to by sa skor prejavilo na kondicii zvierata
Obrázok užívateľa
Hegrid
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pon Júl 14, 2008 4:58 pm

Poslaťod štefan » Uto Júl 15, 2008 6:01 pm

Skor by som sa priklanal k tomu prievanu. Neviem, ako mas skonstruovane terarium, resp. ci si ju nechoval len volne, ale podla mna sa problem s prudenim vzduchu da eliminovat aspon ciastocne.
Na oci by som aplikoval humanne kvapky na oci.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Uto Júl 15, 2008 6:48 pm

Ano i toto může být tato příčina,ale i třeba na studenou vodu nebo špinavou vodu. Také nedostatek vitamínů popřípadě i chybnou výživou - nedostatek vitamínů A, který bych Ti doporučila přidávat na nějakou dobu nežli se jí to spraví.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Hegrid » Str Júl 16, 2008 5:55 pm

... vit. A pridavat na nejaku dobu nebudem , zviera dostalo tento aj minuli rok
dost velku davku A injekcne, ktora ma ucinnost cca 3 mesiace (bolo by dobre vediet aj vyuzitelnost tohoto vitaminu organizmom korytnacky, urcite nieje 100%-ny) takze na druhej strane by mohlo dojst k Hypervitaminóze.
...vit. A dostava aj potravou (aj vo forme prekurzorov)takze netreba to prehanat.
...skusim aj podla stefana nejake Ophtalmo-septonex kvapky, pripadne borovu vodu na vyplachovanie,premiestnim korytnacku z vybehu do teraria
...a dufam ze to zabere
Obrázok užívateľa
Hegrid
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Pon Júl 14, 2008 4:58 pm

Poslaťod tana » Sob Júl 19, 2008 9:22 pm

Ano to máš pravdu.
Když jí bylo podáváná a s 3 měs. účinnosti tak je to zcela logické.
Jinak držím palečky.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron