ako nezimovat

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

ako nezimovat

Poslaťod testudo » Sob Aug 23, 2008 6:56 pm

som tu novy aj som novy chovatel a chcem sa opytat ze ako mam zabranit aby zimovala lebo sa bojim ze sa nezobudi a co treba robit naviac ked nezimuje
testudo
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Štv Aug 21, 2008 5:21 pm

Poslaťod miro293 » Sob Aug 23, 2008 9:48 pm

Ak budes zimovat spravne a tvoje zviera je v dobrom zdravotnom stave, nema dovod uhynut. V zimovani by som vobec nevidel problem, je to pre ne prirodzene a navyse zimovanie pomaha udrzat korytnacku vitalnu a v spravnej kondicii.
Skus najprv napisat, co presne chovas a aka je ta korytnacka velka. Od toho sa vsetko odvija.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod testudo » Ned Aug 24, 2008 9:43 am

no ma 5 centimetrov a 1 mesiac a je to testudo hermanni :)
testudo
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Štv Aug 21, 2008 5:21 pm

Poslaťod miro293 » Ned Aug 24, 2008 10:43 am

Nechovam sice suchozemky, ale taku malu by som este zimovat nedaval. V podstate ti bude stacit ponechat teplotne podmienky ako pocas sezony a korytnacka nebude mat dovod zimovat. Je to viazane na pokles teploty, ak ju udrzis ako v lete, zimovat nebude.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod testudo » Ned Aug 24, 2008 5:37 pm

chcem sa opytat ze ja som ju nevedel najst v terariu asi bola zahrabana, ma ju vybrat ?
Naposledy upravil testudo dňa Pon Aug 25, 2008 6:26 am, celkovo upravené 1
testudo
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Štv Aug 21, 2008 5:21 pm

Poslaťod miro293 » Ned Aug 24, 2008 9:46 pm

testudo píše:no a este sa chcem opitat ked som sa pozeral tak som trocha dal prec peisku a tam bola mam ju vybrat a este nieco kedy zacnu zimovat

Napisal si to tak, ze neviem, na co sa vlastne pytas... Skus este raz gramaticky spravne a podla moznosti s bodkami, ciarkami a otaznikmi ;-)

Nie, nemas ju vyberat, ta korytnacka vie, preco to robi. Pravdepodobne sa zahrabala, aby mohla v klude spat a nebola tebou stale rusena... Daj jej tam nejaku budku s hoblinami kam sa moze schovat a hlavne jej daj pokoj, lebo kvoli tebe uhynie.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod tana » Pon Aug 25, 2008 7:11 pm

Přesně tak jak Ti to tu už napsal Miro, ale pokud Ti nezazymuje tak se nic neděje. Je mnoho jedinců co se nezazimujou, takže se nebou. Důležité je podávat potom vit.+min.+ca+vodu a kvalitní žrádlo+uvB i A. Klidně jí nabídní stelivo na zahrabání a pokud bude chtít tak se zahrabe a jenom chci upozornit na snížení teploty, např. z přetopené obývačky jí dát např. do sklepa a pod.. Pozor na mráz a hodně nízkou teplotu!
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron