infekcia criev

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

infekcia criev

Poslaťod CHUCK » Ned Sep 14, 2008 6:52 am

nemate niekto skusenosti s tymto lebo som mal trosku obavi o moje korytnacky , nepozdavali sa mi tie vykali
CHUCK
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 4:54 pm
Bydlisko: OKOLIE ZILINY

Poslaťod cerlu » Ned Sep 14, 2008 7:15 am

ako vieš, že ide o infekciu čriev? akú máš korytnačku? vodnú alebo suchozemskú? ak sa ti nezdá jej trus, odnes ho na rozbor k veterinárovi či neobsahuje parazity, a on ti potom povie čo ďalej...
cerlu
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Uto Sep 09, 2008 5:28 am
Bydlisko: BA

Poslaťod miro293 » Ned Sep 14, 2008 10:10 am

Musis dat viac zachytnych bodov. Aky druh korytnacky mas, akou potravou ich krmis a ako je to s pitnym rezimom? Mozno je to iba nevyvazenou stravou, nemusi to byt hned choroba. Ak to vsak nebude tym, je naozaj lepsie minimalne odniest trus na rozbor, alebo zobrat zvierata k veterinarovi.
Podla vsetkeho budes mat asi suchozemky, pretoze u vodnych by si trus velmi nenasiel, kedze sa vo vode dost rychlo rozpada...
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod CHUCK » Ned Sep 14, 2008 3:22 pm

no chovam korytnacy pismenkove mam ich 4 vonku v jazierku, chovam ich asi 3 mesiace dve som kupil a dve dostal ,ta najvecsia ma asi 13 rokov a skoro stale ju predchadzajuci majitel krmil hovedzim srdcom , no a na dne jazierka som videl take sive sulki boli v celku tak som to vitiahol a ocuchal, no skoro som sa pogrcal,a dnes som to videl zase ale bledohnede a koritnacki vecsinou krmievamrybami a sem tam cervik,paradajka,broskina,lucni konik, slimak atd. no a este sa mi zda ze maju rozsireny chvost este pred otvorom a za otvorom sa dost stensuje a zatial zeru dobre
CHUCK
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 4:54 pm
Bydlisko: OKOLIE ZILINY

Poslaťod tana » Ned Sep 14, 2008 3:25 pm

Je to tak jak Ti tupíše Miro. Je to stejné jako u člověka. Pokaždé jíš něco jiného a tak i výkaly jsou jiné + i barva. Smrdí to stejně :lol:
Ale pokud vidíš na želvě nějaké zdravotní čí jiné změny tak neváhej a zanes výkaly na rozbor. A taky neuvádíš podmínky v jakých jí máš a co vit.+min.+ca a pod. a čím jí krmíš. Jak víš, že je to střevní infekce? Napiš přesněji co se Ti nezdá.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod CHUCK » Ned Sep 14, 2008 6:54 pm

no v poslednom prispevku so m napisal cim ich krmim a myslim ze z ryb maju dost Ca,D3 a takisto sa casto vihrievaju na slnku takze vitaminou maju asi dost
CHUCK
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 4:54 pm
Bydlisko: OKOLIE ZILINY

Poslaťod miro293 » Ned Sep 14, 2008 10:19 pm

Podla toho co pises, by to malo byt v pohode. Tie svetlosive vykaly budu z rybaciny, ak by si daval hovadzie srdce, budu hnedocervene. Plus k tomu pripocitaj piesok a ine nestravitelne casti, ktore spolu s potravou zozeru a odpoved mas jasnu :-)
Co sa tyka zlozenia potravy, paradajku a broskynu by som velmi nedaval. Skor vodne rastliny z jazierka, list cinskej kapusty, pupavu... Vyvaruj sa tukov a neprekrmuj. Staci, aby zrali 2-3x tyzdenne podla teploty vody. Ak ma to tvoje jazierko mensiu hlbku ako meter, nenechaval by som ich tam na zimu kvoli riziku premrznutia vody a ch uhynu.
Podla chvosta sa rozoznava pohlavie. U samic je chvost kratky. Samce ho maju dlhy a hruby, kloaka je posunuta viac na koniec.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod CHUCK » Pon Sep 15, 2008 6:55 am

no to jazierko je hlboke 53 cm a cez posledne dve zimi bolo prikrite plechom a filter stale bezal a ani sa na povrchu neurobil lad cez zimu je asi 50cm od steny domu mozno aj to ma na to vpliv a o tom aki je rozdiel medzi samcom a samicou viem mam 3 samice TSE a jedneho samca TSS
CHUCK
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 4:54 pm
Bydlisko: OKOLIE ZILINY


Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron