Prosba na bratislavcanov

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

Prosba na bratislavcanov

Poslaťod štefan » Pia Sep 19, 2008 9:09 am

Ahojte,
rad by som medzi nasimi priatelmi na tomto Diskusnom fore, nasiel tych, ktori pochadzaju v Bratislavy a uctivo ich poziadal o pomoc.
V Amazon shope na zaklade informacii od agamaka a aj podla toho, co mi povedala slecna predavacka v telefonickom rozhovore, by mali mat korytnacky druhu Ocadia sinensis (tu je o nej viac aj s fotom: http://forum.vivarista.sk/viewtopic.php?t=1348 ). Vdaka ochote nasho kamarata agamaka sa mi podarilo do svojho chovu ziskat podla vsetkeho mladeho samceka /pri koreni hruby chvost, kloaka posunuta ku koncu chvosta/, ku ktoremu by som velmi rad ziskal aspon dve samicky /kloaka napadne blizsie polozene ku koncu plastronu/, ale do BA sa niet ako dostat.
Preto moja otazka znie: nasiel by sa medzi nami niekto, kto je z BA a bol by ochotny mi urcit aspon priblizne pohlavie a zakupit dve korytnacky /samicky, nasledne ich asi busom poslat do Levic?
Vopred za pomoc i ochotu dakujem :D
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Prosba na bratislavcanov

Poslaťod štefan » Pia Sep 19, 2008 9:23 pm

Prave som sa vratil z necakanej cesty do Blavy a v Auparku, v tom malickom obchodiku, kde okrem dvoch slecien - predavaciek by clovek nic ziveho nebol cakal, som nasiel Ocadie. Agamak mi spominal vela korytnaciek druhu Ocadia sinensis, ktore tam mali mat a to mi potvrdil i personal, ale skutocnost bola uplne ina. V nadrzi na mna cakali tri korytnacky tohto druhu. Lenze v akom stave! :shock: :?
Vsetky tri mali a aj maju obhryzene konce chvostov az po kloakalny otvor. Bol som z toho fakt sokovany... :? :shock:
Jednu velku som tam musel nechat, ta mala chvostik odhryznuty asi fakt cely a rana zasahovala do kloaky. Dve, ktore su na tom v porovnani s nou asi najlepsie, uz plavaju v mojom akvaterariu. Snad sa im bude darit a dostanu sa z toho...

Okrem Ocadii som nadabil na zaujimavy druh Kinixis sp., v Zoodome mali krasneho mohutneho Varanus albigularis, Testudo agrionemys v cene asi 2450, pricom tie iste stoja v Leviciach 5000 Skk, v cene 750,- Skk mali aj Sternotherus odoratus zmixovane s Sternotherus minor minor, o ktorych nemal sajnu ani predavac...
On nemal sajnu ani o Ocadiach, na ktore som sa ho pytal.
..."Ocadie? Nemame a nikde v Blave ich ani nezozeniete...tie ryby su totiz velmo vzacne"...
..."to ale nie su rybky, ale vodne korytnacky!"
..."hej? Vy mi budete vypravat, co su Ocadie? Ja to viem najlepsie!!!"
..."ale mna by zaujimalo, ci neviete, kde by sme ich zohnali a je jedno, ci su to rybky alebo co...v Auparku ich maju, ale v hroznom stave..."
..."nie, tie nemaju ani v Auparku a ani nikde v Blave"...
...a svoj pohlad vratil naspat na rozlustenu krizovku.

Odborne vyskoleny personal sa proste nezaprie :lol:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod CHUCK » Sob Sep 20, 2008 7:58 am

NO TEN PREDAVAC SA TOMU FAKT MUSEL ROZUMIET :lol: :lol: :lol:
A SKODA ZE AJ V ZILINE NEPREDAVAJU Sternotherus odoratus ,Sternotherus minor minor S TOU VELKOSTOU BY BOLI VHODNE DO TERARKA 80L
CHUCK
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 4:54 pm
Bydlisko: OKOLIE ZILINY

Poslaťod agama » Sob Sep 20, 2008 8:34 am

Ahoj, stevo nad tvojim textom som sa teras pozastavil, ked som tam bol na posledy mali tam korky a určite viac ako tri a neboli až v takom zlom stave ešte by som pobvedal že v lepsom ako ich su sedy v druhom akvariu a je prauda že maju to tam zle, a to neplati len pre korytnacky ale aj pre ine zvieratka asi ma naj stvu chamici ale ked im nieco poviem moc ich to netankuje. Neviem co na to povedať. Ten zorhovor si spravil s kym v zoodome ci ako?
Obrázok užívateľa
agama
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned Apr 01, 2007 9:22 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod štefan » Ned Sep 21, 2008 6:36 am

CHUCK píše:A SKODA ZE AJ V ZILINE NEPREDAVAJU Sternotherus odoratus ,Sternotherus minor minor S TOU VELKOSTOU BY BOLI VHODNE DO TERARKA 80L


Sternotherus odoratus mame moznost doniest na Slovensko v dobrych cenach. Ak ma niekto zaujem, staci mi napisat SS alebo na ICQ. Nejake info hodim aj do nasej inzercie. :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod štefan » Ned Sep 21, 2008 6:40 am

agama píše:Ahoj, stevo nad tvojim textom som sa teras pozastavil, ked som tam bol na posledy mali tam korky a určite viac ako tri a neboli až v takom zlom stave ešte by som pobvedal že v lepsom ako ich su sedy v druhom akvariu a je prauda že maju to tam zle, a to neplati len pre korytnacky ale aj pre ine zvieratka asi ma naj stvu chamici ale ked im nieco poviem moc ich to netankuje. Neviem co na to povedať. Ten zorhovor si spravil s kym v zoodome ci ako?


Agama, je to mozne a ja ti verim, ze ich tam pred casom mali viac. Ved preco nie. Len ked ja som tam dosiel, mali tam uz len tieto tri chuderky a skutocne su v takom stave, ako som to opisal. Mam aj fotky a neskor ich sem pridam. Tie kocky sa zjavne do plazov nerozumeju. Mna velmi zaskocil samotny priestor a sortiment aky som tam videl ponukat. Cakal som nieco ovela viac, ale toto ma zaskocilo a spociatku som si ani nebol isty, co sme na tom spravnom mieste...
Ten rozhovor som nespravil, ale absolvoval/je to mensi rozdiel/ som s predavacom v akva casti. Neviem jeho meno, personal tam nema menovky :? . Zjavne som dotycneho vyrusoval a tak sme radsej opustili tuto inak skvelu predajnu. I tak tam nemali to, co som hladal.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

hej

Poslaťod agama » Ned Sep 21, 2008 9:57 am

ano, viem že amazon nieje nič extra persolan už vobec nemam rad chodim tam iba z nudze ked inde nezozeniem svrcky
Obrázok užívateľa
agama
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned Apr 01, 2007 9:22 am
Bydlisko: Bratislava

Re: hej

Poslaťod štefan » Ned Sep 21, 2008 4:47 pm

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod CHUCK » Ned Sep 21, 2008 6:53 pm

to co tym korytnackam nedavali zrat ked si tak ohryzli chvosty ,no ked pozeram tak v amerike za to ze je pes alebo kon vychudnuty a zo slabou starostlivostou tak zato ide pomaly pred sudcu ,no ved predavacovi asi vobec nejde o zdravie tych zvierat ale aby zarobil
CHUCK
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 4:54 pm
Bydlisko: OKOLIE ZILINY

Poslaťod miro293 » Ned Sep 21, 2008 10:15 pm

Keby chcel ten predavac zarobit, mal by kvalitny tovar. Ono to skor vyzera na to, ze tym predavacom je to totalne jedno... Nemaju percenta z obratu, tak nerobia nic... To je mozno aj odpoved na to, co hovoril Stefan o ich ochote...
Tie ohryzene chvosty mozu byt nasledkom stresu, z prehustenia, alebo nehody pri krmeni. Pripadne mohli byt v jednej nadrzi s nejakou ovela vacsou korytnackou, o tom vsak trochu pochybujem.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod CHUCK » Pon Sep 22, 2008 7:06 am

ja mam v jazierku 4 korytnacky najvacsia ma pancier 19,5 a najmensia 10,5 a chvosty maju cele a uplne v pohode sa znasaju 3 tse a 1 tss, niekedy pri krmeni ked jedna uchmatne najvacsi kus a ostatne uz svoj zozrali, tak sa nahanaju a par krat sa stalo, ze zahryznu druhej do krku alebo prednej nohy, ale zatial bez zraneni a preto si myslim, ze tie chvosty maju take, lebo ich asi velmi slabo krmili :evil:
CHUCK
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 4:54 pm
Bydlisko: OKOLIE ZILINY


Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron