Korytnačky a ich znášky

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

Poslaťod štefan » Pia Feb 19, 2010 9:46 am

Dakujem Martin. Na pripadnych malych kinosternonov si este treba pockat, inkubacna doba je u tohto druhu mimoriadne rozptylena a podla viacero literarnych pramenov je to 150 az 250 dni. V poradi tretie vajicko (ale prve bolo pri najdeni zial rozbite) prislo na svet 7.2.2010 od samicky c. 1, ktora zniesla uz spomenute prve puknute vajicko. Samicka c. 2 zniesla vajicko 30.1.2010. Zatial ich vyvoj pokracuje dobre.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Korytnačky a ich znášky

Poslaťod seagal69 » Ned Jan 03, 2016 9:48 am

super , vidím že sa darí, ....
držím palce a dúfam v správne info, nakoľko téma je dosť sice stará, ale snáď sa niekto nájde kto mi pomôže, ...
aká frakcia zrna je ten piesok v príspevku lenka2 a miro293, .... prípadne čo je to za piesok, ...
ďakujem za každé info, radu, čas, ....
seagal69
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned Nov 15, 2015 7:32 pm

Re: Korytnačky a ich znášky

Poslaťod štefan » Ned Jan 03, 2016 2:13 pm

Pri inkubácii v mojom chove som použil aj piesok i vermikulit a piesok som použil akváriový a bez problémov. Frakcia bola relatívne malá, ale v mm neviem presne.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Korytnačky a ich znášky

Poslaťod seagal69 » Pon Jan 04, 2016 6:34 am

štefan ďakujem za info, ale mne ide o piesok do čoho by mali korky znášať vajcia čo budú mať na "súši" aby ich mohli zahrabať
ale v podstate na chov sa nechystám, lebo mám samice bez samcov, takže jedine omeletu si tak môžem urobiť ;)
napr. ma zaujal svojou frakciou Akvarijný štrk Erzo kremičitý jemný, ... ale neviem, či ho môžem použiť keď je "kremičitý"
seagal69
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned Nov 15, 2015 7:32 pm

Re: Korytnačky a ich znášky

Poslaťod štefan » Pon Jan 04, 2016 8:32 pm

Vo veľmi podobnom, ak nie rovnakom, mi klopavky kládli vajíčka na súši a po znáške som ich premiestňoval do inkubátora, kde ale už bol vermikulit. Takže si myslím, že by takýto piesok mohol tvoriť súš a samičky by doň mohli klásť svoje znášky.
V súvislosti s chovom samíc bez samcov len taká drobná poznámka: Samičky mnohých druhov koriek dokážu zadržať životaschopné spermie a pomocou nich oplodniť svoje znášky. Ak ale chovateľ chová samičky, ktoré sa nemali s akým samcom spáriť ani v minulosti, tak to by bol problém.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Korytnačky a ich znášky

Poslaťod seagal69 » Uto Jan 05, 2016 9:56 am

dík za radu, usmernenie, .. ;)
ale neviem čo máš pod tým na mysli, že keď moje baby ešte vôbec nemali chlappa tak by mohol byť nejaký problém?
alebo som len nerozumel, ...
aj to je možné, ...
seagal69
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Ned Nov 15, 2015 7:32 pm

Re: Korytnačky a ich znášky

Poslaťod štefan » Štv Jan 07, 2016 7:41 pm

Nebol by to problém. Ak boli a sú samičky chované bez prítomnosti samčeka, tak ich znáška by mala byť neoplodnená.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Korytnačky a ich znášky

Poslaťod ctrlaltdellete » Štv Jan 14, 2016 12:06 pm

...ďakujem :idea:
Obrázok užívateľa
ctrlaltdellete
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Ned Jan 03, 2016 9:06 am

Predchádzajúci

Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron