Kinosternon bauri a dazdovky

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

Kinosternon bauri a dazdovky

Poslaťod štefan » Sob Mar 07, 2009 5:26 pm

Svojej skupinke 5 Kinosternon bauri som vcera rano nazbieral, nasekal na drobne casti dazdovky, ktore vsak som dnes nasiel scasti stravene vo vode. Dazdovky som skrmoval aj inym korytkackam a az na neskutocne zasvinenu vodu /nabuduce skusim radsej podat potravu v inej nadrzi a korky do nej prelozit/ som inde nenasiel ani naznaky vcerajsej hostiny. Podotykam, ze neskrmujem monodietou, ale snazim sa vsetkym korkam podavat co najpestrejsiu potravu. Zaskocila ma vsak u K.bauri pritomnost scasti nestravenych dazdoviek. Cim to moze byt?

Obrázok
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod miro293 » Sob Mar 07, 2009 10:00 pm

Mne sa tiež v minulosti stalo, že mi korytnačky vyvracali požraté dážďovky. Bolo to ale kvôli prežratiu, boli príliš plné. Nemohlo to byť aj u teba preto? Okrem príiš veľkého množstva slizu v žalúdku a prežratia totiž nie je normálny dôvod na to, aby to spravili.
Ináč, ak ich najprv vymáčaš vo vode a pred hodením korytnačkám im prstami stiahneš všetko z povrchu tela, už nezvyknú produkovať veľké množstvo slizu.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod štefan » Pon Mar 09, 2009 7:08 am

Pred tymto skrmovanim dazdoviek som ich naposledy krmil dva dni predtym/bol som v praci nonstop/ a na dazdovky sa vrhali s neskutocnou chutou. Fakt tazko povedat, ci boli nazrate alebo skor takmer hladne. K.b. su ako "sliepocky" a zeru aj ked uz sa do panciera nevojdu.
Dazdovky som nechal odstat vo vode, z ich criev som vsak nevytlacil vsetok obsah /rad by som vedel, kto to robi korkam v prirode, tam tiez musia zhltnut dazdovku aj s obsahom criev.../. Ak budem mat najblizsie moznost nazbierat dazdovky, ponuknem im ich este raz a uvidim co sa bude diat.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Uto Mar 10, 2009 2:48 pm

tak to já nechávám tak 2-3 dny ve vlhkém písko, aby se vyprázdnila a pak je podávám jak želvám tak i jiným druhům a nikdy nic, že by je někdo vyzvracel.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod štefan » Uto Mar 10, 2009 6:03 pm

Tani, K.b. ich nevyvratili /na rozdiel od mojho strednajsieho "sabloveho tancu" po konzumacii jogurtu.../, ale vysli z nich prirodzenou cestou scasti natravene.

P.S. Ak sa ktokolvek chce so mnou skontaktovat, tak ICQ mi poslednych niekolko dni blbne a tak radsej mi piste na Skype: stefancambal007 :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice


Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron