moja polrocna korytnacka

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

moja polrocna korytnacka

Poslaťod pepo.97 » Uto Mar 10, 2009 7:32 pm

toto je moja polrocna korytnacka vopred sa ospravedlnujem za nekvalitne fotoObrázok Obrázok ObrázokObrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok :roll:
pepo.97
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Štv Jan 29, 2009 1:32 pm

Poslaťod lenka2 » Uto Mar 10, 2009 8:19 pm

Ahoj! Gratulujem jej k polroku! :lol: Skoda tie fotky su naozaj dost nekvalitne. Ako tak pozeram mas doma original - jednotlive stitky nie su usporiadane tak ako by mali... To jej ale vobec neubera na krase. My mame tiez jednu taku. :) Cim ju krmis?
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod pepo.97 » Str Mar 11, 2009 2:40 pm

Dakujem. ja ju krmim zeleninou a granulami pre such. korytnacky
pepo.97
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Štv Jan 29, 2009 1:32 pm

Poslaťod lenka2 » Str Mar 11, 2009 4:35 pm

:wink: myslela som si. Bolo by dobre keby si jej daval pre nu vhodnejsiu stravu. Ak sa dobre prizries je trochu "placata". Takze granule 2x do mesiaca a namiesto zeleniny cinsku kapustu, cakanku, rimsky salat, cinsku ruzu (bacha nie obycajny salat!). O par tyzdnov zacne sezona a potom by si ju mal krmit len pupavou, skorocelom, trojlistkami a inymi burinami co von najdes. Okej? Skus to prosim zmenit inak budete spolu este asi tak 14 x oslavovat dalsi polrok a bude Ende!
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod pepo.97 » Str Mar 11, 2009 5:42 pm

nemam ju dlho perto niesom az taky skuseny viem iba to co som cital na nete v knizkach a pravdaze aj tu som sa dost dozvedel ale urcite to skusim zmenit.dik za radu :lol:
pepo.97
 
Príspevky: 36
Registrovaný: Štv Jan 29, 2009 1:32 pm

Poslaťod Miťko:-) » Str Mar 11, 2009 5:45 pm

Čauko kolko si dal za tú korytnačku :?:
Obrázok užívateľa
Miťko:-)
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Štv Mar 05, 2009 10:23 am
Bydlisko: Žilina

Poslaťod testudo » Str Mar 11, 2009 9:00 pm

mozem sa opytat ze z cinskej ruze kvety alebo listy :?:
testudo
 
Príspevky: 40
Registrovaný: Štv Aug 21, 2008 5:21 pm

Poslaťod lenka2 » Str Mar 11, 2009 9:24 pm

Z cinskej ruze oboje. Ak ste pred Vianocami nakupili vianocne kaktusy tak z nich taktiez mozete skrmovat jednotlive clanky + kvety. Treba dat ale pozor na hnojiva a postreky. Radsej pestujte ruzicky a kaktusy doma. Ale gro stravy musi byt pupava, no a v zimnom obdobi cinska kapusta (tych 80% stravy urcite). Inak vam korytnacky budu rast placate a nedoziju sa vysokeho veku.
Rozky, maso, zemiaky, piskoty, kompoty a ine hluposti nikdy.
Ovocie a zeleninu v malom mnozstve. Citrusy neskrmujte, najskor jablko alebo banan. Vela takejto stravy sposobi "pyramidy" na panciery.
K spravnej strave patri vlhky substrat u hermaniek. Hlavne na noc treba substrat namocit... Cez den prirodzene vyschne.
Uz som sa dako rozkecala :lol:
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Pre Pepa.97

Poslaťod janina » Pia Mar 27, 2009 8:38 am

Tvoja korytnačka je fakt chutnučká :D. Ako sa volá a ako sa darí s chovom? Vidím, že Lenka 2 Ti poradila a ak chceš pripoj sa do našeho "klubu" korytnačkárov. :D
janina
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon Mar 16, 2009 1:59 pm

Re: Pre Pepa.97

Poslaťod štefan » Pia Mar 27, 2009 9:00 am

Skus ju este raz rozobrat a poskladat nanovo... :D
/To bolo len na ranne zasmiatie. Neber to prosim vazne :wink: /

K prijmu listov nasich izbovych rastliniek len dodam, ze moje Ocadia sinensis s mimoriadnou oblubou prijimaju zive ale aj odumierajuce /zlte/ listy Scindapsus sp.
Len prosim neskus skrmovat Diefenbachiu. Skoncilo by to asi dost zle :?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice


Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron