akútna pomoc: kúpila som korytnačky a sa hryzú - presunuté

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

Poslaťod miro293 » Uto Mar 24, 2009 9:41 pm

Tú bodovku kľudne zruš :-) Je dobre, že sa prestali obhrýzať, stačili menšie úpravy a našťastie je to vybavené. Dúfam, že sa im teraz bude dobre dariť a budú robiť radosť :-)
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Pre Joddan

Poslaťod janina » Pia Mar 27, 2009 8:31 am

Vieš pri korkách je treba naštudovať aj niečo o nich, keď ich ideš chovať, alebo spýtať sa skúsenejších chovateľov. Pretože každý začiatočník je začiatočník. Pri korkách treba mať trpezlivosť a nerobiť žiadnu paniku :D . Tak nech sa Ti darí. :D
janina
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Pon Mar 16, 2009 1:59 pm

Re: Pre Joddan

Poslaťod joddan » Sob Mar 28, 2009 12:46 pm

janina píše:Vieš pri korkách je treba naštudovať aj niečo o nich, keď ich ideš chovať, alebo spýtať sa skúsenejších chovateľov. Pretože každý začiatočník je začiatočník. Pri korkách treba mať trpezlivosť a nerobiť žiadnu paniku :D . Tak nech sa Ti darí. :D


Ďakujem :) študovala som a jedny mám doma už 11 rokov korky ozdobné, ale nie je korytnačka ako korytnačka :D
joddan
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon Mar 16, 2009 9:58 pm

Poslaťod joddan » Str Apr 22, 2009 8:06 pm

ahojky. Čo som na začiatku písala, že sa mi hryzú korky, zdá sa že tej väčšej korytnačke stále niekedy prepne a hryzie mi tú menšiu, hlavne večer a ráno. No nie je to pravidlom, je to fakt len občas.
Inak sú k sebe milé. Dokonca tá menšia do nej zapára a provokuje,kradne jedlo a tá veľká to ignoruje. Sem tam väčšia korka preháňa tú malú po akvárku a kuše ju. Všímam si, že si čuchajú chvosty ( zadky) navzájom :) Alebo veľka striehne na tu menšiu, že kedy by ju kusla alebo kedy by ju kusla. Vyháňajú sa a odstrkuju. príde mi to ako hranie, ale len niekedy. Všimla som si, že keď mám v izbe zhasnuté, tak je kľud. No ako náhle zapálim svetlo, zas maratón v akvárku začína. Dám im jesť a zas je kľud, akoby si to tým vynucovali :D Je to u mláďat normálne, či to som akurát vystihla šiši korky?? :D
joddan
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon Mar 16, 2009 9:58 pm

Poslaťod joddan » Štv Máj 07, 2009 2:40 pm

joddan píše:ahojky. Čo som na začiatku písala, že sa mi hryzú korky, zdá sa že tej väčšej korytnačke stále niekedy prepne a hryzie mi tú menšiu, hlavne večer a ráno. No nie je to pravidlom, je to fakt len občas.
Inak sú k sebe milé. Dokonca tá menšia do nej zapára a provokuje,kradne jedlo a tá veľká to ignoruje. Sem tam väčšia korka preháňa tú malú po akvárku a kuše ju. Všímam si, že si čuchajú chvosty ( zadky) navzájom :) Alebo veľka striehne na tu menšiu, že kedy by ju kusla alebo kedy by ju kusla. Vyháňajú sa a odstrkuju. príde mi to ako hranie, ale len niekedy. Všimla som si, že keď mám v izbe zhasnuté, tak je kľud. No ako náhle zapálim svetlo, zas maratón v akvárku začína. Dám im jesť a zas je kľud, akoby si to tým vynucovali :D Je to u mláďat normálne, či to som akurát vystihla šiši korky?? :D

prosím.. poradte mi, neviem čo si mám o tom myslieť myslím tým to vystrájanie mláďat...
joddan
 
Príspevky: 13
Registrovaný: Pon Mar 16, 2009 9:58 pm

Poslaťod štefan » Pia Máj 08, 2009 6:29 am

No ja by som ich skusil drzat solo - proste kazdu zvlast.
Ale ak mam pravdu povedat, tak aj moje klopavky sa obcas pustai do seba. A to nielen samci, ako je v knihach pisane.
Prave ked pisem tieto riadky sa do samceka pustili dve samicky Kinosternon leucostomum, lebo sa chcel s nimi parit a oni nemali na to naladu, alebo co...
Vyzeralo to dost nebezpecne, ale potvrdil mi to aj Peterveter, ze toto vybavovanie si uctov je klasika...
V case, kedy som este len daval dokopy nadrze pre 1,1 K.leucostomum a 0,2 Kinosternon s. subrubrum, samec K.l. sa pustil do K.s.s. a nechcel pustit. Tak som ich strcil pod tecucu studenu vodu a dali si povedat...Teraz su konecne tieto dva druhy zvlast v nadrziach a je pohoda.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Predchádzajúci

Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron