Problem s korytnackou

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

Problem s korytnackou

Poslaťod Jarrod77 » Pon Jún 22, 2009 1:09 pm

Mam uz asi mesiac 2 vodne korytnacky....
Jedna je uuuuplne v poho, ale ta druha je od zaciatku zvlastna, je az moc placha, skoro vobec nechce jest, je stale utiahnuta....bojim sa o nu, bo mozno je chora...u zverolekara som este nebol...ak ma niekto podobne skusenosti, prosim, pomozte mi co mam robit...

Pozn. : Toto je Diskusne forum a tak som ti mailovu adresu vymazal. Prosim, nezadavaj nazov HELP!!!, ale do nadpisu uved, o co sa jedna.
š
Jarrod77
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon Jún 22, 2009 12:52 pm

Poslaťod miro293 » Pon Jún 22, 2009 2:35 pm

Najprv by si mohol napísať, o ký druh sa jedná, aké sú veľké a v akých podmienkach (veľkosť akva, zariadenie, teplota, potrava...) ich chováš. Mesiac nie je veľmi dlhá doba, možno ešte nie je zvyknutá na nové prostredie. Prípadne je tá druhá dominantnejšia a jednoducho ju utláča. Daj bližšie info a niečo vymyslíme.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Jarrod77 » Uto Jún 23, 2009 12:36 pm

Zdravim...Ziju v akvarku asi 45x45cm...korytnacky su momentalne asi 6cm velke,(ked budu dorastat chcem akvarko vymenit na vacsie)ak dobre viem by mali dorast na velkost asi 17cm...akvarko je umelo osvetlovane z vysky cca 30cm so 40W ziarovkou(mozno aj to bude problem)...stravu dostavaju striedavo,susenu,surove maso,salat,hmyz...snazim sa to obmienat....co sa prostredia tyka...jedna si zvykla v priebehu 2 tyzdnov....skusal som ich aj oddelit na jeden den...a ta ktora je (asi) chora sa ani nepohla cely den z miesta kam som ju polozil(druhe akvarko)Na 99% som si isty ze mam tieto druhy... Trachemys scripta elegans – Korytnačka písmenková
Jarrod77
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon Jún 22, 2009 12:52 pm

Poslaťod miro293 » Str Jún 24, 2009 12:41 pm

Neuviedol si, akú tam majú teplotu, úkryty, håbku vody, ostrov na slnenie a ako sa k sebe správajú. Ide hlavne o správanie sa tej korytnačky, ktorá je v poriadku. Šikanuje ju, alebo si ju nevšíma?
Oddeliť ich na jeden deň nestačí, pretože si nemá šancu zvyknúť na nové prostredie. Po presune do novej nádrže bežne začínajú prijímať potravu až po niekoľkých dňoch. Håbku vody im daj v pohode 15cm, nech sú donútené sa hýbať.
40W žiarovka je príliš silná, postačuje 25W. Majú tam miesto na slnenie? Ak áno, ako sa slní tá, čo nežerie? Teplota vody by mala byť 25-28°C, akú majú oni?
Čo sa týka potravy, sušenú im nedávaj, v tomto počasí by bolo ideálne nachytať si dážďovky a skrmovať tie. Vhodné sú aj vodné slimáky, ktoré si zoberú, kedy budú chcieť.
Hovoril si, že je až príliš plachá. Má sa tam kde schovať, alebo má iba čisté dno bez prekážok a úkrytov? Majú kľud, alebo im tam stále niekto behá a otravuje ich?
A nakoniec, vidno na tej, čo nežerie nejaké zmeny na pancieri, očiach, koži? Ako je to s tvrdosťou panciera v porovnaní s tou druhou?
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Jarrod77 » Štv Jún 25, 2009 12:37 pm

Korytnacky maju vodu okolo izbovej teploty 22`C...hlbka vody je cca 10cm maju tam vyvyseny ostrovcek a asi vo vyske 20cm je plocha na slnenie....nevsimol som si ze by ta jedna sikanovala druhu...zvyknu sa aj spolu slnit jedna na druhej o potravu sa vobec nebiju...si myslim teda ze sa docela znasaju...ukryty tam maju 2 jeden umely a druhy je z kamenov...pocas dna maju vacsinou klud bo nie sme doma....stravu im davam pred odchodom do prace a svetlo im svieti po cely den...deti nemam teda ich nic neotravuje...obe maju rovnako tvrdy pancier...pouzivam vapnikovu tabletu co je dostat v obchodoch...na prvy pohlad sa od seba nelisia(akurat velkostopu)ta co je placha je asi o 1cm mensia...koza je v poho...oci maju podla mna rovnake
Jarrod77
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon Jún 22, 2009 12:52 pm

Poslaťod miro293 » Štv Jún 25, 2009 8:08 pm

Podmienky sú až na teplotu v pohode, jedine by som skúsil zvýšiť teplotu na takých 25-27°C. Je celkom možné, že v priebehu 2-3 dní začne normálne žrať. Ak by sa to nestalo, tak ostane už iba niekoľko málo možných príčin. Jedna z nich je jej psychika, druhá choroba. Možno ešte aj napriek dosť dlhej dobe nie je zvyknutá na nové prostredie. Prípadne je naozaj dominantná tá druhá, aj keď to nemusíš vidieť. Pomerne dosť často sa stáva, ak je pri nich veľkostný rozdiel. Keďže na nej viditeľné príznaky choroby nie sú, tak by som to dal až na posledné miesto.
Už len jedna doplňujúca otázka. Aké majú za tie dva mesiace prírastky? Pri tejto veľkosti by to malo byť aj vyše 1cm.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Jarrod77 » Pia Jún 26, 2009 1:20 pm

s tou teplotou urabim co sa da...no ako som pisal na zaciatku boli asi rovnako velke a teraz je ta jedna vacsia ako druha asi o 1cm...ale uz som si vsimol ze sa pomaly ale isto zacala viac hybat aj ta druha takze uvidime co bude dalej...zatial velmi pekne dakujem
Jarrod77
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon Jún 22, 2009 12:52 pm

Poslaťod Jarrod77 » Pon Jún 29, 2009 7:40 pm

....Korytnacka umrela...
Jarrod77
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon Jún 22, 2009 12:52 pm

Poslaťod lenka2 » Pon Jún 29, 2009 9:32 pm

Tak to je najsmutnejsia sprava :(
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod miro293 » Pon Jún 29, 2009 10:00 pm

To mi je ľúto. Snaha bola, ale niekedy ani to nestačí... Asi tam bol nejaký vnútorný problém...
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod Jarrod77 » Str Júl 01, 2009 2:36 pm

Aj tak dakujem za vsetko.....
Jarrod77
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Pon Jún 22, 2009 12:52 pm


Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron