Ako skrotiť/domestikovať vodnú korytnačku

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

Ako skrotiť/domestikovať vodnú korytnačku

Poslaťod msms0904 » Str Sep 16, 2009 6:25 pm

Ahojte všetci, chcem sa spytať, či sa dá nejako skrotiť (spriateliť si) vodnú korytnačku (ja mam korytnačku vodnú červenolícu). Videl som, aj som čital o tom, ako skrotiť suchozemskú korytnačku, ale na vodnú to nefunguje, lebo keď ju dám von z vody, tak je splašená a nazaujme ju ani ta najlepšia pochúťka, lebo 1. je zvyknutá jesť vo vode 2. súš je pre ňu cudzia a snaží sa hneď niekde zašiť do rohu.
Ludia poviem vám, že som už skúšal všetko, čo bolo v knihe o suchozemskej korytnačke a o vodnej korytnačke som nenašiel žiadnu knihu, až som uviazol na tomto fóre. Takže ak existuje jedna možnosť na spriatelenie s korytnačkou, tak ho vyskúšam. Zaujímavé je, že potravu si bere aj z ruky, bez problemu, nepohryze, aj keď robím niečo v akváriu, este ju to aj zaujíma, skúma vo vode ruku, ale keď ju jemne chytím, tak sa okamžite snaží vyslobodiť (končí to obyčajne tak, že ma ociká v sebeobrane, keď ju mam v ruke, tak potom ju dam späť) . Este jedna vec: nikdy som ju nejako moc nechytal a vôbec som jej nijako neubližoval. :( :cry: :(

ObrázokObrázok
msms0904
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pon Sep 14, 2009 10:26 am

Poslaťod miro293 » Štv Sep 17, 2009 10:04 am

Neskrotíš ju nijako, korytnačky sú slobodné tvory a vodné navyše aj dravé. Teba keby chytal do rúk 12-poschodový barák, tiež by si sa netváril blažene... To je totiž asi tak rozdiel medzi vami, si pre ňu možný predátor, aj keď jej dávaš žrať... Na ochočenie si kúp niečo teplokrvné, korytnačky na to vhodné nie sú.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod msms0904 » Štv Sep 17, 2009 5:29 pm

Ja si myslím že keď sa dá skrotiť suchozemskú korytnačku tak sa to musí dať aj s vodnou.To stým barákom čo si napísal je pravda ale o tom to je že ju skroťím a nebude sa ma báť lebo my bude veriť i ked som ovela večší a spočiatku si o mne myslí že som predátor. Miro mimochodom večieho pesimistu ako ty som ešte nezažil.
Obrázok Toto je obrázok z jednej knihy síce pre menších čitatelou. Fotil som ho webkamerou teda je dosť o ničom.
msms0904
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pon Sep 14, 2009 10:26 am

Poslaťod miro293 » Štv Sep 17, 2009 8:22 pm

Tu vôbec nejde o pesimizmus ale o realitu... Načo trápiť živého tvora, keď to nie je potrebné a je to pre neho neprirodzené? Nie je to pes ani mačka, domestifikované druhy korytnačiek neexistujú. Teraristika nie je o výrobe maznáčikov a plyšákov zo živých plazov.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod msms0904 » Pia Sep 18, 2009 9:13 am

Miro ty si to zas nepochopil ale ja sa tu s tebou nechcem hádať. Je to tvoj názor na skrotenie a ja mám vlastný ok :D
msms0904
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pon Sep 14, 2009 10:26 am

Poslaťod CHUCK » Ned Sep 20, 2009 7:07 am

no s tym skrotenim vodnic to nie je asi nalbsi napad mna sa neboja ani ked pridem k nim jaqzierku alemajuma ,,na haku,, no ked im idem dat zrat tak to ochotne vindu aj na sucho si uchmatnut zrat ale bat sa neboja vobec sak uz aj maca vrtilo chostom nad jazierkom a potom len skrekot bolo pocut ako ju drapla korytnacka :D
CHUCK
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 4:54 pm
Bydlisko: OKOLIE ZILINY

Poslaťod msms0904 » Pon Sep 21, 2009 8:23 am

Ty máš teda dravé mršky ale moje sú v akvarku a boja sa ma jak čerta. Ale je pravda ze keď ich krmim tak sa neboja. :lol:
msms0904
 
Príspevky: 14
Registrovaný: Pon Sep 14, 2009 10:26 am


Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron