pliesen na nožke

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

pliesen na nožke

Poslaťod volodenko » Str Sep 30, 2009 1:19 pm

cawes, chcem sa spytat mam doma dve emydurky a jedna z nich ma na jednej nozke asi pliesen.neviem sa jej nejak zbavit.. skusal som repik kupel, tiez aj med, potieram jej to dezinfekciov.. aj som ju susil a nejak sa jej to nevie dat do poriadku .. tak by som poprosil o nejaku radu.. dakujem
volodenko
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Aug 10, 2009 11:11 am

Poslaťod tana » Str Sep 30, 2009 7:17 pm

V prvé řadě musí být v teple a suchu. Pokud je to vážně kožní plíseň tak použij CANESTEL, koupíš ho v lékárně + návod.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

pliesen na nozke..

Poslaťod volodenko » Štv Okt 01, 2009 2:33 pm

dakujem za radu... len aj ju susim je pod lampou a tak 2az 3 hod na suchu.. ono to ustupy a potom ked je normalne vo vode tak sa jej to vrati... uz to mala skoro preliecene.. a zase je to tu... skusim tu radu.. ved uvidime.. dakujem moc
volodenko
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Aug 10, 2009 11:11 am

Poslaťod tana » Ned Okt 04, 2009 3:59 pm

Nežli se uzdraví tak jí do vody nedávej -drž jí na suchu a klidně o 1 až 2°C jí můžeš zvýšit telotu. Hlavní je ať má dostatek vody na pití. Zkus teplotu v akva zvýšit. Jakou má teplotu nyní? Také by bylo vhodné jí podávat více ca+vit+min a pestrou stravu. Klidně může mít oslabenou imunitu a tudíš je více náchylná.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

pliesen na nozke

Poslaťod volodenko » Pon Okt 05, 2009 4:59 pm

vodne korytnacky mozu byt bez vody? no v akvarku mam akolo 25 stupnou. vodu cistim tak raz za 7az 10 dni.. je tam samozrejme aj filter z aktivnym uhlim. tie vitaminy by som mal presne ake kupyt? a co je pestra strava? bo davam im hovadzie, kuracie, ryby. no rastlinu stravu nechcu.. neviem.. plus maju susene krevety gamarusi a susene rybky.. alw asi to je malo.. dik za odpoved
volodenko
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Aug 10, 2009 11:11 am

Poslaťod tana » Str Okt 07, 2009 7:40 pm

Pokud mají hodně rozsáhlou mikózu tak ano,a le je zapotřebí je houbočkou zvlhčit a pozor ať ty místa napadaní nejdou do kontaktu.
Já mám vodu 25-27°C s nočním poklesem,ty máš docela málo. Jinak mám normální filtr co se používá do akvárka a vodu měním cca co 2-2,5 měs a jenom přilívá vodu-odpařování.Dále tam mám topné těleso na teplotu vody.To co uvádíš -strava je oki jenom rostlinou by to chtělo zkoušet dávat vice a klidně to zabal do masa a tak to zbaští. Vit.+min. dostaneš koupit a jsou vnich i všechny vit.Jinak podávej hodně CA. Jinak je dostaneš koupit jak v tekutém stavu tak v prášku -v prodejnách je mnoho druhů a tak se stačí jenom kouknou co obsahují.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod miro293 » Štv Okt 08, 2009 10:59 am

Zapojím sa aj ja do toho. Kedysi sme sa totiž bavili o problémoch, ktoré s tou korytnačkou máš v tejto téme: http://forum.vivarista.sk/viewtopic.php?t=2123
Teplotu určite zvýš na nejakých 28-30°C, nechávaj ju pravidelne preschnúť aspoň nejaké 3-4 hodiny. Kľudne ju nechaj vonku aj na celý deň niekde pod primerane silnou žiarovkou. Samozrejmosťou je čistá voda, veľmi dobrá filtrácia a pravidelná výmena aspoň raz za 3-4 týždne.

Zloženie stravy čo uvádzaš je zlé, chýbajú tam vitamíny a minerály. V čistom mäse a sušených gamarausoch nemáš skoro žiadne látky potrebné pre správny vývoj a dobrú imunitu. Emydury skoro nežerú rastlinnú potravu, ak jej ju chceš dávať, urob si želatínovú zmes, kam pomelieš všetky potrebné zložky. Z obaľovaného mäsa totiž väčšina opadá, alebo sa odplaví.

Bolo by dobré, keby si sem dal fotky problematických miest. A samozrejme začal študovať, lebo tento problém sa ti ťahá už aspoň dva mesiace.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

pliesen na nozke

Poslaťod volodenko » Štv Okt 08, 2009 11:18 am

dakujem opat za radu.. skusim teda pridat na teplote vody... tak to balenie rastlinej potravi do masa.. asi bude problem...bo im krajam celkom male kusky... skor skusim asi tie vitaminy...bo celkom im chutili aj akvariove rastlinky... skusal som aj pupavove listy to sa neujalo vobec..tiez salatik a to tiez nic.tak to asi budem vyvazovat tymi vitaminami... bo to mietsto na tej nozke je ako tak zasusene ale je tam taky pluzgierik.. inemiesta su ok.. tak sa idem jemne trapit dalej...
volodenko
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Aug 10, 2009 11:11 am

Poslaťod miro293 » Štv Okt 08, 2009 12:40 pm

Ak je na koži už iba jazva a rana nie je "živá", mohlo by to byť v poriadku. Neviem, aké sú teraz tvoje korytnačky veľké, ale muchy, cvrčky (odtrhni zadný pár nôh), slimáky, primerane veľké alebo posekané dážďovky sú tá správna cesta. Ak chceš dávať ryby, tak najlepšie celé aj s hlavami a vnútornosťami a samozrejme nesušené. Mrazené ančovičky sa dajú zohnať skoro vždy. Ak ti obhrýzajú vodné rastliny, tak im dávaj tie.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

pliesen na nozke

Poslaťod volodenko » Pia Okt 09, 2009 9:19 pm

no maju okolo 11cm.. tak malinke... zatial.. tak skusim tu stravu obmenit a kupit nejake vitaminy. tu u nas je ale biedny vyber... tak ale daco poriesim..mozem im davat aj kostne cervi?
volodenko
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Aug 10, 2009 11:11 am

Poslaťod miro293 » Pia Okt 09, 2009 10:19 pm

Kostné červy by som osobne nedával, nemôžeš zaručiť ich hygienickosť ani to, že ich stihne stráviť skôr, ako niečo v žalúdku vyrobia...
Ak nebývaš desiatky kilometrov od civilizácie, vitamíny a minerály sa dajú zohnať v každej lekárni. A ak bývaš mimo ľudí, tak je tam určite zem a tým pádom aj dážďovky a hmyz... Ak chceš, určite nebude žiadny problém zohnať im vhodnú potravu.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

pliesen na nozke

Poslaťod volodenko » Ned Okt 11, 2009 11:48 am

odpoved celkom vtipna... asi sa tomu rozumies.. aj ked vase nazory ako chovatelov sa celkom lisia.. preto je tazke sa v tom vyznat.. nebivam mimo iba tu nie je dobry viber veci.. cele .a nechcem im davat hoc co.. k tim vitaminom iba tolko ze si nemyslim ze korky maju rovnky organizmus ako clovek.. tak su asi aj rozdiely v tom co potrebuju.. davkovanie a podavanie je ine..ale to by si asi mal vediet..beres veci samorejme no ja nie bo nemam skusenosti stym.. a tiez si nemyslim zemeso ako je kura a hovadie a ryba je bez vitamonou.. to k tomu.. ale inak dik za rady.. dost pomohly...
volodenko
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Aug 10, 2009 11:11 am

Poslaťod miro293 » Ned Okt 11, 2009 10:10 pm

K mojej predošlej odpovedi pridám jedno vysvetlenie, ktoré si si asi neuvedomil. Lekárne väčšinou predávajú aj veterinárne liečivá a rôzne doplnky výživy. Plastin je minerálový doplnok potravy pre zvieratá, kúpil som ho v lekárni, AD kombinal sú zase vitamíny A a D a tiež sú použiteľné aj pre ľudí aj korytnačky. Dajú sa tam samozrejme kúpiť aj iné prípravky, je to len na tebe. Stačilo do nejakej lekárne zbehnúť, opýtať sa a zistil by si, že si to už mohol mať vyriešené.

Čo sa týka krmenia čistým mäsom, stačí sa pozrieť, ako dopadali námorníci v stredoveku, keď sa živili obmedzeným sortimentom potravín. O pár mesiacov im vypadávali zuby, mali ťažko zastaviteľné krvácania, choreli na bežné choroby a aj na ne zomierali... Keby si ty jedol čisté mäso a nič viac, tiež by ti veľmi rýchlo začali chýbať niektoré životne dôležité zložky, takže čisté mäso naozaj nie je dobrá voľba.
Korytnačky v prírode žerú celé živočíchy aj s kosťami, mozgom, chlpmi, šupinami, vnútornosťami a ich obsahom.... A napríklad aj odtiaľ berú látky nevyhnutne potrebné na stavbu kostí, panciera, budovanie imunitného systému...
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

pliesen na nozke

Poslaťod volodenko » Pon Okt 12, 2009 12:36 pm

ok... diki. :-)
volodenko
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Aug 10, 2009 11:11 am

Poslaťod miro293 » Pon Okt 12, 2009 2:28 pm

Dúfam, že to neberieš ako zdrbávanie, ľudí niekedy nenapadnú podobné súvislosti. Ak by si nevedel zohnať nič presne pre plazy, radšej kúp nutrimix pre nosnice. Je tam zvýšený obsah vápnika a je veľmi dobrý aj pre korytnačky. Ja ho dávam do želatíny.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Ďalší

Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 12 hostia

cron