Stránka 1 z 1

Bakalárska práca ako bič...

PoslaťNapísal: Pon Okt 12, 2009 5:49 pm
od štefan
Štúdium na VŠ nie je medom lízať. To istotne uzná každý bývalý či terajší študent na výške. Vyberiete si nevhodný smer štúdia, alebo prekonáte všetky nástrahy štúdia a zlomí vás napr. taká príprava na bakalársku prácu. I to sa stáva. Je zrejmé, že písanie bakalárskej práce je len vrcholom štúdia a nie len jej hlavnou náplňou. Ak by tomu tak bolo, mnoho ľudí by titul za či pred menom zvládlo ľavou zadnou. Alebo aj nie.
Predkladáme vás jednu z mnohých prác, ktoré skutočne uzreli svetlo sveta a šokovali každého, kto ju kedy čítal. Veď skúste sa na ňu pozrieť sami :wink: .

Link na pdf: http://geography.upol.cz/soubory/studiu ... ralova.pdf

Ak vam to nenacita, dana praca sa objavila aj tu: http://www.teraporadna.cz/q/view/102719 ... v-ve-svete

Re: Bakalárska práca ako bič...

PoslaťNapísal: Štv Okt 15, 2009 6:43 pm
od štefan
Nasli ste v tejto praci nejake preklepy? Co tak napr. Apalone Xerox, Mauremys odprosa... :lol: :roll:

Krasny priklad, ze vyska nie je univerzalny patent na rozum. Mladez sa dostane na vysku nie preto, ze ich studium bytostne zaujima, ale da sa tomu odolat, ked titul pred ci za menom vyzera tak dobre? :?

r

PoslaťNapísal: Štv Okt 15, 2009 10:57 pm
od Patrik
Sam na sebe som si to vyskusal, ze na vysku sa da dostat, ale ako Pato napisal, treba vela prachov a zase len prachov. No ani ich dostatok nie vzdy dokaze, ze ten studak skolu dokonci...Skoda, ze studium na takejto skole nuti /nezmyselne/ tlacit do hlavy predmety, informacie, ktore su uplne zbytocne a nielen zdanlivo...
Pred casom vybuchla /inak sa to neda napisat/ v CR afera ohladom pravnickej vysky v Plzni /ak si dobre spominam/. Tu aj taka Veresova a spol. dokazala za sobotu a nedelu absolvovat 5 rocne studium a ziskat Mgr. Co ju to stalo, to nevedno, ale mozno sa vosla do par tisic Kc. No nebrali by ste to? Aj ked sa potvrdi, ze slo o podvod, titul jej uz nikto nezoberie. Maloktora skola /a to nielen vyska/ sa snazi doslova vypluvat studentov, ktori donesu statisice a je uplne jedno, ci sa dali na dane studium zo zaujmu o dany odbor a chcu v nom aj dalej posobit, alebo im ide len a len o titul / 99,9% pripadov/. Kazda skola a to aj vysoka, je akousi velko a rychlo vyrobnou ludi s titulom doslova na pase. Tak to potom aj vyzera... :? :roll: