filter.

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

filter.

Poslaťod volodenko » Uto Jan 05, 2010 1:06 pm

cavte, chcem poprosit o radu. chcem menit filter v akvarku bo sa mi zda moj byt nedostacujuci. aky je vhodny pre korytnacky. je to asi na 60l vody. teraz mam aqua pro ktory ma 380l za hodinu.. plus aktivne uhlie.. tak aky by mohol byt vhodnejsi... dakujem
volodenko
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Aug 10, 2009 11:11 am

Poslaťod tana » Uto Jan 05, 2010 6:26 pm

Já mám obyčejný akva stojek s výměnou 2 molitanového filtru + kamene a toto mám několik desítek let a je to všechno v pořádku a hlavně to moc nestálo. Klidně Ti postačí i obyčejný - tam je spíše důležité filtr + kámen cca co 14 dní čistit a kámen profouknout, ale to podle toho jak se Ti špiní často filtr.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Re: filter.

Poslaťod štefan » Str Jan 06, 2010 1:09 pm

U akvaristiky a teda aj chove napr. vodnych druhov korytnaciek plati jedno "nepisane" pravidlo. Vyberat ci uz vnutorny alebo vonkajsi filter s hodinovou kapacitou x nasobnou ako je samotny obsah vody v nadrzi. Teda, mam akvaterarium s vodou o obsahu 50 litrov, vyberiem filter, ktory za hodinu prefiltruje aspon 150-200 litrov vody.
Vyskusal som x druhov a znaciek filtrov vo svojom chove, mnohokrat trebalo sa pozerat aj na velkost samotneho filtra - hlavne pri nadrziach s nizsou hladinou.
Nadobku s aktivnym filtrom po mesiaci cinnosti odporucam bud preprat, alebo, co je vhodnejsie, vymenit za novu. Aktivna ziva napln ma totiz svoju urcitu zivostnost a potom prestane pracovat.
U tvojho pripadu uvadzas, ze mas 60 l vody a filtrer s kapacitou 380 l/hod., co by malo bohato stacit. Lenze! Na rozdiel od samotneho chovu akva rybiek je pomer balastnych latok (trus, zbytky potravy...) pri chove vodnic ovela vyssi a teda problem mozno hladat prave tu. Za pokus stoji aj ovela castejsie cistenie filtru. Ak ani to nepomoze udrzat vodu cistu (nic vynimocne), kdesi sa stala chyba a nieco v nadrzi neslape ako ma.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

filter.

Poslaťod volodenko » Str Jan 06, 2010 9:18 pm

dakujem za postrehy a rady... no skusim jemnejsiu spogiu miesto uhlia... ale dik moc
volodenko
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Aug 10, 2009 11:11 am

Poslaťod miro293 » Štv Jan 07, 2010 2:38 pm

Jemnejšiu špongiu nemusíš dávať, v pohode môže byť rovnaká. Vnútorný filter čisti aspoň raz týždenne a podľa možnosti zaisti čerenie hladiny. To pomôže lepšie okysličiť vodu a tým aj zvýšiť účinnosť filtra. Filter meniť nemusíš, jedine, že by mal veľmi malý molitan.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

filter...

Poslaťod volodenko » Štv Jan 07, 2010 9:07 pm

no skusim teda daco poriesit aj ked neviem.
volodenko
 
Príspevky: 31
Registrovaný: Pon Aug 10, 2009 11:11 am


Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron