Korytnacka pismenkova zostava na suchu

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

Korytnacka pismenkova zostava na suchu

Poslaťod Lamahe » Ned Jún 06, 2010 7:22 am

Dobry den, chcel by som vas poprosit o radu, v obdobi poslednych dvoch-troch mesiacov nasa korytnacka v podstate nechodi do vody. Len vynimocne, cca dva-tri krat do tyzdna. To je spojene aj s prijmom potravy, keby som ju tam nevlozil ja sam, tak tam neskoci ani za potravou. Ked ju tam vsak dam, nakrmi sa v pohode, no potom v podstate hned vylezie naspat. Spociatku som si myslel ze zostava dlhsie vonku, nakolko sme jej prerobili ostrovcek na taky priestrannejsi a zdvihli sme ho blizsie k zdroju tepla. No pripada mi, ze toto uz presahuje bezne chovanie. Dakujem za akykolvek nazor.
Lamahe
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon Máj 28, 2007 8:05 am
Bydlisko: Bratislava

Re: Korytnacka pismenkova zostava na suchu

Poslaťod štefan » Ned Jún 06, 2010 9:46 am

O aky druh korytnacky ide?
Kazdopadne jej spravanie nie je v poriadku a moze (teoreticky, kedze nepoznam podmienky chovu blizsie) jej vo vode nieco vadit. Skuste popisat podmienky chovu a aj druh, pohlavie daneho chovanca blizsie.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Lamahe » Ned Jún 06, 2010 11:48 pm

Jedna sa o korytnacku pismenkovu (asi trachemys scripta), samicku vo veku cca 6 rokov - obyva akvarium cca 1m x 0.4m podorys, vodu ma hlboku do 20cm, tato sa vymiena z vodovodu ciastocne cca raz za dva tyzdne, pripadne skor ked vidime nejaku chybu v kvalite (priehladnost atd.). Pod svetlom (co je aj zdroj tepla) ma novy ostrov z korku, dost velky a suchy. Na krmenie prevazne hovadzie srdce, obcas na spestrenie granule. To je asi vsetko co mi napada, ak som nieco opomenul dajte mi prosim vediet. Dakujem
Lamahe
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon Máj 28, 2007 8:05 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod štefan » Uto Jún 08, 2010 3:47 pm

Hm...vyzera to tak, ze akvaterarium by malo byt v pohode...Mozno niekto z dalsich kolegov korytnackarov co su v nasom Diskusnom fore pridu na nieco co mne uniklo.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Hoffi » Str Jún 09, 2010 10:14 am

nemoze to byt aj tym, ze je v akvaterariu viac jedincov a tie silnejsie tu samicku napadaju? alebo nejakym sposobom "utlacaju"? lebo raz som cital aj o tom, ze korytnacky sa zdrziavaju na suchu ked ich ostatne jedince napadaju.
Obrázok užívateľa
Hoffi
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Ned Feb 03, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod štefan » Str Jún 09, 2010 4:56 pm

Mam rovnaku skusenost pri chove napr. zastupcov rodu Kinosternidae. Jedna zo samic sa stane dominantnou a psychicky utlaca nielen samicku ale castokrat aj samca. Taketo pripady nie vzacne koncia aj smrtou.
Ale v povodnej otazke sa neuvadza ci je dany jedinec chovany s inymi a v akom pocte/pomere.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Hoffi » Štv Jún 10, 2010 7:16 am

mozno ze ma aj nejake zranenia. mozno vnutorne, alebo to moze byt nejake ochorenie pre ktore nechce chodit do vody.
na druhu stranu sa spominalo ze ked sa da do vody tak je v pohode. nakoniec je to predsa plaz tak by to teoreticky mohlo byt aj to osvetlenie ku ktoremu je blizsie ked je na susi. no ale ajtak je to divne ked je tam viac ako tyzden.
Obrázok užívateľa
Hoffi
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Ned Feb 03, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod lenka2 » Pia Jún 11, 2010 7:19 am

Ahoj, 6-ročná samica TS už môže byť pohlavne dospelá a tým pádom zadržiavať neoplodnené vajcia. Vodný ståpec 20 cm môže byť aj omnoho vyšší pri tomto druhu. Čiže nevypustí vajcia do vody a ani na súš keďže tam nie je piesok do ktorého by ich prihrabla.
Rozprávame len v teoretickej rovine, ale jedna z možností môže byť aj táto.
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod Lamahe » Sob Jún 12, 2010 8:56 am

V akvaterariu sa nachadza sama cize problem tohto typu odpada (aj ked je urcite relevantny nakolko ked sme si ju doniesli z vacsieho chovu mala doslova ozobany pancier..). Skrupiny vajicok sme uz vo vode u nej nachadzali aj v minulosti, teda snad ani toto by pre nu nemal byt dovod. Ja osobne sa obavam skor tej vnutornej choroby pripadne ako mi tu jeden uzivatel poradil vo velmi podnetnej sprave moze ist o avitaminozu sposobenu jednotvarnou stravou. V kazdom pripade to vyzera ze radsej s nou navstivim veterinara, ak by jej pripadne spravil aj nejake vysetrenia krvi alebo podobne. Dakujem za rady, dam vediet ako to dopadlo.
Lamahe
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Pon Máj 28, 2007 8:05 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Hoffi » Sob Jún 12, 2010 10:05 am

tak vela stastia u veterinara. mne bolo dost smutne sledovat ako mojmu korytnakovi natahuje nozicku a on si ju nechcel dat a potom este ked mu dal injekciu tak sa mu to tiez nepacilo....sa priznam ze som sa skoro rozplakal....
Obrázok užívateľa
Hoffi
 
Príspevky: 67
Registrovaný: Ned Feb 03, 2008 12:59 pm
Bydlisko: Levice


Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron