Zacinajuci chovatel

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

Zacinajuci chovatel

Poslaťod dcom » Pia Aug 24, 2012 1:32 pm

Ahojte.
Pred cca dvoma tyzdnami som si zaobstaral moju druhu korku ( prvu som mal pred 10 rokmi no po 2 rokoch umrela na zapal oci a neprijimani potravy ) . Preto ked som uz starsi chcel by som sa zodpovedne starat o moju novu korku a dat jej vsetko co ma mat.

Zaujima ma par veci (taktiez i nazov, niekde je uvedena korytnacka ozdobna, inde korytnacka pismenkova, neviem sa vysomarit)

1.Cim a kolkokrat denne krmit ? ( pocul som ze raciky a baby granule su
nevyhovujuce - vraj ju treba krmit skor zivocisnou potravou typu rybky,
maso, atd...)

2. Kolko by mala mat vody mlada korytnacka (velkost cez pancier ma
4cm) , aby mala zarucene dobre podmienky??? ( momentalne ma
hlbku vody 11cm - v noci spava na penovom filtri ponorena do 3cm
vody )

3. Chovat tento druh korytnaciek samotne alebo je odporucany skupinovy
chov???

4. Pri krmeni vraj korytnacku vybrat do druhej nadoby vyhradenej na
krmenie (davat jej do nej horucu vodu - vraj na vyprazdnenie ) a v nej
ju aj krmit aby sme si nespinili akvaterarko

Toto by ma zaujimalo pre zaciatok, ak sa najde niekto laskavy a ochotny mi poradit budem velmi vdacny za kazdu radu. Chcem jej vsetko zabezpecit :)

Prikladam foto terarka (toto je len docasne, uz pripravujem velke 50x30x30)



http://imageshack.us/g/209/snmka0139.jpg/
Obrázok užívateľa
dcom
 
Príspevky: 1
Registrovaný: Pia Aug 24, 2012 1:06 pm

Re: Zacinajuci chovatel

Poslaťod štefan » Štv Sep 13, 2012 3:24 pm

[quote="dcom"]
Zaujima ma par veci (taktiez i nazov, niekde je uvedena korytnacka ozdobna, inde korytnacka pismenkova, neviem sa vysomarit)

:arrow: Ahoj a vitaj. Škoda, že si nepripojil kvalitnejšiu fotku tvojho chovanca, ale ide zrejme o korytnačku žltolícu (Trachemys scripta scripta). V každom prípade tebou uvádzaný názov je správny v tvare Korytnačka písmenková ozdobná (Trachemys scripta elegans). Tá má ale príušné škvrny červené.

1.Cim a kolkokrat denne krmit ? ( pocul som ze raciky a baby granule su
nevyhovujuce - vraj ju treba krmit skor zivocisnou potravou typu rybky,
maso, atd...)

:arrow: Je to tak ako sám píšeš. Gammarus a granule sú iba ako doplnok ku strave, tkorú tvorí mäso, rybky, ulitníky, hmyz a občas aj rastlinná strava.

2. Kolko by mala mat vody mlada korytnacka (velkost cez pancier ma
4cm) , aby mala zarucene dobre podmienky??? ( momentalne ma
hlbku vody 11cm - v noci spava na penovom filtri ponorena do 3cm
vody )

:arrow: Hladina vody by mala byť taká, aby sa na "chrbát" položená vedela vrátiť do pôvodnej polohy. Samozrejme si treba uvedomiť, že ani vyššia vodná hladina nie je na škodu a umožní danému jedincovi si poplávať.

3. Chovat tento druh korytnaciek samotne alebo je odporucany skupinovy
chov???

:arrow: Rozhodne chovať aspoň dva jedince.

4. Pri krmeni vraj korytnacku vybrat do druhej nadoby vyhradenej na
krmenie (davat jej do nej horucu vodu - vraj na vyprazdnenie ) a v nej
ju aj krmit aby sme si nespinili akvaterarko

:arrow: I toto je možné realizovať - pri kŕmení umiestniť korytnačku do inej nádobky a tým sa zníži potreba čistenia pôvodnej ubikácie po kŕmení. S dolievaním horúcej vody by som narábal veľmi opatrne pre možný teplotný šok.

Toto by ma zaujimalo pre zaciatok, ak sa najde niekto laskavy a ochotny mi poradit budem velmi vdacny za kazdu radu. Chcem jej vsetko zabezpecit :)

:arrow: Na stránkach nášho časopisu sme pred rokmi publikovali rozsiahly článok o chove korytnačiek, odporúčam si ho naštudovať, je v ňom zodpovedaná každá tvoja otázka a aj ďalšie, nevyslovené :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice


Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron