chora korytnacka

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

chora korytnacka

Poslaťod kejt » Sob Jan 20, 2007 11:56 am

Prosim ak mozete pomozte mi. :( Mam choru korytnacku, uz dlho nic nezerie a nepomaha ani ked ju krmim pinzetou...nechce zrat. Ma chore oci - ma na nich taku blanu ci co... Na jednej stranke som si precitala ze jej to mam natriet mastou na oci.... Ak mate niekto nejaky tip, budem velmi vdacna...
kejt
kejt
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob Jan 20, 2007 11:52 am

Re: chora korytnacka

Poslaťod štefan » Sob Jan 20, 2007 9:56 pm

Veľmi radi Ti pomôžeme, aspoň sa o to pokúsime.
Odporúčam vodnú korytnačku umiestniť mimo vody na mokrú napr. servítku (tú ale meniť treba) a pancier polievaj či ros teplou vodou. Na obe oči nanes hrubú vrstvu opthalmo masti alebo framikoinu, resp. sa poraď v lekárni alebo u veterinára. Korytnačku treba držať vo vlhku a teple! Po určitom čase by sa jej mali očká dostať do normálu a treba ju skúsiť nakrmiť.
Príčinou "slepoty" je takmer vždy studená voda a nevhodná potrava. Sama iste vieš, v akých podmienkach si svoju korytnačku chovala. Skús to zmeniť :wink:
Viac info nájdeš i v našom časopise v článku o chove Trachemys scripta elegans.
Informuj nás prosím o stave svojej korytnačky a ak si nebudeš vedieť rady, sme tu :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: chora korytnacka

Poslaťod kejt » Ned Jan 21, 2007 11:08 am

Dakujem velmi pekne za radu, precitala som si aj clanok v tych internetovych novinach, je fakt poucny a teraz vidim ako moje chudatko korytnacka trpela. Je to vlastne zvieratko mojej malej sestricky /4/ Ja som doma kazde dva tyzdne a vlastne az teraz som dosla na to ze ma nieco s ocami a ze asi preto nezerie. No a presne ako bolo pisane v tom clanku, tam kde som korytnacku kupila mi povedali ze jej staci sypat na hladinu suche krmivo. Ocka jej natieram tou mastou, zatial sa jej to nezlepsilo ale dufam ze to vydrzi. Nakrmit sa mi ju moc nedari, ale dnes som jej dala maso - kuracie a uplne to schmatla :wink: tak som bola velmi rada. Mam ju zaniest k veterinarovi? Da jej nejaku inekciu - akoze vyzivu, ked tak dlho nezrala? Alebo staci teda ked ju budem mat doma, natierat jej tie ocka a pokusat sa aby nieco zozrala. Je mi jej velmi luto, ale aspon teraz viem ze potrebuje ovela viac pozornosti. Chuda takto si musela vytrpiet. No ale zmobilizovala som celu rodinu :) a teraz sa budu o nu poriadne starat aj ked tu ja nebudem. Velmi pekne dakujem za radu... Drzte nam palce...
kejt
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob Jan 20, 2007 11:52 am

Re: chora korytnacka

Poslaťod štefan » Ned Jan 21, 2007 11:21 am

Máme radosť, že sme mohli pomôcť nielen Tebe, ale predovšetkým vašej korytnačke :wink:.
Som rád,že začala prijímať potravu, I to je znakom toho, že sa Ti podarilo "slepotu" zachytiť v jej začiatkoch. Pedpokladám, že skúsený veterinár na plazy by naordinoval masť na očká, nanajvýš aplikoval injekčne vitamín. Ja by som ale skúsil najskôr sa o korytnačku starať doma, dávať jej nielen mastičku na oči, ale i držať ju v teple a čistote a do kúskov mäska dal i vitamíny. Je daždivo a pomerne teplo - za pokus stojí sa vonku poobzerať po dáždovkách, tie nakrájať na malé kúsky a skúsiť ich predložiť korytnačke.
Informuj nás, prosím ako sa darí korytnačke.
Vďaka :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

ej

Poslaťod Tsuki-Yomi » Str Jan 24, 2007 9:56 pm

nooo...o tej slepote mi povedal znamy...kedze vodnu som nasla vonku taksom nevedela vobec nic o tom...ale vraj s tym ma co docinenie teplota vody...tak ze som nastupila do chovaku a kupila vyhrevne teleso...akoze myslim si ze tym ze vodne bezne dostat v obchodoch tak ludia sa na to serinkaju.
FORTA COME LUPO
Obrázok užívateľa
Tsuki-Yomi
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Dec 07, 2006 8:01 pm

Re: ej

Poslaťod kejt » Pia Jan 26, 2007 9:05 am

Akoze prepac, neviem ci to bolo mierene na mna. Ale ja som na to az tak nekaslala. OK nekupila som si hned knihu o korytnackach ale povypytovala som sa na to v obchode kde som ju kupila a tam mi v podstate nic nepovedali. Bola som s nou u veterinara a ten povedal ze to ma z nedostatku vitaminu A... No ved jasne ze mi v obchode povedali ze jej staci to suche zradlo... Ale co uz teraz..hlavne ze uz som mudrejsia, moja korytnacka to chudatko prezila a teraz sa jej bude zit lepsie.
kejt
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Sob Jan 20, 2007 11:52 am

Re: ej

Poslaťod Tsuki-Yomi » Štv Feb 08, 2007 7:14 pm

kejt píše:Akoze prepac, neviem ci to bolo mierene na mna. Ale ja som na to az tak nekaslala. OK nekupila som si hned knihu o korytnackach ale povypytovala som sa na to v obchode kde som ju kupila a tam mi v podstate nic nepovedali. Bola som s nou u veterinara a ten povedal ze to ma z nedostatku vitaminu A... No ved jasne ze mi v obchode povedali ze jej staci to suche zradlo... Ale co uz teraz..hlavne ze uz som mudrejsia, moja korytnacka to chudatko prezila a teraz sa jej bude zit lepsie.
---------------------no neber to osobne,to vobec nebolo namierene na tvoje smery,ale vseobecne.Žial tym ze korytnacka nieje pes..a neknuči,je tazsie zistit či,a čo jej je..a behom k veterinarovi..to ano..poznam.neviem ako u vas ale u nas je nastasie dobra klinika,a jedna zenska je tam len na plazy a obojzivelniky.no a toto este...co sa chovatelskych obchodov tyka..tiez "milujem" ich informovanost :evil: .
FORTA COME LUPO
Obrázok užívateľa
Tsuki-Yomi
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Dec 07, 2006 8:01 pm

Poslaťod Redsnake » Štv Máj 24, 2007 12:05 pm

Podobny pripad jsem doma taky lecil samolecbou. Je to klasicke onemocneni vodnich zelv zpusobene nevhodnym chovem (nedostatecne teplo a nevhodne krmeni)
Pokud zelve onemocni oci ma nedostatek vitaminu A.
DOporucuju koupit v lekarne AD3 kombinal ktery se davkuje jedna kapka za mesic do tlamky..Vyborne zkusenosti take byli se zkrmovanim jater, ktere obsahuji znacne mnozstvi vit A.
Vit a je rozpustny v tucich, tudiz je nutno zakoupene vitaminy spravne skladovat, v lednicce, ale to se doctete na obalu. Kazdopadne vsechny vitaminy rozpustne v tucich se snadno predavkuji, takze na to pozor!
"Buď cestu najdu, nebo si ji udělám"
Hannibal
http://reptilweb.xf.cz
Obrázok užívateľa
Redsnake
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Str Máj 23, 2007 6:37 pm
Bydlisko: http://reptilweb.xf.cz


Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron