Znáška vajec Sternotherus Carinatus

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

Znáška vajec Sternotherus Carinatus

Poslaťod koro » Sob Jún 08, 2013 5:43 pm

Vedel by mi niekto poradit ze ako zistim ci su vajicka mojich sternotherusov oplodnene alebo nie?
Ci je to vidiet hned po zneseni vajec alebo treba cakat nejaky cas aby sa vo vajicku objavil plod mladata?
Vopred dakujem za vase rady a nazory . :D
Obrázok užívateľa
koro
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Apr 17, 2010 8:43 am
Bydlisko: Nitra

Re: Znáška vajec Sternotherus Carinatus

Poslaťod štefan » Ned Jún 09, 2013 1:40 pm

Hneď po ich znesení to nezbadáš, ale už po pár dňoch správnej inkubácie sa na oplodnenom vajíčku zvykne vytvoriť čisto bielo sfarbený prúžok v strede vajíčka (ak to sa nachádza v ležatej polohe) po jeho šírke. Je to dosť zreteľne iná farba ako horná a dolná strana vajíčka.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Znáška vajec Sternotherus Carinatus

Poslaťod štefan » Ned Jún 09, 2013 1:45 pm

Pre názornú ukážku prikladám fotku vajíčka Kinosternon leucostomum postinguinale :wink:
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Znáška vajec Sternotherus Carinatus

Poslaťod koro » Ned Jún 09, 2013 11:36 pm

Dakujem pekne za radu a nazorne foto... budem sledovat ci sa nieco na vajickach zmeni... dufam ze tak za dvadsat dni pride k viditelnej zmene... :)
Obrázok užívateľa
koro
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Apr 17, 2010 8:43 am
Bydlisko: Nitra

Re: Znáška vajec Sternotherus Carinatus

Poslaťod štefan » Pon Jún 10, 2013 5:44 pm

Potom daj sem echo ako sa znáške darí :wink: . Verím, že sa čoskoro pochváliš s mláďatkami :D .
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Znáška vajec Sternotherus Carinatus

Poslaťod koro » Pia Jún 21, 2013 5:22 pm

Vajicka som objavil v mojom akvaterariu 31.maja okolo obeda v piesku a boli aj scasti skoro do polovice ponorene vo vode... bolo ich tri kusy,ale jedno bolo rozbite...asi ho stihla jedna s klopaviek rozhryznut ale vdaka aj za dve ktore sa mi podarilo zachranit [-o< ... radsej sa netesim dopredu ze sa z nich vyliahnu mladata,nakolko boli vo vode a urcite pri poskodeni toho jedneho vajicka sa s ostatnymi dvomi hybalo,kedze sa len tak volne povalovali na mokrom piesku s vodou a este k tomu ani neviem aky dlhy boli v tej vode ponorene, kedze som korytnacky dva dni nekrmil a tak som znasku nestihol vcas objavit... no ale ved uvidime...nechame sa prekvapit... :D Dnes je od tej chvile 21 dni a odvazil som sa vajicka skontrolovat ci su oplodnene a porovnal som vajicka s obrazkom ktory mi poslal Stefan... su v nich biele plody podobne fotografii od Stefana ... snazil som sa ich odfotit ale neako sa mi ich nepodarilo dost vyrazne zachytit lebo som s nimi nechcel moc manipulovat a nechavat ich odokryte aj ked je v byte teplo ale nechcel som aby ich ofukol prieval alebo hocico ine im sposobit nahodnou neopatrnou manipulaciou... pridavam jeden snimok pre ukazku mozno budete vediet mi povedat ci su oplodnene alebo nie :?
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Obrázok užívateľa
koro
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Apr 17, 2010 8:43 am
Bydlisko: Nitra

Re: Znáška vajec Sternotherus Carinatus

Poslaťod štefan » Štv Jún 27, 2013 7:11 pm

Nuž, niečo je na tvojich fotkách vidno ako náznak žltého pruhu, takže...Každopádne aj keď boli znesené do vlhkého piesku alebo vody, nemusí to znamenať, že nebude z nich nič. Všetko záleží od doby, ktorú strávili predovšetkým pod vodnou hladinou.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Znáška vajec Sternotherus Carinatus

Poslaťod koro » Sob Júl 06, 2013 11:46 am

No,takze to mensie vajicko mi zostalo neake priesvitne bez toho bieleho zarodku ,biely flak sa stratil,takze to asi znamena ze z neho nic nebude... ale to druhe je asi v poriadku lebo ten zarodok sa mi zda ze sa o nieco zvacsil... to neplodne vajicko treba bezpodmienecne vyhodit,alebo nic sa nestane ked ho tam necham???
Obrázok užívateľa
koro
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Sob Apr 17, 2010 8:43 am
Bydlisko: Nitra

Re: Znáška vajec Sternotherus Carinatus

Poslaťod štefan » Str Júl 10, 2013 6:39 pm

Kľudne ho vyhoď.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Znáška vajec Sternotherus Carinatus

Poslaťod štefan » Ned Apr 27, 2014 8:24 am

Viac si sa neozvala, čo je škoda. Bolo napokon niečo z danej znášky?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice


Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron