Znaska vajicok

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

Znaska vajicok

Poslaťod domi » Pia Júl 06, 2007 7:06 am

Ahoj,

chcela by som poprosit o radu. Priblizne pred dvoma tyzdnami moja korytnacka zniesla 6 neoplodnenych vajicok (chovame ju samotnu). Mozno si Stefan pamata, ako mi radil na inej stranke, bez neho by som naozaj ani nebola dosla na to, ze take nieco je mozne, takze este raz dakujem za radu. :)

Poslednych niekolko dni sa korytnacka zase zacina spravat ako predtym, ibaze zatial neodmieta potravu. Od skoreho rana (odkedy sa zacne rozvidnievat) do neskoreho popoludnia sa snazi "utiect" z akvaria. Snazila som sa ziskat nejake informacie na internete, ci moze korytnacka naklast vajicka aj niekolkokrat za sezonu a v akom casovom odstupe. Podarilo sa mi najst, ze samicka je schopna zniest oplodnene vajicka aj viackrat za rok, o neoplodnenych som nenasla, zial, nic :|

Viete mi niekto poradit, ci je to mozne, aby v priebehu 2-3 tyzdnov chcela korytnacka zniest dalsie (neoplodnene) vajicka? Dakujem za kazdu radu. :)
Obrázok užívateľa
domi
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia Júl 06, 2007 6:56 am

korytnačka

Poslaťod agama » Pia Júl 06, 2007 9:24 am

A kolko tu korytnačku uš maš vo svojom chove?
Obrázok užívateľa
agama
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned Apr 01, 2007 9:22 am
Bydlisko: Bratislava

Re: korytnačka

Poslaťod domi » Pia Júl 06, 2007 10:30 am

A kolko tu korytnačku uš maš vo svojom chove?


Korytnacka ma 6 rokov, mam ju od zaciatku. Vajicka zniesla tento rok prvykrat.
Obrázok užívateľa
domi
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia Júl 06, 2007 6:56 am

Re: korytnačka

Poslaťod štefan » Pia Júl 06, 2007 5:03 pm

Samozrejme, že si pamätám :)
Som toho názoru a prax mi ukázala, že je to možné, že môže aj u korytnačiek dochádzať k znáškam neoplodnených vajíčok i niekoľkokrát za sezónu.
V mojom chove sa tak správajú mladé rebrovníky waltlove, ktoré sa pária a znášajú neoplodnené znášky (obe pohlavia sú ešte primladé) aj niekoľkokrát za sebou.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: korytnačka

Poslaťod domi » Pia Júl 06, 2007 5:53 pm

Samozrejme, že si pamätám :)
Som toho názoru a prax mi ukázala, že je to možné, že môže aj u korytnačiek dochádzať k znáškam neoplodnených vajíčok i niekoľkokrát za sezónu.
V mojom chove sa tak správajú mladé rebrovníky waltlove, ktoré sa pária a znášajú neoplodnené znášky (obe pohlavia sú ešte primladé) aj niekoľkokrát za sebou.


Dakujem, prichystam teda znova stare akvarium, nech sa ma kde realizovat :)
Dam vediet, ako to dopadlo :)
Obrázok užívateľa
domi
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia Júl 06, 2007 6:56 am

Re: korytnačka

Poslaťod štefan » Sob Júl 07, 2007 9:07 pm

Sám som veľmi zvedavý na konečný výsledok :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod domi » Uto Júl 10, 2007 9:12 pm

Podarilo sa :D :D
Tentoraz dve, pripajam ukazky z oboch znasok :)

1. znaska (20.6.07)
Obrázok

2. znaska (pravdepodobne 8.7.07)
Obrázok
Obrázok užívateľa
domi
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia Júl 06, 2007 6:56 am

Poslaťod štefan » Str Júl 11, 2007 7:09 am

No fantázia :wink: :!:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tana » Str Júl 11, 2007 9:22 pm

Gratuluji a doufám,že se všechny vyklubou :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod domi » Sob Júl 14, 2007 3:35 pm

Gratuluji a doufám,že se všechny vyklubou :wink:

no, asi sa nevyliahne ani jedno, neboli oplodnene... :wink:
ale dakujem :)
Obrázok užívateľa
domi
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia Júl 06, 2007 6:56 am

Poslaťod štefan » Sob Júl 14, 2007 4:54 pm

Nič sa nedeje i keď boli neoplodnené. Je to ale dôkaz o tom, že samička je pripravená na rozmnožovanie a časom môže naklásť aj oplodnenú znášku (ak je spolu so samčekom) :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod domi » Sob Júl 14, 2007 5:35 pm

Nič sa nedeje i keď boli neoplodnené. Je to ale dôkaz o tom, že samička je pripravená na rozmnožovanie a časom môže naklásť aj oplodnenú znášku (ak je spolu so samčekom) :wink:

Uz len najst samceka, ktoreho nezozerie aj s "chlpmi", zriadit vhodnu "rozmnozovnu" a "liahen" a mozeme zacat :lol: :mrgreen:
Inak dnes, ked som ju vyberala z akvaria, nech si pred krmenim pobeha po byte, ostala uplne strnula, zadne labky od seba, predne pred tvarou... a uz len cakala, kedy pride samcek... Ale naozaj sa bojim, ze by ho dokusala, raz som k nej skusala dat mensiu korytnacku, bola taka agresivna, ze tej malej takmer odhryzla labku :? Odvtedy som od podobnych pokusov upustila.
Obrázok užívateľa
domi
 
Príspevky: 7
Registrovaný: Pia Júl 06, 2007 6:56 am

Poslaťod štefan » Sob Júl 14, 2007 5:53 pm

Ja by som k nej ale nedal oveľa menšieho samčeka, ale primerane veľkého (a odvážneho) k nej za dozoru. Neviem s kade presne si, ale je aj na tom našom Slovensku zopár desiatok lokalít, kde sa voľne vyskytuje TSE. Ak si do svojho chovu zoberieš jedného samčeka, tak sa toho hádam až tak veľa nestane :wink:
Inak, samičky bez prítomnosti samčeka znášajú aj niekoľko neoplodnených znášok za rok.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod peterveter » Sob Júl 14, 2007 7:12 pm

No ak by si si ,,odchytila" jedného samca z volnej prírody,tak by si jej len pomohla :D Pretože TSE su tu votrelci a je trestné ich vypuštat do prírody.Apropo: korytnačky nemaju labky :) nie su to cicavce.
peterveter
 
Príspevky: 207
Registrovaný: Pia Jún 08, 2007 8:33 pm

Poslaťod tana » Ned Júl 15, 2007 10:19 pm

:lol: docela je mi tě líto domi,ale jak to vidím tak budeš muset asistovat při kopulaci :wink: ,a tak mě napadlo,že by nebylo od věci jí přelepit páskou tlamičku,pokud to jde :wink:,podle mě by to jít mělo.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Ďalší

Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron