Korytnačka močiarna

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

Korytnačka močiarna

Poslaťod Swichy » Uto Júl 17, 2007 11:11 am

Zdravim,
kedze kazdy chovatel je svojim sposobom milovnikom prirody a k tomu patri samozrejme aj jej ochrana, velmi by ma zaujimalo, ci niektory z navstevnikov fora nieje osobne zainteresovany do aktivnej ochrany, alebo umeleho odchovu tohoto unikatneho druhu. Ak by sa tu niekto taky nasiel, rad by som sa dozvedel o aktivitach, ktore su vyvijane na jej zachranu. Diky.
(Dufam ze spravcom fora nebude vadit tema, aj ked sa chovatelstva priamo nedotyka, za pochopenie taktiez dakujem)
Swichy
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pon Jan 08, 2007 6:38 pm
Bydlisko: Petrzalka

Re: Korytnačka močiarna

Poslaťod štefan » Uto Júl 17, 2007 12:43 pm

Ahoj,
samozrejme, že nikomu nevadi nielen téma otázky, ale ani obsah :wink: . Prečo by aj mal :?:
S tou prvou vetou "kedze kazdy chovatel je svojim sposobom milovnikom prirody " si dovolim trošku polemizovať, či je tomu skutočne tak. Mnoho chovateľov sa v poslednej dobe pozerá na svojho koníčka cez bankovky a to aspoň podľa mna nemá nič spoločné s hobby ako takým.
S E.o. som mnoho rokov pracoval a snažil sa tu dolu na juhu SR robiť pre ne niečo. Lokalít ich výskytu tu je ako šafránu, ale skôr sa do povedomia zapísala východoslovenská lokalita Tajba, kde chlapci robia čo môžu.
V posledných rokoch sme našu pozornosť preniesli na jej príbuznú TSE, ktorej ohniská výskytu sú natoľko časté, že sa stáva oveľa častejšou než naša E.o.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Swichy » Uto Júl 17, 2007 4:47 pm

Samozrejme zavisi od jednotlivca, ako sa k chovu a ,,chovancom,, stavia. No ja som myslel hlavne na tych, co to beru ako hobby a relax. Ohladne korytnacky mociarnej ma zaujal dokument, co pred par tyzdnami bezal tusim na Dvojke. Bol zamerany na projekt Tajba, ale spominali aj projekt ich umeleho odchovu niekde v šúroch pri sv.Jure. A dokonca ze tieto zvieratka zili aj v slepich ramenach Dunaja na petrzalskej strane. Len som mal zaujem, teda aj mam zaujem o ziskanie kontaktu na ludi co pracuju na projektoch s tymito zvieratkami, ak by sa sem na forum dostali. Mozu poslat kludne aj maila.
Co sa tyka tvojej prace ,,tu dolu na juhu SR,, Štefan, mas niake vysledky? Alebo mozes sa podelit o niake podrobnosti?Dik.
Swichy
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pon Jan 08, 2007 6:38 pm
Bydlisko: Petrzalka

Poslaťod Patrik » Pia Júl 25, 2008 2:39 pm

Aj v Seredi sa nachádza pár Korytnačiek močiarnych....vôbec netuším ako sa sem dostali,pretože tu nikdy Korytnačky nežili...našiel som ich náhodou,keď som prehľadával Sereďské lesíky (hladal som vojenský bunker) a našiel som jazierko (máme tu veľa geotermálnych prameňov) a boli v ňom Korytnačky močiarnu,vyslovene plné jazierko...mohli sa sem dostať počas povodní??Pretože Váh sa v tejto oblasti volanej Jamy dosť často rozvodňuje...
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod štefan » Sob Júl 26, 2008 6:28 am

Paťo, skutočne ide o korytnačku močiarnu :shock: :?:
Nie je to nejaky iny jej podobny druh? Nemusi ist nutne o TSE.
Skoro mi oci vyliezli z jamiek, ked som si precital tvoju vetu "..a našiel som jazierko a boli v ňom Korytnačky močiarnu,vyslovene plné jazierko..".
Skus ich detailne pofotit, ci fakt ide o EO, pretoze sa mi to ani nechce verit, ze by ich ste tam mali plne jazierko. No bodaj by tomu tak skutocne bolo :!:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Patrik » Sob Júl 26, 2008 9:43 am

Som si istý že je to Korytnačka močiarna.Ak to tu trocha obschne,hneď pridám foto.Veď ja som sa tiež cítil ako v rozprávke.Preto som chcel vedieť či to nemôže mať za dôsledok povodeň,alebo tá teplá voda...veď určite odfotím :!:
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Poslaťod miro293 » Sob Júl 26, 2008 10:10 am

Ak by to boli naozaj orbicularisky, bol by to maly zazrak :-) Len potom radsej lokalitu neprezrad, lebo tam onedlho bude uz iba prazdne jazierko...
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen


Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron