Korytnačky

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

Korytnačky

Poslaťod Tsuki-Yomi » Pia Dec 08, 2006 6:52 pm

ahojte...som tu nová. :D a asi aj prvá...niesom žiadny profík chovateľ,skô novačik.A keď ze nepoznam nikoho kto želvy chova,dufam ze tu stretnem niekoho ako som ja. :wink:
Obrázok užívateľa
Tsuki-Yomi
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Dec 07, 2006 8:01 pm

Re: Korytnačky

Poslaťod štefan » Pia Dec 08, 2006 6:56 pm

Nuž, ja som sa im roky venoval a stále sa korytnačkám aj venujem, i keď momentálne žiadne v chove nemám.
Ak potrebuješ s čímkoľvek radu, tak som tu :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Tsuki-Yomi » Sob Dec 09, 2006 4:09 pm

:oops: noo,som trochu zvedava...ake zelvy a ako dlho si ich choval?(pišem inak skoro vždy želvy a nie korytnačky,lebo je to kratšie)
FORTA COME LUPO
Obrázok užívateľa
Tsuki-Yomi
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Dec 07, 2006 8:01 pm

Poslaťod štefan » Sob Dec 09, 2006 4:32 pm

Tsuki-Yomi píše::oops: noo,som trochu zvedava...ake zelvy a ako dlho si ich choval?(pišem inak skoro vždy želvy a nie korytnačky,lebo je to kratšie)


Pred rokmi som skompletizoval nádhernú kolekciu ázijských korytnačiek a okrem nej so mal v chove i ďalšie druhy vodníc a suchozemských druhov. Ak by som si mal spomenúť, čo všetko som mal vo svojom chove...
(možno na niektoré druhy zabudnem nemám ich nikde zaznamenané a, žiaľ, vtedy som ešte ani nefotil, čo doteraz veľmi ľutujem, ale čo už...
Testudo graeca graeca
Pyxidea mouhotii
Pelomedusa subrufa
Pseudemys penninsularis
Sternotherus odoratus
Apalone ferox
Pelodiscus sinensis (tuberculata)
Heosemys spinosa
Trachemys scripta elegans
Emys orbicularis
Mauremys caspica
Mauremys leprosa
Chelus fimbriatus
Apalone spinifera
Kinosternon subrubrum
Terrapene carolina major
Cuora amboinensis
Cuora galbinifrons
Cuora trifasciata
Testudo hermanni
Chinemys reevesii
Geochelone carbonaria
Geochelone denticulata
Geochelone chilensis
Platysternon megacephalum peguense
Geoemyda spengleri
Graptemys kohnii
Graptemys pseudogeographica
Ocadia sinensis
Pelusios sp.
Podocnemis unifilis
Pseudemys nelsoni
Testudo horsfieldi
Testudo kleinmanni
Cyclemys dentata
Sacalia quadriocellata
Siebenrockiella crassicollis
Trachemys scripta scripta
Platemys platycephala
Chrysemys picta dorsalis
Annamemys annamensis
Trachemys decussata decussata
Trachemys decussata angusta

...a iste som na niektoré zabudol. Predsa len sú to už roky, čo som ich mal vo svojom chove.
Venoval som sa im v rokoch 1980 - 1999.
Naposledy upravil štefan dňa Pon Dec 11, 2006 5:17 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod scream » Pon Dec 11, 2006 1:09 pm

neznasam ludi ktori davaju korytnackam jednotvarnu potravu . . . :evil:
Obrázok
Obrázok užívateľa
scream
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Pon Dec 11, 2006 1:01 pm
Bydlisko: Bytča/Michalovce

Poslaťod štefan » Pon Dec 11, 2006 5:21 pm

scream píše:neznasam ludi ktori davaju korytnackam jednotvarnu potravu . . . :evil:



A čo to má spoločné s niektorým príspevkom v tejto rubrike :shock: :?: :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod scream » Pon Dec 11, 2006 5:24 pm

Skusas ma? ano, mohol som to napisat do ineho topicu. . .Mozes to teda presunut. A inak, pouzil som v prispevku slovo "korytnacka" :lol:
Obrázok
Obrázok užívateľa
scream
 
Príspevky: 29
Registrovaný: Pon Dec 11, 2006 1:01 pm
Bydlisko: Bytča/Michalovce

hmm

Poslaťod Tsuki-Yomi » Str Jan 03, 2007 12:56 pm

vidim ze sa vela nezmenilo,odkedy som tu bola posledne..co je skoda.dufam ze sa tu objavi niekto s kym aspon sem-tam podebatim o korytnackach.lebo nieje želva ako želva. :wink:
FORTA COME LUPO
Obrázok užívateľa
Tsuki-Yomi
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Dec 07, 2006 8:01 pm

Re: hmm

Poslaťod štefan » Str Jan 03, 2007 2:28 pm

Čo konkrétne sa chceš dozvedieť ?
Však sem ho´d nejakú otázku a diskusiu môžeme rozprúdiť :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod štefan » Str Jan 03, 2007 2:35 pm

To scream:
Nie, neskúšam ťa, len som sa nad tým pozastavil a rozhodne som sa ťa nechcel dotknúť. Ak sa tak stalo, opravedlňujem sa :oops:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

noo

Poslaťod Tsuki-Yomi » Štv Jan 04, 2007 12:04 pm

no mna yaujima hlavne spravanie sa zvierat.a preto by som rada "pocula"nazory inych..teba tiez. nakolko si myslis ze sa da korytnacka (asi to bude zniet smiesne) vycvicicit,resp. domestikovat.jasne ze tym nemyslim na povely..sadni lahni...ide mi o vzajomnu komunikaciu.
FORTA COME LUPO
Obrázok užívateľa
Tsuki-Yomi
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Dec 07, 2006 8:01 pm

Poslaťod Swichy » Pon Jan 08, 2007 7:26 pm

Ahoj, tiez niesom ziaden profichovatel korytnaciek, ale par veci som si na tej mojej uz stacil vsimnut. Neviem nakolko je to vseobecne, ale napriklad moja korytnacka reaguje na zavolanie-ziadne k nohe..- ale ked na nu zavolam alebo oslovim ju, tak reaguje. Raz som si ju tak privolal ked zaliezla psovi pod budu a my sme ju nemohli nikde najst a druhy krat ked sa dostala z vybehu a zdrhla susedom do zahrady. Vtedy opat zareagovala na volanie a prisla k plotu. Dalsou formuo komunikacie je dotyk.Asi najviac sa paci korytnackam ked im jemne hladkas abo skrabkas temeno hlavy. Dost ich to ukludnuje, moja vacsinou po chvili zacne podriemavat az zaspi. Tiez funguje zrakova komunikacia, len treba aby korytnacka mala tu spravnu teplotu. Ak bude prilis studena, tak bude na teba len civiet a po case, ked jej dojde do mozgu, ze jej niecim mavas pred nosom tak sa zlakne a stiahne do panciera abo odvrati sa cela. Hlavne vsak zalezi ci mas korytnacku za jednu z poloziek v chovatelskom zozname(krmis ju, cistis, staras sa jej o zdravie) abo ako domace zvieratko/milacika, ktoreho (ako psa,macku abo morske prasa) si obcas zoberes k sebe, pohladkas a prihovoris sa mu.Tolko na zaciatok :roll:
Swichy
 
Príspevky: 10
Registrovaný: Pon Jan 08, 2007 6:38 pm
Bydlisko: Petrzalka

Poslaťod robo » Ned Jan 14, 2007 2:29 pm

Rozprúdila sa tu zaujímavá debata...z vlastnej skúsenosti viem, že korytnačky reagujú na prítomnosť chovateľa, a to nielen vtedy ak sú hladné...je to možno z čírej zvedavosti, pretože ak sa priblížia(už nakŕmené/, človeka ovoniavajú, niekedy doň štuchajú ...samec Agrionemys/Testudo/ horsfieldii mi neustále pri pustení "na voľno" liezol na nohu. Okrem iného majú suchoz. kor. akúsi "záľubu" v mačkách - neviem či im nejako zvláštne "voňajú", ale pri priblížení sa k mačkám som pozoroval neutíchajúcu túžbu korytnačky, nosom sa "zahrabať" do mačacej srsti...pri psoch to nefungovalo! Keď sa mačka/kocúr zdvihli a premiestnili o kus ďalej, korytnačka ich nasledovala a neustále domŕzala...
robo
 
Príspevky: 4
Registrovaný: Ned Jan 14, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Mi-ce

Poslaťod štefan » Ned Jan 14, 2007 6:18 pm

To je zaujímavá etologická skúsenosť :wink:
Pred rokmi (1990-92) som si odluhoval svoju vojenskú prezenčnú službu a v chove som mal mnoho druhov i korytnačiek. Vzhľadom na to, že som sa domov nedostával až tak často, celý chov bol odkázaný na mamu a sestru. Po pár dňoch mi rodina písala, že korytnačky odmietajú prijať od nich bežne podávanú potravu. Proste trucovali. Nerozoznali v nich mňa - človeka, ktorý sa o ne denne staral. I to potvrdzuje, že korytnačky musia používať svoju pamäť. Ke´d som došiel ja domov, problém s potravou sa stratil.
Mal som v chove i niekoľko jedincov Platysternon m. peguense, ktorým to bolo prakticky jedno a vrhali sa na každého i na akúkoľvek potravu. Mamka síce videla, že im dávam hlavne karnivornú stravu, ale videla i to, že niektorým korytnačkám dávam aj ovocie a tak hodila jablko aj hlavcom. Keď mi to referovala, nechcel som tomu veriť. No i odo mňa hlavce prijali ovocie a tak bola nová skúsenosť na svete :wink: .
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod štefan » Ned Jan 14, 2007 6:19 pm

štefan píše:To je zaujímavá etologická skúsenosť :wink:
Pred rokmi (1990-92) som si odsluhoval svoju vojenskú prezenčnú službu a v chove som mal mnoho druhov i korytnačiek. Vzhľadom na to, že som sa domov nedostával až tak často, celý chov bol odkázaný na mamu a sestru. Po pár dňoch mi rodina písala, že korytnačky odmietajú prijať od nich bežne podávanú potravu. Proste trucovali. Nerozoznali v nich mňa - človeka, ktorý sa o ne denne staral. I to potvrdzuje, že korytnačky musia používať svoju pamäť. Ke´d som došiel ja domov, problém s potravou sa stratil.
Mal som v chove i niekoľko jedincov Platysternon m. peguense, ktorým to bolo prakticky jedno a vrhali sa na každého i na akúkoľvek potravu. Mamka síce videla, že im dávam hlavne karnivornú stravu, ale videla i to, že niektorým korytnačkám dávam aj ovocie a tak hodila jablko aj hlavcom. Keď mi to referovala, nechcel som tomu veriť. No i odo mňa hlavce prijali ovocie a tak bola nová skúsenosť na svete :wink: .
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Ďalší

Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron