Korytnačky

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

wow

Poslaťod Tsuki-Yomi » Str Jan 24, 2007 10:04 pm

...vdaka za vase nazory a skusenosti............... :wink: Swichy-suhlasim s tebou...krmenim a cistenim pribytku sa to nekonci.. :!: co sa ostatneho tyka mam rovnake,alebo skusenosti.........
FORTA COME LUPO
Obrázok užívateľa
Tsuki-Yomi
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Štv Dec 07, 2006 8:01 pm

Poslaťod octopus » Uto Júl 31, 2007 12:51 pm

chcem sa spytat ci je mozne aby sa z vajicok dokazali vyliahnut korytnacky ked sa spari trachemys scripta elegans a trachemys scripta scripta.....tak je to mozne?
octopus
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Uto Júl 31, 2007 12:46 pm

Poslaťod octopus » Uto Júl 31, 2007 12:55 pm

otazka na stefana..........ako je mozne ze si sa dopracoval k tolkym druhom korytnaciek?....vedel by si mi zohnat chrysemis picta dorsalis?
octopus
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Uto Júl 31, 2007 12:46 pm

Poslaťod štefan » Uto Júl 31, 2007 3:09 pm

Samozrejme, že medzidruhové i medzirodové kríženie je aj u korytnačiek možné (predovšetkým pri ich spoločnom chove, v prírode tomu málokedy dochádza, ale pri týchto dvoch druhov je to reálne).
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod štefan » Uto Júl 31, 2007 3:13 pm

octopus píše:otazka na stefana..........ako je mozne ze si sa dopracoval k tolkym druhom korytnaciek?....vedel by si mi zohnat chrysemis picta dorsalis?


Ako je možné? Jednoducho. Teraristike sa nevenujem päť rokov, ale 33 a za ten čas som ako každý normálny chovateľ prechádzal vlnami záujmu o isté skupiny živočíchov. V rámci nich som choval o.i. aj korytnačky. Navyše to bolo v čase, kedy suchozemské i vodné sa dali viac menej ľahko získať a neplašil nás žiadny CITES.
Chrysemys picta dorsalis som už dosť dlho v ponukách na SR nevidel, ale nie je ju získať nemožné. Len to treba čas a trpezlivosť. V ponuke sú bežné Graptemys sp. prípadne iné druhy. Skús sa popozerať po ponuke na nete, vo svojom chováku, pobehať burzy....
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod octopus » Str Aug 01, 2007 7:50 am

Ked tvrdis stefan ze je to mozne aby doslo k vyliahnutiu co potom teda aky novy druh z toho vznikne je mozne niekde na nete najst vysledok takehoto krizenia?Pokila ide o ten druh dorsalis ten nemyslim ze najdem na takych smiesnych burzach to chce nieco naozaj specializovane no hovori sa ze v BA zozenies naozaj vsetko asi tam raz zajdem a uvidim no ubezpecujem ta ze ani na nete som nic nenasiel a dokonca ani na ceskych strankach nic......
octopus
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Uto Júl 31, 2007 12:46 pm

Poslaťod štefan » Str Aug 01, 2007 8:59 am

octopus píše:Ked tvrdis stefan ze je to mozne aby doslo k vyliahnutiu co potom teda aky novy druh z toho vznikne je mozne niekde na nete najst vysledok takehoto krizenia?Pokila ide o ten druh dorsalis ten nemyslim ze najdem na takych smiesnych burzach to chce nieco naozaj specializovane no hovori sa ze v BA zozenies naozaj vsetko asi tam raz zajdem a uvidim no ubezpecujem ta ze ani na nete som nic nenasiel a dokonca ani na ceskych strankach nic......


Skrížením dvoch druhov nevznikne nový druh, ale hybrid. A to je rozdieľ. Skús pobehať net, skutočne si teraz neviem spomenúť na nejakú konkrétnu stránku, kde je aj fotka hybrida.
Neviem, čo pokladáš za smiešne burzy, u nás v Lv na Vivaristike som práve tento druh videl. V Blave som na ne ale ja osobne nenatrafil. Myslieť si, že v Blave zoženiem všetko, je nezmysel.
To, že si nikde nič nenašiel, ešte nemusí znamenať, že som klamal :evil:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod octopus » Str Aug 01, 2007 11:15 am

ja naozaj neviem ako by som mohol najst takeho hybrida na nete ked ani neviem ako vyzera a vobec mam pochybnosti o tom ze by akurat teke krizenie sa niekomu podarilo a dal to aj na net no a kedy ze si to videl ten druh?...10 rokov s5?sry.....ked budes vidiet ze ho naozaj aj maju tak daj vediet alebo by si mi mohol ten druh kupit a potom by sme sa iste dohodli mne totiz na cene nezalezi :wink:
octopus
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Uto Júl 31, 2007 12:46 pm

Poslaťod štefan » Str Aug 01, 2007 1:46 pm

Nuž, mne to nedalo pokoj a zadal som si do vyhladávača gogle Trachemys scripta elegans hybrid a vyhodilo mi to peknu kôpku stránok i s fotkami. Tak neviem, kde je problem :?
Tebou hľadaný druh som videl na Vivaristike Levice na jeseň 2005, čiže nie pre 10 alebo 5 rokmi...
Neviem, čo sa Ti nezdá na hybridoch. To si skutočne ešte nepočul o krížencoch u korytnačiek? Tak si prelistuj zopár odborných kníh, pozri na nete a čuduj sa :?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod octopus » Štv Aug 02, 2007 8:42 am

Ako ja naozaj neviem do googla som to dal aj ja a mne naslo len v cudzom jazyku daco ale fotky a hybrida po krizeni som vobec nenasiel....co keby si sem dal link na tie stranky hmm?.....to som zvedavy ze co si nasiel a ci je ten hybrid vobec po krizeni TSE s TSS....obcas sa v burzach vyskytne aj druh dorsalis ved to nepopieram no ked si ho videl nebolo to teraz ale dobre 2 roky dozadu to je rozdiel myslis ze mam cas sa stale motat po burzach az ked nan niekde nenatrafim?...o krizeni som pocul to je jasne ale iste sa o nom nedocitas v odbornych knihach a hlavne nie po nasom jazyku heh....
octopus
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Uto Júl 31, 2007 12:46 pm

Poslaťod štefan » Štv Aug 02, 2007 8:57 am

octopus píše:Ako ja naozaj neviem do googla som to dal aj ja a mne naslo len v cudzom jazyku daco ale fotky a hybrida po krizeni som vobec nenasiel....co keby si sem dal link na tie stranky hmm?.....to som zvedavy ze co si nasiel a ci je ten hybrid vobec po krizeni TSE s TSS....obcas sa v burzach vyskytne aj druh dorsalis ved to nepopieram no ked si ho videl nebolo to teraz ale dobre 2 roky dozadu to je rozdiel myslis ze mam cas sa stale motat po burzach az ked nan niekde nenatrafim?...o krizeni som pocul to je jasne ale iste sa o nom nedocitas v odbornych knihach a hlavne nie po nasom jazyku heh....


Tak ja neviem, co si ty zadal do vyhladavaca, ale skus sa posnažiť. Ani mne nikto nic neservíruje doslova pod nos.
Ak na to natrafím ešte raz, dám to sem.
ak ale hladáš niečo v našom slovenskom jazyku, tak na to zabudni. Ani ja som predsa nenapísal, že je to prameň v Sk.
Nejde len o kríženie TSSxTSE, ale o to, že TSE i TSS sa môžu krížiť s inými príbuznými druhmi či poddruhmi.
A myslis si, že ja čas mám behať po burzách? Ja nie som kšeftár a chodím len na našu Vivaristiku Levice, na iné z vysoka môžem kašlať. :roll:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tozi » Štv Aug 02, 2007 9:07 am

tak lidi tu mate nejakeho hybrida aspon podla autora,nevyznam sa do toho ale tak tam pise

Obrázok

Trachemys scripta elegans + Trachemys scripta scripta

A nasiel som aj vela popisaneho o hybridoch na nete,sice v anglictine ale je tam toho plno.Cize ako vravi Stefan je to mozne a aj existuju,len spravny chovatel by nemal takto krizit.
Obrázok užívateľa
tozi
Admin
 
Príspevky: 212
Registrovaný: Pon Mar 05, 2007 10:39 am
Bydlisko: Sabinov

Poslaťod octopus » Štv Aug 02, 2007 10:24 am

stefan pozri neviem co tu stale riesis mna nezaujima s cim sa este moze krizit TSE a TSS ani kolko odbornih knih je a co vsetko je v nich popisane aj o krizeni ja chcem len vidiet toho hybrida a popytat sa ci vie niekto zahnat druh(dorsalis) alebo vie na ktorej burze ho momentalne maju a nestaci mi len ked niekto napise ze ho videl z pred dvoch rokov jaj....to co som dal do googla bolo co si dal aj ty a mne to na moju dusu nic nenaslo skusal som aj ine kombinacie a nic no ten obrazok co sem hodil mi rozhodne nepripada ako hybrid skor by som povedal daky poddruh TSE a neviem ci som na tento obrazok uz ja nenatrafil moc povedome mi je to no co hlavna vec ze tam nebolo pisane hybrid TSE+TSS tak to mozem pustit z hlavy :wink: ...ok hod sem potom stefan ten link ked sam tvrdis ze toho bolo vela iste daky hned vyberies a hodis mi ho sem za kladne vybavenie vopred dakujem
octopus
 
Príspevky: 6
Registrovaný: Uto Júl 31, 2007 12:46 pm

Poslaťod štefan » Str Aug 29, 2007 10:43 am

No tak zahnat (podľa tvojho textu) druh dorsalis neviem ani ja. Možno by sa dalo ho kdesi na akciách zohnať. V odbornich knihách (odborných) knihách toho je tiež dosť, ale to je teraz jedno.
Sorry, že som ti chcel pomôcť :? :roll:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Swablik » Str Aug 29, 2007 10:36 pm

tozi: ako poznas ze to je hybrid???
Obrázok užívateľa
Swablik
 
Príspevky: 253
Registrovaný: Uto Aug 14, 2007 2:56 pm
Bydlisko: Spišský Štvrtok

PredchádzajúciĎalší

Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron