Trachemys scripta elegans

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

Poslaťod simon002 » Pia Jan 25, 2008 2:00 pm

ok lenka tak neviem vsetko ale viem o nich nieco... ja viem ze su skvele...
Obrázok užívateľa
simon002
 
Príspevky: 11
Registrovaný: Uto Jan 15, 2008 2:10 pm

Poslaťod miro293 » Pia Jan 25, 2008 6:56 pm

trachemys, graptemys, pseudemys a podobne rody su najlepsie zaciatocnicke korytnacky. Cena je nizka a su nenarocne na chov. Aj mladata su pomerne nenarocne a ked sa dodrzia potrebne podmienky, v pohode rastu a su zdrave. Na zaciatok sa ich da jedine doporucit :)
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod laci » Ned Jan 27, 2008 12:43 pm

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod laci » Pon Mar 24, 2008 11:25 am

Obrázok
Naposledy upravil laci dňa Pon Máj 12, 2008 8:02 am, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod Skippy » Ned Máj 11, 2008 5:22 pm

Hehe , tu su moje krasavice :)

maju 10-11 rokov a nemaju v domacnosti ziadne specialne mena :) ale ked som bol maly tak som ich volal Mitch a Tom ... potom som zistil ze je to samec a samica a tak tie 2 muzske mena nejako zanikli :P
Byvaju v 60L akvariu (60x30x30) aa vodu maju do vysky 14-15 cm :) , v akvariu maju vlozenu tehlu na ktorej je zdrsneny povrch takze sa mozu slnit :) a este tam maju aj take drevo na pridrzanie a take mensie okrasne kamene/krystaly. Papkaju susenu stravu , ale ked je vonku teplo tak im chodievam nachytat kobylky na luku :) popripadne im donesiem obcas z akvaristiky nejake cvrcky alebo mucne cervy. Okrem toho oblubuju zlte kvety mojho kakutus ktory kvitne skoro cely rok a obcas aj ine kvety. Oblubuju surove masko (ake necakane ze :D:D )...
Zaujimave je ze samicka je schopna vydavat zvuky, ktore maju rovnaky ton a opakovane sa v intervaloch striedaju , udajne nejde o ziadnu chorobu pretoze aspon podla mna su zdrave a nezda sa mi zeby mali nejaky zapal alebo ine zranenie , samicka presta so zvukmi automaticky hned po dostani potravy , takze mozno je to len akasi schopnost vyprovokovat ma aby som ich nakrmil :P

Hrdy par ... napravo samicka , vlavo samec ... samicka je aktivnejsia a rada uteka pred vsetkym , ale samec je taky kludnejsi a chvilu mu trva kym vylezie z panciera
Obrázok

Myslim ze nie je tazke rozoznat pohlavie :P ... samicka ma 480 gramov a samec okolo 300-320
Obrázok

V akvariu
Obrázok
Obrázok užívateľa
Skippy
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Okt 21, 2007 7:52 pm
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod CHUCK » Sob Okt 25, 2008 7:14 pm

valmi pekne korytnacky a toto su moje

Obrázok


Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

a tato bola chytena vo volnej prirode, ale mal som ju doma len den a vratil som jej slobodu a sem tam ju aj vidavam a je aj tam vyssie a ten zlty pancier zo spodu patri jej a jej velkost bola 20cm dlzka 15,5 sirka
Obrázok
CHUCK
 
Príspevky: 103
Registrovaný: Pon Sep 01, 2008 4:54 pm
Bydlisko: OKOLIE ZILINY

Predchádzajúci

Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 13 hostia

cron