Hrčky na hlave korytnačky - pomôžte mi

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

Hrčky na hlave korytnačky - pomôžte mi

Poslaťod JJurci » Sob Dec 29, 2007 10:18 am

Moja korytnačka má na hlave pod kožou dve hrčky. Myslím si,že sú hnisavé ložiská. Raz to už mala na povrchu, veterinár to odstránil ale asi nie poriadne a teraz sa to rozšírilo.

Napíšte či máte podobné skúsenosti a čo s tým teraz?
Obrázok
Obrázok užívateľa
JJurci
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Pon Nov 19, 2007 2:25 pm
Bydlisko: Hviezdna 7/27

?

Poslaťod agama » Sob Dec 29, 2007 10:21 am

aj ja mam dve korytnacky a us dost dlho ale toto sa mi nestalo ale asi chod za vet.petom ale chod niakemu inemu ked ten to spravil zle :wink:
Obrázok užívateľa
agama
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned Apr 01, 2007 9:22 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ?

Poslaťod JJurci » Sob Dec 29, 2007 10:25 am

agama píše:aj ja mam dve korytnacky a us dost dlho ale toto sa mi nestalo ale asi chod za vet.petom ale chod niakemu inemu ked ten to spravil zle :wink:



určite to urobím ale ak sa to znova vráti bude to už fakt zlé :cry:
Obrázok
Obrázok užívateľa
JJurci
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Pon Nov 19, 2007 2:25 pm
Bydlisko: Hviezdna 7/27

Poslaťod JJurci » Sob Dec 29, 2007 11:39 am

tie fotky nie su svetove ale aspon nieco...
budem pracovat na lepsich fotkách,lebo tieto su len na rychlo. potom ti ich poslem cez sukromnu spravu.
ked sa lepsie pozres pri nose a nad nosom má tie hrčky.

Obrázok

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
JJurci
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Pon Nov 19, 2007 2:25 pm
Bydlisko: Hviezdna 7/27

Poslaťod tarzanm » Sob Dec 29, 2007 11:45 am

Skút mastit framikoinovou mastou,inač Ti pomoct neviem :(
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod štefan » Sob Dec 29, 2007 12:05 pm

Nuz tie fotky Graptemysky nie su ok, prave tam, kde maju byt ostre su rozmazane. U tohto rodu som sa s takym niecim este nestretol - hrcky na nose.
Skus hned nasadit bud framikoin ako odporuca Martin, alebo aj modru skalicu, ktoru zriedis s vodou a pravidelne aj niekolkokrat za den natieraj postihnute miesta. Mne modra skalica pomohla dat doporiadku Litoriu. Snad pomoze aj tvojej korytnacke. Inak, nedavaj ju naspat do vody :!: Priprav jej osobitnu nadrz, na ktorej dno das plienky, vrstvu uterakov ci aspoň paiperovych vreckoviek, drz to stale vlhke a prelievaj aj pancier korytnacke ale tak, aby sa voda nedostala na osetrene miesta :!: Samozrejme, ze teplo musi byt o nieco vyssie, nez normal.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod tarzanm » Sob Dec 29, 2007 12:11 pm

Tak ako píše Števo, môžeš to ošetriť modrou skalicou ale pozor aby nebol moc silný roztok a bacha na oči a potom s tým framikoinom. Postupoval by som takto aj s tou vodou ako píše Števo. Snáď sa Ti to podarí vyliečiť, držím palce.
Obrázok užívateľa
tarzanm
Moderátor
 
Príspevky: 538
Registrovaný: Ned Jan 21, 2007 5:00 pm
Bydlisko: Poprad

Poslaťod JJurci » Sob Dec 29, 2007 12:58 pm

volal som veterinárovi a on mi povedal ze su to hnisave loziska ktore sa po stvrdnuti premenia na vápnikove loziská.

bude ju trebe uspat, vyrezat loziská a zasit ranu.

Dakujem vsetkým ktori mi pomáhali riesit tento problem.

napisem potom ako to dopadlo....
Obrázok
Obrázok užívateľa
JJurci
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Pon Nov 19, 2007 2:25 pm
Bydlisko: Hviezdna 7/27

Poslaťod JJurci » Pon Jan 05, 2009 12:21 pm

Dopredu sa ospravedlňujem že som sem dlho nenapísal výsledok...

nakoniec vysvitlo že to nie sú žiadne ložiská...
je to zrazená krv ktorú veterinár "vyškrabal". ale po mesiaci sa to vrátilo a veterinár povedal že sa to bude naďalej vracať. teraz to má tiež, ale keďže je to len krv, vôbec jej to nevadí. už je to vyše rok a žiadne problémy nie sú.

Takže ešte raz sa ospravedlňujem za oneskorenú správu.
Obrázok užívateľa
JJurci
 
Príspevky: 51
Registrovaný: Pon Nov 19, 2007 2:25 pm
Bydlisko: Hviezdna 7/27

Poslaťod Skippy » Štv Mar 05, 2009 6:45 pm

Mne sa posledne dni prihodilo toto s korytnackou , je to absces na krku ... velkost celej tej hrce asi 1 cm v priemere a 2 mm do hlbky , nebolo to prijemne

1 fotka samotny hniz
2 fotka rana po odstraneni veterinarom

- liecenie :
co najskor zajst k veterinarovi nech to vytlaci a hniz odstrani , nasledne by ste mali dostat antibiotika v malej striekacke (10€) ktore sa aplikuju priamo do rany 3x denne pocas jedneho tyzdna , potom dalsi tyzden pomahat harmancekom dohojit ranu.

Vidite ze moja to mala tam na krku a ako iste viete , pri sebemensom strachu sa "zasunula"
ako ju vybrat? - lekar ma to ucil takto
otocte korku (je to TSE) dolu hlavou a najlepsie ukazovakom sa jej snazte strcit pomedzi hlavu (ktoru vysunie) a prednu koncatinu az tam , kde hlava konci a zacina "krk" ... tym padom nema sancu sa zatiahnut a iba ju pomaly pomaly vytahujeme jemnym pacivym pohybom pricom jej nedovolime dat sa naspat.... a uz ju iba nastavime do pozadovanej polohy (zaujimave je ze korka sa nebrani moc v tejto polohe) a nakvapkame na miesto , nechame posobit par minut na suchu a potom moze ist naspat do vody.
Samozrejme vodu cistime castejsie.
- po par aplikovani uz korytnacka ani moc nestresuje asi uz vie co ju caka a mozno citi ze jej to pomaha :)

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
Skippy
 
Príspevky: 46
Registrovaný: Ned Okt 21, 2007 7:52 pm
Bydlisko: Bratislava


Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron