Graptemys Kohnii

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

...

Poslaťod Patricius » Štv Jan 03, 2008 8:23 pm

ja som mal urobeny az dodnes ostrovcek z bridlic,ale nechodili na neho vobec,,,tak som im dal strk do takej plastovej nadoby a nejake tie schodiky som urobil z kamienkov a ujalo sa to :-) Dnes mi uz zozrali masko,takze sa tesim:-)
Obrázok užívateľa
Patricius
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 2:54 pm
Bydlisko: Trebišov

Poslaťod lenka2 » Pia Jan 04, 2008 11:34 am

To je skvele :D . Nech sa Ti dari aj nadalej.
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

...

Poslaťod Patricius » Pia Jan 04, 2008 11:35 am

Ďakujem :D
Obrázok užívateľa
Patricius
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 2:54 pm
Bydlisko: Trebišov

Re: :)

Poslaťod xavier » Pia Jan 04, 2008 3:29 pm

štefan píše:Ahoj a vitaj u nas,


vdaka :)

lenka2 píše:S ovocim neuspejes! Skus vytiahnut z mrazaka dake rybie file a odkroj podla usudenia, aby s tym velmi nebojovala... Wink


... dnes som jej daval file, ibaze nejak len onuchala a nic. neskor zobrala do ust ten najvacsi kusok, tuho sa s nim pasovala, az ho nakonec cely vyplula. tie male vobec si nevsimala.

... ale kupil som jej dnes mrazene patentky ako mi radil štefan, tak jej ich skusim dat zajtra, lebo dnes uz mi zjedla asi 5 susenych rakov. tak tie patentky ponuknem zajtra

... dokonca som jej dnes kupil aj ohrievac. to uz sa ma asi jak prasiatko v zite :) keby aj o mna bolo tak postarane :)

štefan píše:ak je zo skla, skus na neho naniest vrstvu silikonoveho lepidla a posypat kamienkami, alebo sprav v akvariu to, ze na dno polozis kamen dostatocne vysoky, aby mohla byt aj vrstva vody a aj, aby sa kortynacka nan dostala.


... ten ostrovcek nie je zo skla, ale nieco ine. netusim z coho. take ako keramika. neviem. no ale inak ona ten ostrovcek ignoruje i tu lampicku. ona sa snazila dostat z boku na ten ostrovcek aby sa prehupla za neho. lebo za tym ostrovcekom videla taky mali kutik v rohu. i sa tam dostala, prevratila, zdupkala, no ale po chvili opat sa tam stverala.

... za ten cas co ju mam, sa mi ani raz neslnila. ona skor to svetlo nema rada. stale uteka od neho. mal som lampicku na pravej strane, tak stale bola na lavej a ak som lampicku premiestnil, i ona isla prec. dokonce stale ked vypnem svetlo, ona svoju aktivitu zosilnie. uz beha po celom akvarku. tak jej svietim len 8-5 hodin. staci jej to? neviem, ale moze to byt aj v ziarovke, ze mam 40 W, asi je pre nu silna. alebo ja neviem co.


štefan píše:Ak mas len jednu korytnacku, tak by bolo ok, ak by si aspon casom k nej dokupil kamosku - je to predsa len spolocensky druh korytnačky.


... i by som kupil, ale teraz nemaju. takze neskor. no ale chcel by som parik, lenze ani netusim ci mam samicku alebo samceka. ani kolko ma rokov. da sa to nejak zistit?

dakujem krasne za vsetky odpovede, papa :)
Obrázok užívateľa
xavier
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv Jan 03, 2008 1:06 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod miro293 » Pia Jan 04, 2008 6:50 pm

Xavier: Ohrievac je jej zivotna nutnost. Pre male korytnacky velkosti desatkorunacky nechaj teplotu vody okolo 28°C. Pod 25 v ziadnom pripade nechod, lebo nebude zrat. Premiesanie vody v nadrzi zabezpec zapnutym filtrom. Pri tejto teplote vody by mala zacat normalne zrat v podstate hned :wink: Ignorovanie ostrova je mozno sposobena aj tym, ze pri nizkej teplote vody v podstate zimuje. Vtedy sa korytancky velmi neslnia.
Co sa tyka toho, ze uteka pred svetlom, pravdepodobne to bude stresom. Do vody jej daj nejake skryse, pod ktore sa moze schovat. Ked je ako vo vystavnej skrini, snazi sa schovat. Cize jej daj zakladne zivotne podmienky, teplo a pocit bezpecia...
Potrava: File je sice zaujimave, ale nemusia ho radi zrat. Pouzivaj patentky, mrazene gammarusy (nie susene), hovadzie maso, srdce, vodne slimaky, cervy, zelatinu pre korytnacky, pripadne granule pre korytnacky. Snaz sa davat jej pestru stravu, ktora obsahuje dost vitaminov a mineralov. Mladata rastu totiz aj 1 cm mesacne, takze pripadny nedostatok niektorej latky moze byt velmi rizikovy.
Naposledy upravil miro293 dňa Sob Jan 05, 2008 3:02 pm, celkovo upravené 2
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

...

Poslaťod Patricius » Sob Jan 05, 2008 12:12 pm

JA sa este chcem opytat,ze kolko asi stoji taky ohrievac... Lebo ja ked chcem udrzat takych 28 stupnov,tak musim skoro kazdu hodinu dolievat teplu vodu...
Obrázok užívateľa
Patricius
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 2:54 pm
Bydlisko: Trebišov

Re: ...

Poslaťod miro293 » Sob Jan 05, 2008 3:01 pm

Patricius píše:JA sa este chcem opytat,ze kolko asi stoji taky ohrievac... Lebo ja ked chcem udrzat takych 28 stupnov,tak musim skoro kazdu hodinu dolievat teplu vodu...


Zalezi od vykonu :wink: 50W ohrievac staci na mensie akvarko (30-50 litrov vody) stoji okolo 350,-Sk. Plus je dobre zaistit premiesanie vody v nadrzi nejakym filtrom, cena je okolo 400,-
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

...

Poslaťod Patricius » Sob Jan 05, 2008 3:25 pm

filter uz mam:-)
Obrázok užívateľa
Patricius
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 2:54 pm
Bydlisko: Trebišov

...

Poslaťod xavier » Ned Jan 06, 2008 2:08 pm

dakujem za rady miro

... ona ohrievac uz ma a je nastaveny na 28 stupnov. s potravou skusam vsetko. daval som patentky, rozmrazil som, no ona nic. skusal som i ladovy salat, nechcela. daval som bananik, tiez nic. tak stale jej musim davat na konci krmenia tych susenych rakov, aby aspon nieco zjedla. tych zbasti tak 5 az 8 kusov. potom uz nema o nic zaujem a ide si po svojom. skusim jej zajtra dat kuracinu, no neviem ci pochodim. rozmyslal som aj nad zivymi rybkami. neulovi si ich? ona je uz taka vacsia, neni to uplne mlada. fakt netusim ako je stara. a ci je to vobec ona, alebo on :)

... co sa tyka toho svetla a slnenia - ziadne pokroky. neslni sa a stale pred nim uteka. lampicku mozem mat zapnutu tak max na 2 hodky, bo by sa zblaznila od toho plavania v rohu akvarka, ako pred nim uteka. moze to byt aj zo stresu, alebo ja neviem z coho. nemam v akvarku zjaden ukryt. treba jej kupit nejaky domcek alebo co? to bude moct dychat? ci aky jej ukryt spravit?

... filter este nemam, ale je to male akvarko 7,5litrove, takze asi ma vsade dost teplu vodu. no aj tak jej ten filter kupim. dufam, ze sa to vsetko tam nejak pomesti :)

PATRICIUS - ja som v piatok kupoval jej ohrievac. 25 W a vysiel ma na 326 korun. zalezi od akvarka, ja mam male, tak mi uplne staci 25tka.

caute
Obrázok užívateľa
xavier
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv Jan 03, 2008 1:06 pm
Bydlisko: Prešov

...

Poslaťod Patricius » Ned Jan 06, 2008 2:57 pm

Dikes xavier, musim zajtra skocit do chovexu... Inac moje tiez nic nechcu zrat, pred 4 dnami zozrali kuracinu a od vtedy nic. Mozno to bude tym,ze je zima. Neviem. Snad ked bude ten ohrievac tak sa to zlepsi. A drzim prsty, nech sa ti s tou tvojou dari.
Obrázok užívateľa
Patricius
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 2:54 pm
Bydlisko: Trebišov

Poslaťod miro293 » Ned Jan 06, 2008 3:10 pm

Xavier, ak nechce zrat nic ine, iba tych susenych racikov, tak jej ich par dni nedavaj. Taka tyzdnova hladovka jej nic neurobi, v prirode tiez nezerie do plna denne... Hlad ju nauci, ze nema preberat. Na potravu typu banan a pomaranc radsej velmi rychlo zabudni a nepriznavaj sa, ze si jej to daval :wink:

Co sa tyka zradla, korytnacky uprednostnuju potravu cervenej farby, takze kuracina ani nie, skor srdce, patentky... Ked ich nebude zrat, tak jej aj tak nic ine nedavaj, nech sa nauci na nove.

Neviem, comu hovoris "nie uplne mlada", ked ju mas v 7,5 litrovom akvarku... To hranici s tyranim zvierata :evil: Na tvojom mieste by som ju okamzite vymenil za vacsiu. Pri tak malej nadrzi sa nediv, ze sa boji a chce ist prec... Predpokladam, ze nebude mat viac, ako 5 cm pancier. Kedze dorasta priblizne do 25cm, je to krpec... Taka mala ti este lovit zive ryby nebude.

Nejaky ukrytov jej tam cim skor daj, najlepsie nieco ako jaskynu. Kedze je to prcek, moze to byt aj polovicka z hlineneho kvetinaca :) Ak bude dost velky, bude to zaroven jaskyna aj ostrov.

Ak sa da, urob cim skor tieto zmeny, nechaj jej viac kludu a ona sa v priebehu par dni zacne spravat normalne.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

:)

Poslaťod xavier » Uto Jan 08, 2008 12:45 pm

... ok, dik
Obrázok užívateľa
xavier
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv Jan 03, 2008 1:06 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod laci » Pon Mar 24, 2008 11:33 am

Obrázok[url][/url]
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Predchádzajúci

Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron