Graptemys Kohnii

Vodné i suchozemské korky

Moderátor: štefan

Graptemys Kohnii

Poslaťod Patricius » Str Jan 02, 2008 3:20 pm

Pekny den prajem vsetkym. Dostal som 2 Graptemys kohnii, ktore maju asi rok. Chcel by som aby ste mi poradili s chovom. Ak mate skusenosti, poradte prosim aby som sa vyvaroval chybam. Dakujem :-)
Obrázok užívateľa
Patricius
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 2:54 pm
Bydlisko: Trebišov

Re: Graptemys Kohnii

Poslaťod štefan » Str Jan 02, 2008 3:29 pm

Ahoj,
svoju otazku skus upresnit, je dost vseobecna. Čo presne potrebuješ o G.k. vedieť? :wink:
Naposledy upravil štefan dňa Str Jan 02, 2008 3:42 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

...

Poslaťod Patricius » Str Jan 02, 2008 3:39 pm

Zdaju sa mi trosku akoby ocapene, najma ta menisia. Nepapaju, daval som im file,mrkvu, i vitaminovu potravu z chovexu a nic. Ale nemaju nic okolo oci,ani nosa, takze neviem ci to bude nejakou chorobou,novym prostredim alebo tym,ze je zima.
Obrázok užívateľa
Patricius
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 2:54 pm
Bydlisko: Trebišov

Re: ...

Poslaťod štefan » Str Jan 02, 2008 3:46 pm

Malatnost môže mať pôvod vo viacerych faktoroch. Kedy si ich doniesol domov? File, ani mrkva ci vitaminova potrava /neviem, o čo v tomto pripade ide.../ nemusi byť vyhovujuce.
Ako prvé im zabezpeč vhodnú teplotu (aspoň 25 st.C.), ohrev na kameni pod žiarovkou a pokoj. Ak si ich kupil len dnes, nemusia prijať potravu, potrebujú čas na adaptovanie v novom prostredí.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod miro293 » Str Jan 02, 2008 3:46 pm

najprv napis, ako dlho ich uz mas a v akych podmienkach ich chovas. Moze to byt stresom z noveho prostredia, pripadne tiez studenou vodou. Na uvod, ak su to uplni prckovia, zabezpec im vodu cca 25-28°C teplu, klud a moznost slnenia. Ak nie su chore, v najblizsej dobe zacnu zrat :wink:
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

...

Poslaťod Patricius » Str Jan 02, 2008 3:59 pm

Mam ich doma tyzden, maju aj ostrovcek na vyhrievanie, teplotu maju spravnu, (40*30*30 cm akvarko)... Tak uvidime, dufam,ze zacnu zrat a ze budu zdrave. :D
Obrázok užívateľa
Patricius
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 2:54 pm
Bydlisko: Trebišov

Re: ...

Poslaťod štefan » Str Jan 02, 2008 4:03 pm

Aky ostrovcek si pre nich kupil? Snad nie tie braky, co dostat v zoopredajniach? Ak mas foto, pridaj :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

...

Poslaťod Patricius » Str Jan 02, 2008 4:08 pm

Nie,nemam foto, ale zajtra pridam. Ostrovcek som nekupoval,ale urobil z bridlic. :D
Obrázok užívateľa
Patricius
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 2:54 pm
Bydlisko: Trebišov

:)

Poslaťod xavier » Štv Jan 03, 2008 1:15 pm

cafte. ja tiez mam taky problem. dostal som tuto korytnacku pod stromcek a nepapa mi. mam aj ten ostrovcek s lampickou, kupeny v obchode a nevie sa na neho dostat. teplotu asi nema spravnu,bo este ani nemam vyhrievacie teliesko. co jej vlastne davat zrat?
Obrázok užívateľa
xavier
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv Jan 03, 2008 1:06 pm
Bydlisko: Prešov

Poslaťod lenka2 » Štv Jan 03, 2008 1:34 pm

Skus kuracie, hovädzie maso alebo rybacinu.
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

...

Poslaťod xavier » Štv Jan 03, 2008 1:40 pm

lenka2 píše:Skus kuracie, hovädzie maso alebo rybacinu.


to mam z mrazaku vybrat hovadzinu a nakrajat? asi surove hejze? a ake velke kusky? ja som jej daval susenych rakov a nic, skusal som aj pomaranc, taktiez nezaujem. asi za cely ten cas co ju mam, mi zjedla jedneho raka
Obrázok užívateľa
xavier
 
Príspevky: 5
Registrovaný: Štv Jan 03, 2008 1:06 pm
Bydlisko: Prešov

alebo

Poslaťod agama » Štv Jan 03, 2008 1:43 pm

ja moju nekrmim kazdy den a niekedy ani nechce nemam ani ohrievač vody len kamen na vyhrievanie, skus to mäsko alebo speci krmivo z obchodu :wink:
Obrázok užívateľa
agama
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned Apr 01, 2007 9:22 am
Bydlisko: Bratislava

Re: ...

Poslaťod agama » Štv Jan 03, 2008 1:45 pm

xavier píše:
lenka2 píše:Skus kuracie, hovädzie maso alebo rybacinu.


to mam z mrazaku vybrat hovadzinu a nakrajat? asi surove hejze? a ake velke kusky? ja som jej daval susenych rakov a nic, skusal som aj pomaranc, taktiez nezaujem. asi za cely ten cas co ju mam, mi zjedla jedneho raka


taky velky kus aby sa jej to smestilo do papulky ale ona si to utrhne, skus dat ladovy salat do maju radi mäso surove otkroj boky najlepsie z kuracieho, prsia :wink:
Obrázok užívateľa
agama
 
Príspevky: 298
Registrovaný: Ned Apr 01, 2007 9:22 am
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod lenka2 » Štv Jan 03, 2008 1:46 pm

S ovocim neuspejes! Skus vytiahnut z mrazaka dake rybie file a odkroj podla usudenia, aby s tym velmi nebojovala... :wink:

(Ja osobne som so susenymi rakmi vobec nepochodila)
Obrázok užívateľa
lenka2
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Str Jan 02, 2008 4:42 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: :)

Poslaťod štefan » Štv Jan 03, 2008 1:50 pm

Ahoj a vitaj u nas,
tie ostrovceky nie su bohvieco pre ne, je to len reklamny tahak pre chovatelov, ale uz nevadi, ked je doma. Ak je zo skla, skus na neho naniest vrstvu silikonoveho lepidla a posypat kamienkami, alebo sprav v akvariu to, ze na dno polozis kamen dostatocne vysoky, aby mohla byt aj vrstva vody a aj, aby sa kortynacka nan dostala.
Denne men vodu za teplu, ked nieto este ohrievac. Nech ma aspon 25-28 st.C a pod lampou /25 W ziarovka/ aj viac.
Raciky /Gammarus/ je ako zakusok, to ja by som im nedaval. Skus kupit patentky mrazene, doma ich rozmraz a tie skus predlozit. Ak mas len jednu korytnacku, tak by bolo ok, ak by si aspon casom k nej dokupil kamosku - je to predsa len spolocensky druh korytnačky.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Ďalší

Späť na Korytnačky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron