Zieratá skupiny A - zákonný postup v r 2009

Všetko okolo zákonov,skúsenosti s prístupom úradníkov, uplatňovanie CITESu v praxi...

Moderátor: štefan

Zieratá skupiny A - zákonný postup v r 2009

Poslaťod Furcifer » Str Máj 27, 2009 9:23 am

Pri skupine B je mi súčasný stav jasný. Stačí mať dokument o nadobudnutí, povedzme niečo také ako štandardný formulár používaný v mnohých krajinách EU kde je meno predávajúceho, nadobúdateľa a pôvod zvierat, zapísať do druhovej karty a hotovo. Žiadne mikročipy pri Phelsuma klemmeri ako to chceli v minulosti a netreba to nikam hlásiť. Toto je bez zbytočnej byrokracie a možnosť kontroly zostáva (ak vám predávajúci nenapísal falošné meno a adresu čo vlastne nemáte ako skontrolovať).
Ak sa to rozmnoží, stačí to opäť zapísať do druhovej karty a pri predaji alebo výmene jednoducho vystaviť potvrdenie novému majiteľovi. karty sa ukazujú len pri kontrole...

Ale zoberme si situáciu že si chcem kúpiť tohoročný odchov Testudo hermanni v čechách (alebo napr Acrantophis ktorých začina tam byť ako dreva). Chovateľ má v dokumentoch výnimku povoľujúcu predaj. Nemusím teda žiadať o povelenie importu vopred ako to bolo v minulosti? Ak si kúpim si pár mladých, donesiem a teraz čo? Zaregistrovať na obvodnom úrade? Alebo treba sa obrátiť priamo na ministerstvo ako pri dovoze? Nie je to nezameniteľne označené, samozrejme.
Očipovať sa to nedá, kým to nenarastie nikdy by som to nenechal.
Čo sa bude diať? Aký je správny postup? Čo vyžadujú úrady a čo podľa zákona môžu? Máte s tým niekto skúsenosti?
A ešte jedna vec pre toho kto niečo takéto doniesol - nezačali ho kontrolné orgáný obťažovať nadmernými návštevami?
Furcifer
 
Príspevky: 12
Registrovaný: Štv Máj 07, 2009 4:30 pm

Späť na CITES

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron