Otázka

Všetko okolo zákonov,skúsenosti s prístupom úradníkov, uplatňovanie CITESu v praxi...

Moderátor: štefan

Otázka

Poslaťod ryty » Uto Jan 23, 2007 7:51 pm

ako, kde a komu mam nahlasit napriklad skorpiona ked je v CITES???
Obrázok užívateľa
ryty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Jan 04, 2007 3:38 pm
Bydlisko: Levice

Re: Otázka

Poslaťod štefan » Uto Jan 23, 2007 8:58 pm

Odporúčam sa obrátiť na príslušný Úrad životného prostredia v mieste bydliska a tam Ti už poradia :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod arioo » Uto Jan 23, 2007 10:19 pm

a budes sa muset registrovat ci co, potom ked budes, ho tam nahlasis a kazdu zmenu majitela, pripadnu smrt a mlade nahlasis, blbost
arioo
 
Príspevky: 9
Registrovaný: Ned Dec 10, 2006 10:45 pm
Bydlisko: Senica

Poslaťod Bic0 » Uto Jan 23, 2007 10:28 pm

No hlavne musis mat doklad ze si toho skorpiona kupil z legalneho odchovu. Ak to nemas tak to nepojde. Zalezi od toho kde kupujes - ak u nas tak uz ich musi mat povodny majitel registrovane, ak z Ciech (alebo aj Rakuska) tak ti staci overena kupno-predajna zmluva alebo faktura - tam totizto nie je registracna povinnost niektorych zvierat.
Bic0
 

Poslaťod zdenol123 » Štv Máj 15, 2008 4:19 pm

Najlepsie by bolo sa vyprdnut na to. Prinesie ti to viac problemov nez uzitku a to uz ani nehovorim o tom ze budes pod " prisnym ockom " a mozes dostat aj peknu pokutu.
Mam dobre skusenosti....policajti, colnici, sud, pokuty...
zdenol123
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str Máj 14, 2008 4:10 pm
Bydlisko: Malacky

Poslaťod tana » Štv Máj 15, 2008 5:51 pm

U nás se Citesové registrují na Krajském úřadu a ti kterí nespadají jsou vyjmuti z Citesu tak se pak registrují na Krajské Veterinární Stanici tam se hlásí i povolení o chovu nebezpečného druhu zvířat.
Zdenku, píšeš,že je lepší se na to vyprdou,ale věz, že takové udání už se pak majiteli hoodně pěkně prodraží a to nepočítaje i následky do budoucna.
PS: u nás se dá zaregistrovat i bez papíru,pokud si jej koupil na burze a pod.., tam nedělají problémy, jsou rádi,že jej deš zaregistrovat :wink:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod zdenol123 » Štv Máj 15, 2008 7:52 pm

Tu to tiez nie je az tak zlozite, ale musis dolozit doklad o nadobudnuti / ak nie...si v pr.... = pokuta /, dalej tie papierovacky - VET, krajsky urad alebo odbor ziv. prostredia, dalej ziadat o povolenie..cakat na rozhodnutie, ked zdochne - dalsie papierovacky- odniest ho na urad, dolozit vsetky potvrdenia.....je to len vymyslena hlupost na zdrape papiera, ktoru nazyvame zakon, stoji to za...ako vsetko ostatne.
Kvoli jednemu skorpikovi ktory ma " zivotnost " tak rok by som to ja osobne nerobil. Keby to bolo nieco ine - vacsie, bez rozmyslania hej.

Najhorsie je, ze ked uz im date svoje osobne udaje, ste v tom !

Ja som ziadal uz par krat o CITES povolenie / import / pre hmyz - motyle a vzdy to zamietli aj ked som mal Cites export dokumenty z krajiny povodu. Tie " slepice " co tam u nas sedia ani len netusia o com to vlastne je. To si nikto nevie predstavit tie behacky kazdy tyzden na colnicu do BA kvoli obycajnym druhov / nechranenym / - co to je=dokaz to, na co to je, odkial to je, co s tym budes robit, aku to ma hodnotu.....ani jedna z tych " paniciek " netusila co robit.....radsej som sa na to vybodol a daval som si to posielat do druhej krajiny.

Nepoznam jedneho Slovaka, lepsie povedane entomologa, ktory by dostal CITES povolenie....ved vlastne uz ani o tom nerozmyslaju...nie je dobre sa zapliect s ...neviem ako ich ani nazvat.

A nedajboze aby sa " ZELENI " dotali niekam vyssie. Uz si ani jablcko zo stromu neutrhnete !


Taketo skusenosti ma vacsina z nas...profesionalnych entomologov.

Inac, o akom skorpikovi tu hovorime ? P. imperator ? Ak ano, kde si ho preboha chytil ?

Takze posledna veta pre tych ktorych by sa to mohlo tykat = zberatelov a chovatelov hmyzu:
CIM MENEJ CITESACI ALEBO OCHRANARI VEDIA = TYM LEPSIE PRE TEBA
zdenol123
 
Príspevky: 3
Registrovaný: Str Máj 14, 2008 4:10 pm
Bydlisko: Malacky

Poslaťod tana » Uto Máj 20, 2008 4:59 pm

Je to k :evil: a :cry:

Obrázok

Obrázok
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod Radusho » Štv Aug 07, 2008 8:41 am

Suhlasim s tebou zdenol123......popytas si o povolenie na chov (Saturnia pyri) aj tak Ti ho nedaju, mozno len ak by si im naplnil vrecka, a uz budu vediet co si zac, ze chovas chranene druhy, ze mozno s nimi nelegalne obchodujes,...........a nakoiec ta zabasnu !!!!




Mimochodom, ake motyle si si dal importovat ????
Chov motýľov
Obrázok užívateľa
Radusho
 
Príspevky: 145
Registrovaný: Štv Jún 05, 2008 7:03 pm
Bydlisko: Liptovská Kokava

Poslaťod tana » Pia Aug 08, 2008 8:40 pm

Na jednu stranu je oki CITES, ale na druhou stranu je to na ..... :evil:
Ale pokud na tě narazí nebo Tě někdo udá tak to je potom neskutečná sankce a i terstný čin.
Takže na závěr : dobře si to každý rozmyslete a uvědomte si to, ža to nestojí za to :!:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ


Späť na CITES

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron